Vergelyk Cataluña teenoor Comunidad de Madrid
Belastingjaar 2026
Cataluña teenoor Comunidad de Madrid: netto salaris 2026
Cataluña en Comunidad de Madrid met dieselfde bruto salaris: netto salaris volgens die 2026-reëls en die belasting agter die verskil.
U besonderhede€24 497 per jaar
Comunidad de Madrid+€234 netto per jaar+1,19%
- Cataluña
- €19 503netto per jaar49,70%
- Comunidad de Madrid
- €19 737netto per jaar50,30%
Cataluña
€19 503Netto salaris · 79,6% van brutoNetto 79,6%Belasting 13,9%Maatskaplike versekering 6,5%
Comunidad de Madrid+€234 meer netto per jaar
€19 737Netto salaris · 80,6% van brutoNetto 80,6%Belasting 12,9%Maatskaplike versekering 6,5%
Cataluña vs Comunidad de MadridWerkgewerbydraes Cataluña €7 876 · Comunidad de Madrid €7 876
Landvergelyking
Belasting
ES -€234 · -6.9%CataluñaComunidad de Madrid teenoor CataluñaComunidad de Madrid
€3 40213.9% van bruto
Inkomstebelasting
€3 16812.9% van bruto
Inkomstebelasting: Cataluña €3 402 (13.9% van bruto), Comunidad de Madrid €3 168 (12.9% van bruto). Comunidad de Madrid 7% laer.€3 40213.9% van bruto
Totale belasting
€3 16812.9% van bruto
Totale belasting: Cataluña €3 402 (13.9% van bruto), Comunidad de Madrid €3 168 (12.9% van bruto). Comunidad de Madrid 7% laer.Maatskaplike versekering (werknemer)
ES €0 · 0.0%CataluñaComunidad de Madrid teenoor CataluñaComunidad de Madrid
€1 1514.7% van bruto
Maatskaplike versekering (contingencias comunes)
€1 1514.7% van bruto
Maatskaplike versekering (contingencias comunes): Cataluña €1 151 (4.7% van bruto), Comunidad de Madrid €1 151 (4.7% van bruto).€3801.6% van bruto
Werkloosheid
€3801.6% van bruto
Werkloosheid: Cataluña €380 (1.6% van bruto), Comunidad de Madrid €380 (1.6% van bruto).€240.1% van bruto
Opleidingsheffing (formación profesional)
€240.1% van bruto
Opleidingsheffing (formación profesional): Cataluña €24 (0.1% van bruto), Comunidad de Madrid €24 (0.1% van bruto).€370.1% van bruto
MEI- en solidariteitsbydrae
€370.1% van bruto
MEI- en solidariteitsbydrae: Cataluña €37 (0.1% van bruto), Comunidad de Madrid €37 (0.1% van bruto).€1 5926.5% van bruto
Totale maatskaplike bydraes
€1 5926.5% van bruto
Totale maatskaplike bydraes: Cataluña €1 592 (6.5% van bruto), Comunidad de Madrid €1 592 (6.5% van bruto).Oorsig
CataluñaComunidad de Madrid teenoor CataluñaComunidad de Madrid
€4 99420.4% van bruto
Totale aftrekkings
€4 76019.4% van bruto
Totale aftrekkings: Cataluña €4 994 (20.4% van bruto), Comunidad de Madrid €4 760 (19.4% van bruto). Comunidad de Madrid 5% laer.€19 50379.6% van bruto
Netto salaris
€19 73780.6% van bruto
Netto salaris: Cataluña €19 503 (79.6% van bruto), Comunidad de Madrid €19 737 (80.6% van bruto). Comunidad de Madrid 1% hoër.Cataluña en Comunidad de Madrid: netto salaris by drie salarisse
Comunidad de Madrid: €234 meer netto salaris per jaar by ’n bruto salaris van €24 497.
| Mediaan bruto salaris | Bruto salaris | Cataluña | Comunidad de Madrid | Verskil per jaar |
|---|---|---|---|---|
| 50% van die mediaan | €12 249 | €11 453 | €11 453 | – |
| 100% van die mediaan | €24 497 | €19 503 | €19 737 | Comunidad de Madrid +€234 |
| 200% van die mediaan | €48 994 | €34 720 | €35 587 | Comunidad de Madrid +€867 |
Wat verskil by ’n bruto salaris van €24 497
| Aftrekkings | Cataluña | Comunidad de Madrid |
|---|---|---|
| IRPF (outonome gemeenskap se aandeel) | €1 711 | €1 476 |
Mediaan bruto salaris · €24 497 · Belastingjaar 2026
Verwysingsalarisse is 50%, 100% en 200% van hierdie bedrag. Aanvaar ’n enkellopende werknemer sonder kinders wat in die getoonde streek woon en werk, met die sakrekenaar se verstekinstellings.