Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan Yunani lawan Siprus

Tahun cukai 2026

Yunani lawan Siprus: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Yunani dan Siprus dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran anda€14,500 setahun
Siprus+€643 bersih setahun+5.01%
Yunani
€12,197bersih setahun48.72%
Siprus
€12,840bersih setahun51.28%
Yunani
€12,197Gaji bersih · 84.1% daripada kasar
Bersih 84.1%Cukai 2.5%Keselamatan sosial 13.4%
Siprus+€643 lebih bersih setahun
€12,840Gaji bersih · 88.6% daripada kasar
Bersih 88.6%Cukai 0.0%Keselamatan sosial 11.5%
Yunani vs Siprus

Perbandingan Negara

Cukai

CY -€365 · -100.0%
YunaniSiprus
€365
Lain-lain
—
Lain-lain: Yunani €365 (2.5% daripada gaji kasar), Siprus tidak berkenaan. Siprus 100% lebih rendah.
Cukai Pendapatan (€365)
€365
Jumlah Cukai
€0
Jumlah Cukai: Yunani €365 (2.5% daripada gaji kasar), Siprus €0 (0.0% daripada gaji kasar). Siprus 100% lebih rendah.

Jaminan Sosial (Pekerja)

CY -€278 · -14.4%
YunaniSiprus
€1,939
Pencen
€1,276
Pencen: Yunani €1,939 (13.4% daripada gaji kasar), Siprus €1,276 (8.8% daripada gaji kasar). Siprus 34% lebih rendah.
—
Lain-lain
€384
Lain-lain: Yunani tidak berkenaan, Siprus €384 (2.6% daripada gaji kasar). Siprus lebih tinggi.
Kesihatan (€384)
€1,939
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
€1,660
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Yunani €1,939 (13.4% daripada gaji kasar), Siprus €1,660 (11.5% daripada gaji kasar). Siprus 14% lebih rendah.
Caruman Majikan Yunani €3,160 · Siprus €2,233

Ringkasan

YunaniSiprus
€2,303
Jumlah Potongan
€1,660
Jumlah Potongan: Yunani €2,303 (15.9% daripada gaji kasar), Siprus €1,660 (11.5% daripada gaji kasar). Siprus 28% lebih rendah.
€12,197
Gaji Bersih
€12,840
Gaji Bersih: Yunani €12,197 (84.1% daripada gaji kasar), Siprus €12,840 (88.5% daripada gaji kasar). Siprus 5% lebih tinggi.

Yunani lawan Siprus

Siprus: gaji bersih lebih tinggi, 88.6% berbanding 84.1% daripada gaji kasar.
  1. 50% Anggaran gaji rujukan

    €7,250 Gaji Kasar
    Yunani
    Gaji bersih
    €6,28186.6%
    Beban cukai
    13.4%
    Siprus
    Gaji bersih
    €6,42088.5%
    Beban cukai
    11.5%
  2. 100% Anggaran gaji rujukan

    €14,500 Gaji Kasar
    Yunani
    Gaji bersih
    €12,19784.1%
    Beban cukai
    15.9%
    Siprus
    Gaji bersih
    €12,84088.6%
    Beban cukai
    11.5%
  3. 200% Anggaran gaji rujukan

    €29,000 Gaji Kasar
    Yunani
    Gaji bersih
    €22,50577.6%
    Beban cukai
    22.4%
    Siprus
    Gaji bersih
    €24,94486%
    Beban cukai
    14%

Yunani: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.