Vaše volby ochrany soukromí

Zvolte, zda povolit analytiku a partnerské nabídky. Volbu můžete kdykoli změnit nebo odvolat v nastavení cookies.

Přejít na hlavní obsah

Porovnat Curych vs. Zug

Daňový rok 2026

Curych vs. Zug: čistá mzda 2026

Curych a Zug při stejné hrubé mzdě: čistá mzda podle pravidel pro rok 2026 a daně, které rozdíl tvoří.

Vaše údaje98 000 CHF ročně
Zug+6 403 CHF čistého ročně+8,21 %
Curych
71 632 CHFčistého ročně47,86 %
Zug
78 035 CHFčistého ročně52,14 %
Curych
71 632 CHFČistá mzda · 73,1 % z hrubé
Čistá 73,1 %Daně 11,9 %Sociální odvody 15,1 %
Zugo +6 403 CHF více čistého ročně
78 035 CHFČistá mzda · 79,6 % z hrubé
Čistá 79,6 %Daně 5,3 %Sociální odvody 15,1 %
Curych vs Zug

Srovnání zemí

Daně

CH -6 403 CHF · -55.1%
CurychZug
11 616 CHF
Daň z příjmů
5 213 CHF
Daň z příjmů: Curych 11 616 CHF (11.9% z hrubého), Zug 5 213 CHF (5.3% z hrubého). Zug 55% nižší.
11 616 CHF
Celkové daně
5 213 CHF
Celkové daně: Curych 11 616 CHF (11.9% z hrubého), Zug 5 213 CHF (5.3% z hrubého). Zug 55% nižší.

Sociální pojištění (zaměstnanec)

CH 0 CHF · 0.0%
CurychZug
5 194 CHF
AHV/IV/EO (1. pilíř)
5 194 CHF
AHV/IV/EO (1. pilíř): Curych 5 194 CHF (5.3% z hrubého), Zug 5 194 CHF (5.3% z hrubého).
1 078 CHF
ALV (pojištění v nezaměstnanosti)
1 078 CHF
ALV (pojištění v nezaměstnanosti): Curych 1 078 CHF (1.1% z hrubého), Zug 1 078 CHF (1.1% z hrubého).
2 504 CHF
BVG penzijní připojištění
2 504 CHF
BVG penzijní připojištění: Curych 2 504 CHF (2.6% z hrubého), Zug 2 504 CHF (2.6% z hrubého).
5 584 CHF
Doplňková sazba zdravotního pojištění
5 584 CHF
Doplňková sazba zdravotního pojištění: Curych 5 584 CHF (5.7% z hrubého), Zug 5 584 CHF (5.7% z hrubého).
392 CHF
NBU (neprofesní úraz)
392 CHF
NBU (neprofesní úraz): Curych 392 CHF (0.4% z hrubého), Zug 392 CHF (0.4% z hrubého).
14 752 CHF
Celkové sociální pojištění
14 752 CHF
Celkové sociální pojištění: Curych 14 752 CHF (15.1% z hrubého), Zug 14 752 CHF (15.1% z hrubého).
Příspěvky zaměstnavatele
Curych 10 432 CHF · Zug 10 824 CHF

Shrnutí

CurychZug
26 368 CHF
Celkové srážky
19 965 CHF
Celkové srážky: Curych 26 368 CHF (26.9% z hrubého), Zug 19 965 CHF (20.4% z hrubého). Zug 24% nižší.
71 632 CHF
Čistá mzda
78 035 CHF
Čistá mzda: Curych 71 632 CHF (73.1% z hrubého), Zug 78 035 CHF (79.6% z hrubého). Zug 9% vyšší.

Curych a Zug: čistá mzda při třech výších mzdy

Zug: o 6 403 CHF vyšší čistá mzda ročně při hrubé mzdě 98 000 CHF.

Odhadovaná referenční mzdaHrubá mzdaCurychZugRozdíl za rok
50 % Odhadovaná referenční mzda49 000 CHF36 150 CHF38 244 CHFZug +2 094 CHF
100 % Odhadovaná referenční mzda98 000 CHF71 632 CHF78 035 CHFZug +6 403 CHF
200 % Odhadovaná referenční mzda196 000 CHF133 787 CHF149 441 CHFZug +15 654 CHF

Co se liší při hrubé mzdě 98 000 CHF

SrážkyCurychZug
Kantonální daň4 425 CHF2 139 CHF
Obecní daň5 543 CHF1 426 CHF

Odhadovaná referenční mzda · 98 000 CHF · Daňový rok 2026

Referenční mzdy odpovídají 50 %, 100 % a 200 % této částky. Předpokládá se svobodný zaměstnanec bez dětí, který žije a pracuje v uvedeném regionu, a výchozí nastavení kalkulačky.