Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan pengiklanan (Google AdSense dan tawaran rakan kongsi). Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan Belgium lawan Luksemburg

Belgium lawan Luksemburg: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Belgium dan Luksemburg dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran anda€47,500 setahun
Luksemburg+€6,046 bersih setahun+16.20%
Belgium
€31,266bersih setahun45.59%
Luksemburg
€37,313bersih setahun54.41%
Belgium
€31,266Gaji bersih · 65.8% daripada kasar
Bersih 65.8%Cukai 20.2%Keselamatan sosial 13.9%
Luksemburg+€6,046 lebih bersih setahun
€37,313Gaji bersih · 78.6% daripada kasar
Bersih 78.6%Cukai 8.7%Keselamatan sosial 12.7%
Belgium vs Luksemburg

Perbandingan Negara

Cukai

LU -€5,456 · -56.8%
BelgiumLuksemburg
€9,607
Cukai Pendapatan
€3,837
Cukai Pendapatan: Belgium €9,607 (20.2% daripada gaji kasar), Luksemburg €3,837 (8.1% daripada gaji kasar). Luksemburg 60% lebih rendah.
—
Lain-lain
€314
Lain-lain: Belgium tidak berkenaan, Luksemburg €314 (0.7% daripada gaji kasar). Luksemburg lebih tinggi.
Surcaj Solidariti / Cukai tambahan dana pekerjaan (fonds pour l'emploi) (€314)
€9,607
Jumlah Cukai
€4,151
Jumlah Cukai: Belgium €9,607 (20.2% daripada gaji kasar), Luksemburg €4,151 (8.7% daripada gaji kasar). Luksemburg 57% lebih rendah.

Jaminan Sosial (Pekerja)

LU -€590 · -8.9%
BelgiumLuksemburg
€3,563
Pencen
€4,038
Pencen: Belgium €3,563 (7.5% daripada gaji kasar), Luksemburg €4,038 (8.5% daripada gaji kasar). Luksemburg 13% lebih tinggi.
€2,233
Kesihatan
€1,449
Kesihatan: Belgium €2,233 (4.7% daripada gaji kasar), Luksemburg €1,449 (3.1% daripada gaji kasar). Luksemburg 35% lebih rendah.
€831
Lain-lain
€550
Lain-lain: Belgium €831 (1.7% daripada gaji kasar), Luksemburg €550 (1.2% daripada gaji kasar). Luksemburg 34% lebih rendah.
Kehilangan pekerjaan (€413)
Caruman keselamatan sosial khas (BBSZ) ditolak bonus kerja / Kesihatan pekerjaan (Santé au travail) (€418)
Penjagaan (€550)
€6,626
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
€6,036
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Belgium €6,626 (13.9% daripada gaji kasar), Luksemburg €6,036 (12.7% daripada gaji kasar). Luksemburg 9% lebih rendah.
Caruman Majikan Belgium €12,535 · Luksemburg €6,313

Ringkasan

BelgiumLuksemburg
€16,234
Jumlah Potongan
€10,187
Jumlah Potongan: Belgium €16,234 (34.2% daripada gaji kasar), Luksemburg €10,187 (21.4% daripada gaji kasar). Luksemburg 37% lebih rendah.
€31,266
Gaji Bersih
€37,313
Gaji Bersih: Belgium €31,266 (65.8% daripada gaji kasar), Luksemburg €37,313 (78.6% daripada gaji kasar). Luksemburg 19% lebih tinggi.

Belgium lawan Luksemburg

Luksemburg: gaji bersih lebih tinggi, 78.6% berbanding 65.8% daripada gaji kasar.
  1. 50% Anggaran gaji rujukan

    €23,750 Gaji Kasar
    Belgium
    Gaji bersih
    €23,44498.7%
    Beban cukai
    1.3%
    Luksemburg
    Gaji bersih
    €21,92692.3%
    Beban cukai
    12.5%
  2. 100% Anggaran gaji rujukan

    €47,500 Gaji Kasar
    Belgium
    Gaji bersih
    €31,26665.8%
    Beban cukai
    34.2%
    Luksemburg
    Gaji bersih
    €37,31378.6%
    Beban cukai
    21.4%
  3. 200% Anggaran gaji rujukan

    €95,000 Gaji Kasar
    Belgium
    Gaji bersih
    €51,00253.7%
    Beban cukai
    46.3%
    Luksemburg
    Gaji bersih
    €61,27764.5%
    Beban cukai
    35.5%

Belgium: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.