Bandingkan Cataluña lawan Komuniti Madrid
Tahun cukai 2026
Cataluña lawan Komuniti Madrid: gaji bersih 2026
Cataluña dan Komuniti Madrid dengan gaji kasar yang sama: gaji bersih mengikut peraturan 2026 dan cukai di sebalik perbezaannya.
Butiran anda€24,497 setahun
Komuniti Madrid+€234 bersih setahun+1.19%
- Cataluña
- €19,503bersih setahun49.70%
- Komuniti Madrid
- €19,737bersih setahun50.30%
Cataluña
€19,503Gaji bersih · 79.6% daripada kasarBersih 79.6%Cukai 13.9%Keselamatan sosial 6.5%
Komuniti Madrid+€234 lebih bersih setahun
€19,737Gaji bersih · 80.6% daripada kasarBersih 80.6%Cukai 12.9%Keselamatan sosial 6.5%
Cataluña vs Komuniti MadridCaruman Majikan Cataluña €7,876 · Komuniti Madrid €7,876
Perbandingan Negara
Cukai
ES -€234 · -6.9%CataluñaKomuniti Madrid vs CataluñaKomuniti Madrid
€3,40213.9% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan
€3,16812.9% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan: Cataluña €3,402 (13.9% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €3,168 (12.9% daripada gaji kasar). Komuniti Madrid 7% lebih rendah.€3,40213.9% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
€3,16812.9% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: Cataluña €3,402 (13.9% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €3,168 (12.9% daripada gaji kasar). Komuniti Madrid 7% lebih rendah.Jaminan Sosial (Pekerja)
ES €0 · 0.0%CataluñaKomuniti Madrid vs CataluñaKomuniti Madrid
€1,1514.7% daripada gaji kasar
Keselamatan sosial (contingencias comunes)
€1,1514.7% daripada gaji kasar
Keselamatan sosial (contingencias comunes): Cataluña €1,151 (4.7% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €1,151 (4.7% daripada gaji kasar).€3801.6% daripada gaji kasar
Kehilangan pekerjaan
€3801.6% daripada gaji kasar
Kehilangan pekerjaan: Cataluña €380 (1.6% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €380 (1.6% daripada gaji kasar).€240.1% daripada gaji kasar
Levi latihan vokasional (formación profesional)
€240.1% daripada gaji kasar
Levi latihan vokasional (formación profesional): Cataluña €24 (0.1% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €24 (0.1% daripada gaji kasar).€370.1% daripada gaji kasar
Caruman MEI & solidariti
€370.1% daripada gaji kasar
Caruman MEI & solidariti: Cataluña €37 (0.1% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €37 (0.1% daripada gaji kasar).€1,5926.5% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
€1,5926.5% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Cataluña €1,592 (6.5% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €1,592 (6.5% daripada gaji kasar).Ringkasan
CataluñaKomuniti Madrid vs CataluñaKomuniti Madrid
€4,99420.4% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
€4,76019.4% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: Cataluña €4,994 (20.4% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €4,760 (19.4% daripada gaji kasar). Komuniti Madrid 5% lebih rendah.€19,50379.6% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
€19,73780.6% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: Cataluña €19,503 (79.6% daripada gaji kasar), Komuniti Madrid €19,737 (80.6% daripada gaji kasar). Komuniti Madrid 1% lebih tinggi.Cataluña dan Komuniti Madrid: gaji bersih pada tiga tahap gaji
Komuniti Madrid: gaji bersih €234 lebih tinggi setahun dengan gaji kasar €24,497.
| Median gaji kasar | Gaji Kasar | Cataluña | Komuniti Madrid | Perbezaan setahun |
|---|---|---|---|---|
| 50% median | €12,249 | €11,453 | €11,453 | – |
| 100% median | €24,497 | €19,503 | €19,737 | Komuniti Madrid +€234 |
| 200% median | €48,994 | €34,720 | €35,587 | Komuniti Madrid +€867 |
Perkara yang berbeza pada gaji kasar €24,497
| Potongan | Cataluña | Komuniti Madrid |
|---|---|---|
| IRPF (bahagian komuniti autonomi) | €1,711 | €1,476 |
Median gaji kasar · €24,497 · Tahun cukai 2026
Gaji rujukan ialah 50%, 100% dan 200% daripada jumlah ini. Andaian: pekerja bujang tanpa anak yang tinggal dan bekerja di wilayah yang ditunjukkan, dengan tetapan lalai kalkulator.