Porovnat Katalánsko vs. Madridské společenství
Daňový rok 2026
Katalánsko vs. Madridské společenství: čistá mzda 2026
Katalánsko a Madridské společenství při stejné hrubé mzdě: čistá mzda podle pravidel pro rok 2026 a daně, které rozdíl tvoří.
Vaše údaje24 497 € ročně
Madridské společenství+234 € čistého ročně+1,19 %
- Katalánsko
- 19 503 €čistého ročně49,70 %
- Madridské společenství
- 19 737 €čistého ročně50,30 %
Katalánsko
19 503 €Čistá mzda · 79,6 % z hrubéČistá 79,6 %Daně 13,9 %Sociální odvody 6,5 %
Madridské společenstvío +234 € více čistého ročně
19 737 €Čistá mzda · 80,6 % z hrubéČistá 80,6 %Daně 12,9 %Sociální odvody 6,5 %
Katalánsko vs Madridské společenstvíPříspěvky zaměstnavatele Katalánsko 7 876 € · Madridské společenství 7 876 €
Srovnání zemí
Daně
ES -234 € · -6.9%KatalánskoMadridské společenství vs KatalánskoMadridské společenství
3 402 €13.9% z hrubého
Daň z příjmů
3 168 €12.9% z hrubého
Daň z příjmů: Katalánsko 3 402 € (13.9% z hrubého), Madridské společenství 3 168 € (12.9% z hrubého). Madridské společenství 7% nižší.3 402 €13.9% z hrubého
Celkové daně
3 168 €12.9% z hrubého
Celkové daně: Katalánsko 3 402 € (13.9% z hrubého), Madridské společenství 3 168 € (12.9% z hrubého). Madridské společenství 7% nižší.Sociální pojištění (zaměstnanec)
ES 0 € · 0.0%KatalánskoMadridské společenství vs KatalánskoMadridské společenství
1 151 €4.7% z hrubého
Sociální pojištění (contingencias comunes)
1 151 €4.7% z hrubého
Sociální pojištění (contingencias comunes): Katalánsko 1 151 € (4.7% z hrubého), Madridské společenství 1 151 € (4.7% z hrubého).380 €1.6% z hrubého
Pojištění v nezaměstnanosti
380 €1.6% z hrubého
Pojištění v nezaměstnanosti: Katalánsko 380 € (1.6% z hrubého), Madridské společenství 380 € (1.6% z hrubého).24 €0.1% z hrubého
Odvod na odborné vzdělávání (formación profesional)
24 €0.1% z hrubého
Odvod na odborné vzdělávání (formación profesional): Katalánsko 24 € (0.1% z hrubého), Madridské společenství 24 € (0.1% z hrubého).37 €0.1% z hrubého
Příspěvek MEI a solidární příspěvek
37 €0.1% z hrubého
Příspěvek MEI a solidární příspěvek: Katalánsko 37 € (0.1% z hrubého), Madridské společenství 37 € (0.1% z hrubého).1 592 €6.5% z hrubého
Celkové sociální pojištění
1 592 €6.5% z hrubého
Celkové sociální pojištění: Katalánsko 1 592 € (6.5% z hrubého), Madridské společenství 1 592 € (6.5% z hrubého).Shrnutí
KatalánskoMadridské společenství vs KatalánskoMadridské společenství
4 994 €20.4% z hrubého
Celkové srážky
4 760 €19.4% z hrubého
Celkové srážky: Katalánsko 4 994 € (20.4% z hrubého), Madridské společenství 4 760 € (19.4% z hrubého). Madridské společenství 5% nižší.19 503 €79.6% z hrubého
Čistá mzda
19 737 €80.6% z hrubého
Čistá mzda: Katalánsko 19 503 € (79.6% z hrubého), Madridské společenství 19 737 € (80.6% z hrubého). Madridské společenství 1% vyšší.Katalánsko a Madridské společenství: čistá mzda při třech výších mzdy
Madridské společenství: o 234 € vyšší čistá mzda ročně při hrubé mzdě 24 497 €.
| Medián hrubé mzdy | Hrubá mzda | Katalánsko | Madridské společenství | Rozdíl za rok |
|---|---|---|---|---|
| 50 % mediánu | 12 249 € | 11 453 € | 11 453 € | – |
| 100 % mediánu | 24 497 € | 19 503 € | 19 737 € | Madridské společenství +234 € |
| 200 % mediánu | 48 994 € | 34 720 € | 35 587 € | Madridské společenství +867 € |
Co se liší při hrubé mzdě 24 497 €
| Srážky | Katalánsko | Madridské společenství |
|---|---|---|
| IRPF (část autonomního společenství) | 1 711 € | 1 476 € |
Medián hrubé mzdy · 24 497 € · Daňový rok 2026
Referenční mzdy odpovídají 50 %, 100 % a 200 % této částky. Předpokládá se svobodný zaměstnanec bez dětí, který žije a pracuje v uvedeném regionu, a výchozí nastavení kalkulačky.