Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan Zurich lawan Zug

Tahun cukai 2026

Zurich lawan Zug: gaji bersih 2026

Zurich dan Zug dengan gaji kasar yang sama: gaji bersih mengikut peraturan 2026 dan cukai di sebalik perbezaannya.

Butiran andaCHF 98,000 setahun
Zug+CHF 6,403 bersih setahun+8.21%
Zurich
CHF 71,632bersih setahun47.86%
Zug
CHF 78,035bersih setahun52.14%
Zurich
CHF 71,632Gaji bersih · 73.1% daripada kasar
Bersih 73.1%Cukai 11.9%Keselamatan sosial 15.1%
Zug+CHF 6,403 lebih bersih setahun
CHF 78,035Gaji bersih · 79.6% daripada kasar
Bersih 79.6%Cukai 5.3%Keselamatan sosial 15.1%
Zurich vs Zug

Perbandingan Negara

Cukai

CH -CHF 6,403 · -55.1%
ZurichZug
CHF 11,616
Cukai Pendapatan
CHF 5,213
Cukai Pendapatan: Zurich CHF 11,616 (11.9% daripada gaji kasar), Zug CHF 5,213 (5.3% daripada gaji kasar). Zug 55% lebih rendah.
CHF 11,616
Jumlah Cukai
CHF 5,213
Jumlah Cukai: Zurich CHF 11,616 (11.9% daripada gaji kasar), Zug CHF 5,213 (5.3% daripada gaji kasar). Zug 55% lebih rendah.

Jaminan Sosial (Pekerja)

CH CHF 0 · 0.0%
ZurichZug
CHF 5,194
AHV/IV/EO (tonggak pertama)
CHF 5,194
AHV/IV/EO (tonggak pertama): Zurich CHF 5,194 (5.3% daripada gaji kasar), Zug CHF 5,194 (5.3% daripada gaji kasar).
CHF 1,078
ALV (insurans pengangguran)
CHF 1,078
ALV (insurans pengangguran): Zurich CHF 1,078 (1.1% daripada gaji kasar), Zug CHF 1,078 (1.1% daripada gaji kasar).
CHF 2,504
BVG Pencen Pekerjaan
CHF 2,504
BVG Pencen Pekerjaan: Zurich CHF 2,504 (2.6% daripada gaji kasar), Zug CHF 2,504 (2.6% daripada gaji kasar).
CHF 5,584
Kadar Tambahan Insurans Kesihatan (Zusatzbeitrag)
CHF 5,584
Kadar Tambahan Insurans Kesihatan (Zusatzbeitrag): Zurich CHF 5,584 (5.7% daripada gaji kasar), Zug CHF 5,584 (5.7% daripada gaji kasar).
CHF 392
NBU (kemalangan bukan pekerjaan)
CHF 392
NBU (kemalangan bukan pekerjaan): Zurich CHF 392 (0.4% daripada gaji kasar), Zug CHF 392 (0.4% daripada gaji kasar).
CHF 14,752
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
CHF 14,752
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Zurich CHF 14,752 (15.1% daripada gaji kasar), Zug CHF 14,752 (15.1% daripada gaji kasar).
Caruman Majikan
Zurich CHF 10,432 · Zug CHF 10,824

Ringkasan

ZurichZug
CHF 26,368
Jumlah Potongan
CHF 19,965
Jumlah Potongan: Zurich CHF 26,368 (26.9% daripada gaji kasar), Zug CHF 19,965 (20.4% daripada gaji kasar). Zug 24% lebih rendah.
CHF 71,632
Gaji Bersih
CHF 78,035
Gaji Bersih: Zurich CHF 71,632 (73.1% daripada gaji kasar), Zug CHF 78,035 (79.6% daripada gaji kasar). Zug 9% lebih tinggi.

Zurich dan Zug: gaji bersih pada tiga tahap gaji

Zug: gaji bersih CHF 6,403 lebih tinggi setahun dengan gaji kasar CHF 98,000.

Anggaran gaji rujukanGaji KasarZurichZugPerbezaan setahun
50% Anggaran gaji rujukanCHF 49,000CHF 36,150CHF 38,244Zug +CHF 2,094
100% Anggaran gaji rujukanCHF 98,000CHF 71,632CHF 78,035Zug +CHF 6,403
200% Anggaran gaji rujukanCHF 196,000CHF 133,787CHF 149,441Zug +CHF 15,654

Perkara yang berbeza pada gaji kasar CHF 98,000

PotonganZurichZug
Cukai KantonCHF 4,425CHF 2,139
Cukai PerbandaranCHF 5,543CHF 1,426

Anggaran gaji rujukan · CHF 98,000 · Tahun cukai 2026

Gaji rujukan ialah 50%, 100% dan 200% daripada jumlah ini. Andaian: pekerja bujang tanpa anak yang tinggal dan bekerja di wilayah yang ditunjukkan, dengan tetapan lalai kalkulator.