Bandingkan Belgium lawan Luksemburg
Belgium lawan Luksemburg: perbandingan gaji bersih 2026
Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Belgium dan Luksemburg dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.
Butiran anda€47,500 setahun
Luksemburg+€6,046 bersih setahun+16.20%
- Belgium
- €31,266bersih setahun45.59%
- Luksemburg
- €37,313bersih setahun54.41%
Belgium
€31,266Gaji bersih · 65.8% daripada kasarBersih 65.8%Cukai 20.2%Keselamatan sosial 13.9%
Luksemburg+€6,046 lebih bersih setahun
€37,313Gaji bersih · 78.6% daripada kasarBersih 78.6%Cukai 8.7%Keselamatan sosial 12.7%
Belgium vs LuksemburgCaruman Majikan Belgium €12,535 · Luksemburg €6,313
Perbandingan Negara
Cukai
LU -€5,456 · -56.8%BelgiumLuksemburg vs BelgiumLuksemburg
€9,60720.2% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan
€3,8378.1% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan: Belgium €9,607 (20.2% daripada gaji kasar), Luksemburg €3,837 (8.1% daripada gaji kasar). Luksemburg 60% lebih rendah.—
Lain-lain
€3140.7% daripada gaji kasar
Lain-lain: Belgium tidak berkenaan, Luksemburg €314 (0.7% daripada gaji kasar). Luksemburg lebih tinggi.Surcaj Solidariti / Cukai tambahan dana pekerjaan (fonds pour l'emploi) (€314)
€9,60720.2% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
€4,1518.7% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: Belgium €9,607 (20.2% daripada gaji kasar), Luksemburg €4,151 (8.7% daripada gaji kasar). Luksemburg 57% lebih rendah.Jaminan Sosial (Pekerja)
LU -€590 · -8.9%BelgiumLuksemburg vs BelgiumLuksemburg
€3,5637.5% daripada gaji kasar
Pencen
€4,0388.5% daripada gaji kasar
Pencen: Belgium €3,563 (7.5% daripada gaji kasar), Luksemburg €4,038 (8.5% daripada gaji kasar). Luksemburg 13% lebih tinggi.€2,2334.7% daripada gaji kasar
Kesihatan
€1,4493.1% daripada gaji kasar
Kesihatan: Belgium €2,233 (4.7% daripada gaji kasar), Luksemburg €1,449 (3.1% daripada gaji kasar). Luksemburg 35% lebih rendah.€8311.7% daripada gaji kasar
Lain-lain
€5501.2% daripada gaji kasar
Lain-lain: Belgium €831 (1.7% daripada gaji kasar), Luksemburg €550 (1.2% daripada gaji kasar). Luksemburg 34% lebih rendah.Kehilangan pekerjaan (€413)
Caruman keselamatan sosial khas (BBSZ) ditolak bonus kerja / Kesihatan pekerjaan (Santé au travail) (€418)
Penjagaan (€550)
€6,62613.9% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
€6,03612.7% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Belgium €6,626 (13.9% daripada gaji kasar), Luksemburg €6,036 (12.7% daripada gaji kasar). Luksemburg 9% lebih rendah.Ringkasan
BelgiumLuksemburg vs BelgiumLuksemburg
€16,23434.2% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
€10,18721.4% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: Belgium €16,234 (34.2% daripada gaji kasar), Luksemburg €10,187 (21.4% daripada gaji kasar). Luksemburg 37% lebih rendah.€31,26665.8% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
€37,31378.6% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: Belgium €31,266 (65.8% daripada gaji kasar), Luksemburg €37,313 (78.6% daripada gaji kasar). Luksemburg 19% lebih tinggi.Belgium lawan Luksemburg
Luksemburg: gaji bersih lebih tinggi, 78.6% berbanding 65.8% daripada gaji kasar.
| Anggaran gaji rujukan | Gaji Kasar | Belgium EUR | Luksemburg EUR | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Gaji bersih | Beban cukai | Gaji bersih | Beban cukai | ||
| 50% Anggaran gaji rujukan | €23,750 | €23,44498.7% | 1.3% | €21,92692.3% | 12.5% |
| 100% Anggaran gaji rujukan | €47,500 | €31,26665.8% | 34.2% | €37,31378.6% | 21.4% |
| 200% Anggaran gaji rujukan | €95,000 | €51,00253.7% | 46.3% | €61,27764.5% | 35.5% |
50% Anggaran gaji rujukan
€23,750 Gaji KasarBelgium- Gaji bersih
- €23,44498.7%
- Beban cukai
- 1.3%
Luksemburg- Gaji bersih
- €21,92692.3%
- Beban cukai
- 12.5%
100% Anggaran gaji rujukan
€47,500 Gaji KasarBelgium- Gaji bersih
- €31,26665.8%
- Beban cukai
- 34.2%
Luksemburg- Gaji bersih
- €37,31378.6%
- Beban cukai
- 21.4%
200% Anggaran gaji rujukan
€95,000 Gaji KasarBelgium- Gaji bersih
- €51,00253.7%
- Beban cukai
- 46.3%
Luksemburg- Gaji bersih
- €61,27764.5%
- Beban cukai
- 35.5%
Belgium: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.