U privaatheidskeuses

Kies of u ontleding en geaffilieerde aanbiedinge wil toelaat. Verander u keuse enige tyd in koekie-instellings.

Slaan oor na hoofinhoud

Vergelyk New York teenoor Pennsylvania

Belastingjaar 2026

New York teenoor Pennsylvania: netto salaris 2026

New York en Pennsylvania met dieselfde bruto salaris: netto salaris volgens die 2026-reëls en die belasting agter die verskil.

U besonderhedeUSD 62 608 per jaar
Pennsylvania+USD 1 086 netto per jaar+2,20%
New York
USD 48 320netto per jaar49,44%
Pennsylvania
USD 49 407netto per jaar50,56%
New York
USD 48 320Netto salaris · 77,2% van bruto
Netto 77,2%Belasting 12,6%Maatskaplike versekering 10,3%
Pennsylvania+USD 1 086 meer netto per jaar
USD 49 407Netto salaris · 78,9% van bruto
Netto 78,9%Belasting 11,2%Maatskaplike versekering 9,8%
New York vs Pennsylvania

Landvergelyking

Belasting

US -USD 829 · -10.5%
New YorkPennsylvania
USD 7 867
Inkomstebelasting
USD 7 038
Inkomstebelasting: New York USD 7 867 (12.6% van bruto), Pennsylvania USD 7 038 (11.2% van bruto). Pennsylvania 11% laer.
USD 7 867
Totale belasting
USD 7 038
Totale belasting: New York USD 7 867 (12.6% van bruto), Pennsylvania USD 7 038 (11.2% van bruto). Pennsylvania 11% laer.

Maatskaplike versekering (werknemer)

US -USD 258 · -4.0%
New YorkPennsylvania
USD 3 792
Maatskaplike versekering (Social Security, OASDI)
USD 3 792
Maatskaplike versekering (Social Security, OASDI): New York USD 3 792 (6.1% van bruto), Pennsylvania USD 3 792 (6.1% van bruto).
USD 887
Medicare
USD 887
Medicare: New York USD 887 (1.4% van bruto), Pennsylvania USD 887 (1.4% van bruto).
USD 1 440
Werkgewer se gesondheidsplan (werknemer se voorbelastingpremie)
USD 1 440
Werkgewer se gesondheidsplan (werknemer se voorbelastingpremie): New York USD 1 440 (2.3% van bruto), Pennsylvania USD 1 440 (2.3% van bruto).
USD 302
Deelstaat-salarisbydraes
USD 44
Deelstaat-salarisbydraes: New York USD 302 (0.5% van bruto), Pennsylvania USD 44 (0.1% van bruto). Pennsylvania 85% laer.
USD 6 421
Totale maatskaplike bydraes
USD 6 163
Totale maatskaplike bydraes: New York USD 6 421 (10.3% van bruto), Pennsylvania USD 6 163 (9.8% van bruto). Pennsylvania 4% laer.
Werkgewerbydraes
New York USD 13 315 · Pennsylvania USD 12 989

Oorsig

New YorkPennsylvania
USD 14 288
Totale aftrekkings
USD 13 201
Totale aftrekkings: New York USD 14 288 (22.8% van bruto), Pennsylvania USD 13 201 (21.1% van bruto). Pennsylvania 8% laer.
USD 48 320
Netto salaris
USD 49 407
Netto salaris: New York USD 48 320 (77.2% van bruto), Pennsylvania USD 49 407 (78.9% van bruto). Pennsylvania 2% hoër.

New York en Pennsylvania: netto salaris by drie salarisse

Pennsylvania: USD 1 087 meer netto salaris per jaar by ’n bruto salaris van USD 62 608.

Mediaan bruto salarisBruto salarisNew YorkPennsylvaniaVerskil per jaar
50% van die mediaanUSD 31 304USD 24 993USD 25 237Pennsylvania +USD 244
100% van die mediaanUSD 62 608USD 48 320USD 49 407Pennsylvania +USD 1 087
200% van die mediaanUSD 125 216USD 88 978USD 91 979Pennsylvania +USD 3 001

Wat verskil by ’n bruto salaris van USD 62 608

AftrekkingsNew YorkPennsylvania
DeelstaatinkomstebelastingUSD 2 706USD 1 878
Deelstaat-salarisbydraesUSD 302USD 44

Mediaan bruto salaris · USD 62 608 · Belastingjaar 2026

Verwysingsalarisse is 50%, 100% en 200% van hierdie bedrag. Aanvaar ’n enkellopende werknemer sonder kinders wat in die getoonde streek woon en werk, met die sakrekenaar se verstekinstellings.

Die syfers vir New York sluit geen stadsinkomstebelasting in nie, tensy u ’n stad kies. Die syfers vir Pennsylvania sluit geen plaaslike inkomstebelasting in nie, tensy u ’n stad kies, hoewel die meeste inwoners een verskuldig is. Die tabel gebruik hierdie verstekwaardes; met die vergelykingsinstrument op hierdie bladsy kan u vir elke kant ’n graafskap of stad kies.