Bandingkan Zurich lawan Zug
Tahun cukai 2026
Zurich lawan Zug: gaji bersih 2026
Zurich dan Zug dengan gaji kasar yang sama: gaji bersih mengikut peraturan 2026 dan cukai di sebalik perbezaannya.
Butiran andaCHF 98,000 setahun
Zug+CHF 6,403 bersih setahun+8.21%
- Zurich
- CHF 71,632bersih setahun47.86%
- Zug
- CHF 78,035bersih setahun52.14%
Zurich
CHF 71,632Gaji bersih · 73.1% daripada kasarBersih 73.1%Cukai 11.9%Keselamatan sosial 15.1%
Zug+CHF 6,403 lebih bersih setahun
CHF 78,035Gaji bersih · 79.6% daripada kasarBersih 79.6%Cukai 5.3%Keselamatan sosial 15.1%
Zurich vs ZugCaruman Majikan Zurich CHF 10,432 · Zug CHF 10,824
Perbandingan Negara
Cukai
CH -CHF 6,403 · -55.1%ZurichZug vs ZurichZug
CHF 11,61611.9% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan
CHF 5,2135.3% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan: Zurich CHF 11,616 (11.9% daripada gaji kasar), Zug CHF 5,213 (5.3% daripada gaji kasar). Zug 55% lebih rendah.CHF 11,61611.9% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
CHF 5,2135.3% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: Zurich CHF 11,616 (11.9% daripada gaji kasar), Zug CHF 5,213 (5.3% daripada gaji kasar). Zug 55% lebih rendah.Jaminan Sosial (Pekerja)
CH CHF 0 · 0.0%ZurichZug vs ZurichZug
CHF 5,1945.3% daripada gaji kasar
AHV/IV/EO (tonggak pertama)
CHF 5,1945.3% daripada gaji kasar
AHV/IV/EO (tonggak pertama): Zurich CHF 5,194 (5.3% daripada gaji kasar), Zug CHF 5,194 (5.3% daripada gaji kasar).CHF 1,0781.1% daripada gaji kasar
ALV (insurans pengangguran)
CHF 1,0781.1% daripada gaji kasar
ALV (insurans pengangguran): Zurich CHF 1,078 (1.1% daripada gaji kasar), Zug CHF 1,078 (1.1% daripada gaji kasar).CHF 2,5042.6% daripada gaji kasar
BVG Pencen Pekerjaan
CHF 2,5042.6% daripada gaji kasar
BVG Pencen Pekerjaan: Zurich CHF 2,504 (2.6% daripada gaji kasar), Zug CHF 2,504 (2.6% daripada gaji kasar).CHF 5,5845.7% daripada gaji kasar
Kadar Tambahan Insurans Kesihatan (Zusatzbeitrag)
CHF 5,5845.7% daripada gaji kasar
Kadar Tambahan Insurans Kesihatan (Zusatzbeitrag): Zurich CHF 5,584 (5.7% daripada gaji kasar), Zug CHF 5,584 (5.7% daripada gaji kasar).CHF 3920.4% daripada gaji kasar
NBU (kemalangan bukan pekerjaan)
CHF 3920.4% daripada gaji kasar
NBU (kemalangan bukan pekerjaan): Zurich CHF 392 (0.4% daripada gaji kasar), Zug CHF 392 (0.4% daripada gaji kasar).CHF 14,75215.1% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
CHF 14,75215.1% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Zurich CHF 14,752 (15.1% daripada gaji kasar), Zug CHF 14,752 (15.1% daripada gaji kasar).Ringkasan
ZurichZug vs ZurichZug
CHF 26,36826.9% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
CHF 19,96520.4% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: Zurich CHF 26,368 (26.9% daripada gaji kasar), Zug CHF 19,965 (20.4% daripada gaji kasar). Zug 24% lebih rendah.CHF 71,63273.1% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
CHF 78,03579.6% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: Zurich CHF 71,632 (73.1% daripada gaji kasar), Zug CHF 78,035 (79.6% daripada gaji kasar). Zug 9% lebih tinggi.Zurich dan Zug: gaji bersih pada tiga tahap gaji
Zug: gaji bersih CHF 6,403 lebih tinggi setahun dengan gaji kasar CHF 98,000.
| Anggaran gaji rujukan | Gaji Kasar | Zurich | Zug | Perbezaan setahun |
|---|---|---|---|---|
| 50% Anggaran gaji rujukan | CHF 49,000 | CHF 36,150 | CHF 38,244 | Zug +CHF 2,094 |
| 100% Anggaran gaji rujukan | CHF 98,000 | CHF 71,632 | CHF 78,035 | Zug +CHF 6,403 |
| 200% Anggaran gaji rujukan | CHF 196,000 | CHF 133,787 | CHF 149,441 | Zug +CHF 15,654 |
Perkara yang berbeza pada gaji kasar CHF 98,000
| Potongan | Zurich | Zug |
|---|---|---|
| Cukai Kanton | CHF 4,425 | CHF 2,139 |
| Cukai Perbandaran | CHF 5,543 | CHF 1,426 |
Anggaran gaji rujukan · CHF 98,000 · Tahun cukai 2026
Gaji rujukan ialah 50%, 100% dan 200% daripada jumlah ini. Andaian: pekerja bujang tanpa anak yang tinggal dan bekerja di wilayah yang ditunjukkan, dengan tetapan lalai kalkulator.