Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan Cataluña lawan Komuniti Madrid

Tahun cukai 2026

Cataluña lawan Komuniti Madrid: gaji bersih 2026

Cataluña dan Komuniti Madrid dengan gaji kasar yang sama: gaji bersih mengikut peraturan 2026 dan cukai di sebalik perbezaannya.

Butiran anda€24,497 setahun
Komuniti Madrid+€234 bersih setahun+1.19%
Cataluña
€19,503bersih setahun49.70%
Komuniti Madrid
€19,737bersih setahun50.30%
Cataluña
€19,503Gaji bersih · 79.6% daripada kasar
Bersih 79.6%Cukai 13.9%Keselamatan sosial 6.5%
Komuniti Madrid+€234 lebih bersih setahun
€19,737Gaji bersih · 80.6% daripada kasar
Bersih 80.6%Cukai 12.9%Keselamatan sosial 6.5%
Cataluña vs Komuniti Madrid

Perbandingan Negara

Cukai

ES -€234 · -6.9%
CataluñaKomuniti Madrid
€3,402
Cukai Pendapatan
€3,168
Cukai Pendapatan: Cataluña €3,402 (13.9% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €3,168 (12.9% daripada gaji kasar). Komuniti Madrid 7% lebih rendah.
€3,402
Jumlah Cukai
€3,168
Jumlah Cukai: Cataluña €3,402 (13.9% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €3,168 (12.9% daripada gaji kasar). Komuniti Madrid 7% lebih rendah.

Jaminan Sosial (Pekerja)

ES €0 · 0.0%
CataluñaKomuniti Madrid
€1,151
Keselamatan sosial (contingencias comunes)
€1,151
Keselamatan sosial (contingencias comunes): Cataluña €1,151 (4.7% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €1,151 (4.7% daripada gaji kasar).
€380
Kehilangan pekerjaan
€380
Kehilangan pekerjaan: Cataluña €380 (1.6% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €380 (1.6% daripada gaji kasar).
€24
Levi latihan vokasional (formación profesional)
€24
Levi latihan vokasional (formación profesional): Cataluña €24 (0.1% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €24 (0.1% daripada gaji kasar).
€37
Caruman MEI & solidariti
€37
Caruman MEI & solidariti: Cataluña €37 (0.1% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €37 (0.1% daripada gaji kasar).
€1,592
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
€1,592
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Cataluña €1,592 (6.5% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €1,592 (6.5% daripada gaji kasar).
Caruman Majikan
Cataluña €7,876 · Komuniti Madrid €7,876

Ringkasan

CataluñaKomuniti Madrid
€4,994
Jumlah Potongan
€4,760
Jumlah Potongan: Cataluña €4,994 (20.4% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €4,760 (19.4% daripada gaji kasar). Komuniti Madrid 5% lebih rendah.
€19,503
Gaji Bersih
€19,737
Gaji Bersih: Cataluña €19,503 (79.6% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €19,737 (80.6% daripada gaji kasar). Komuniti Madrid 1% lebih tinggi.

Cataluña dan Komuniti Madrid: gaji bersih pada tiga tahap gaji

Komuniti Madrid: gaji bersih €234 lebih tinggi setahun dengan gaji kasar €24,497.

Median gaji kasarGaji KasarCataluñaKomuniti MadridPerbezaan setahun
50% median€12,249€11,453€11,453–
100% median€24,497€19,503€19,737Komuniti Madrid +€234
200% median€48,994€34,720€35,587Komuniti Madrid +€867

Perkara yang berbeza pada gaji kasar €24,497

PotonganCataluñaKomuniti Madrid
IRPF (bahagian komuniti autonomi)€1,711€1,476

Median gaji kasar · €24,497 · Tahun cukai 2026

Gaji rujukan ialah 50%, 100% dan 200% daripada jumlah ini. Andaian: pekerja bujang tanpa anak yang tinggal dan bekerja di wilayah yang ditunjukkan, dengan tetapan lalai kalkulator.