Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan Sepanyol lawan Romania

Tahun cukai 2026

Sepanyol lawan Romania: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Sepanyol dan Romania dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran anda€24,497 setahunRON 130,771 setahun
Sepanyol+€5,406(+RON 28,860) bersih setahun+27.39%
Sepanyol
€19,737bersih setahun57.93%
Romania
€14,331bersih setahun42.07%
Sepanyol+€5,406 lebih bersih setahun
€19,737Gaji bersih · 80.6% daripada kasar
Bersih 80.6%Cukai 12.9%Keselamatan sosial 6.5%
Romania
€14,331Gaji bersih · 58.5% daripada kasar
Bersih 58.5%Cukai 6.5%Keselamatan sosial 35.0%
Sepanyol vs Romania

Perbandingan Negara

Semua jumlah ditunjukkan dalam EUR (ditukar daripada RON pada kadar 1 RON = 0.187329 EUR).

Cukai

RO -€1,575 · -49.7%
SepanyolRomania
€3,168
Cukai Pendapatan
€1,592
Cukai Pendapatan: Sepanyol €3,168 (12.9% daripada gaji kasar), Romania €1,592 (6.5% daripada gaji kasar). Romania 50% lebih rendah.
€3,168
Jumlah Cukai
€1,592
Jumlah Cukai: Sepanyol €3,168 (12.9% daripada gaji kasar), Romania €1,592 (6.5% daripada gaji kasar). Romania 50% lebih rendah.

Jaminan Sosial (Pekerja)

RO +€6,982 · +438.5%
SepanyolRomania
€1,151
Keselamatan sosial (contingencias comunes) / Pencen
€6,124
Keselamatan sosial (contingencias comunes) / Pencen: Sepanyol €1,151 (4.7% daripada gaji kasar), Romania €6,124 (25.0% daripada gaji kasar). Romania 432% lebih tinggi.
€441
Lain-lain
€2,450
Lain-lain: Sepanyol €441 (1.8% daripada gaji kasar), Romania €2,450 (10.0% daripada gaji kasar). Romania 456% lebih tinggi.
Kehilangan pekerjaan (€380)
Levi latihan vokasional (formación profesional) / Penjagaan (€24)
Caruman MEI & solidariti / Caruman lain (€37)
Kesihatan (€2,450)
€1,592
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
€8,574
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Sepanyol €1,592 (6.5% daripada gaji kasar), Romania €8,574 (35.0% daripada gaji kasar). Romania 438% lebih tinggi.
Caruman Majikan Sepanyol €7,876 · Romania €551

Ringkasan

SepanyolRomania
€4,760
Jumlah Potongan
€10,166
Jumlah Potongan: Sepanyol €4,760 (19.4% daripada gaji kasar), Romania €10,166 (41.5% daripada gaji kasar). Romania 114% lebih tinggi.
€19,737
Gaji Bersih
€14,331
Gaji Bersih: Sepanyol €19,737 (80.6% daripada gaji kasar), Romania €14,331 (58.5% daripada gaji kasar). Romania 27% lebih rendah.

Sepanyol lawan Romania

Sepanyol: gaji bersih lebih tinggi, 80.6% berbanding 58.5% daripada gaji kasar.
  1. 50% median

    Sepanyol
    Gaji Kasar
    €12,249
    Gaji bersih
    €11,45393.5%
    Beban cukai
    6.5%
    Romania
    Gaji Kasar
    RON 60,940
    Gaji bersih
    RON 36,19259.4%
    Beban cukai
    40.6%
  2. 100% median

    Sepanyol
    Gaji Kasar
    €24,497
    Gaji bersih
    €19,73780.6%
    Beban cukai
    19.4%
    Romania
    Gaji Kasar
    RON 121,876
    Gaji bersih
    RON 71,29758.5%
    Beban cukai
    41.5%
  3. 200% median

    Sepanyol
    Gaji Kasar
    €48,994
    Gaji bersih
    €35,58772.6%
    Beban cukai
    27.4%
    Romania
    Gaji Kasar
    RON 243,751
    Gaji bersih
    RON 142,59458.5%
    Beban cukai
    41.5%

Sepanyol: gaji rujukan menyamai 50%, 100% dan 200% median gaji kasar tempatan, ditukar mengikut kadar pertukaran semasa. Diandaikan pekerja bujang tanpa anak di bawah peraturan standard.