Bandingkan Yunani lawan Siprus
Tahun cukai 2026
Yunani lawan Siprus: perbandingan gaji bersih 2026
Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Yunani dan Siprus dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.
Butiran anda€14,500 setahun
Siprus+€643 bersih setahun+5.01%
- Yunani
- €12,197bersih setahun48.72%
- Siprus
- €12,840bersih setahun51.28%
Yunani
€12,197Gaji bersih · 84.1% daripada kasarBersih 84.1%Cukai 2.5%Keselamatan sosial 13.4%
Siprus+€643 lebih bersih setahun
€12,840Gaji bersih · 88.6% daripada kasarBersih 88.6%Cukai 0.0%Keselamatan sosial 11.5%
Yunani vs SiprusCaruman Majikan Yunani €3,160 · Siprus €2,233
Perbandingan Negara
Cukai
CY -€365 · -100.0%YunaniSiprus vs YunaniSiprus
€3652.5% daripada gaji kasar
Lain-lain
—
Lain-lain: Yunani €365 (2.5% daripada gaji kasar), Siprus tidak berkenaan. Siprus 100% lebih rendah.Cukai Pendapatan (€365)
€3652.5% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
€00.0% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: Yunani €365 (2.5% daripada gaji kasar), Siprus €0 (0.0% daripada gaji kasar). Siprus 100% lebih rendah.Jaminan Sosial (Pekerja)
CY -€278 · -14.4%YunaniSiprus vs YunaniSiprus
€1,93913.4% daripada gaji kasar
Pencen
€1,2768.8% daripada gaji kasar
Pencen: Yunani €1,939 (13.4% daripada gaji kasar), Siprus €1,276 (8.8% daripada gaji kasar). Siprus 34% lebih rendah.—
Lain-lain
€3842.6% daripada gaji kasar
Lain-lain: Yunani tidak berkenaan, Siprus €384 (2.6% daripada gaji kasar). Siprus lebih tinggi.Kesihatan (€384)
€1,93913.4% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
€1,66011.5% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Yunani €1,939 (13.4% daripada gaji kasar), Siprus €1,660 (11.5% daripada gaji kasar). Siprus 14% lebih rendah.Ringkasan
YunaniSiprus vs YunaniSiprus
€2,30315.9% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
€1,66011.5% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: Yunani €2,303 (15.9% daripada gaji kasar), Siprus €1,660 (11.5% daripada gaji kasar). Siprus 28% lebih rendah.€12,19784.1% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
€12,84088.5% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: Yunani €12,197 (84.1% daripada gaji kasar), Siprus €12,840 (88.5% daripada gaji kasar). Siprus 5% lebih tinggi.Yunani lawan Siprus
Siprus: gaji bersih lebih tinggi, 88.6% berbanding 84.1% daripada gaji kasar.
| Anggaran gaji rujukan | Gaji Kasar | Yunani EUR | Siprus EUR | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Gaji bersih | Beban cukai | Gaji bersih | Beban cukai | ||
| 50% Anggaran gaji rujukan | €7,250 | €6,28186.6% | 13.4% | €6,42088.5% | 11.5% |
| 100% Anggaran gaji rujukan | €14,500 | €12,19784.1% | 15.9% | €12,84088.6% | 11.5% |
| 200% Anggaran gaji rujukan | €29,000 | €22,50577.6% | 22.4% | €24,94486% | 14% |
50% Anggaran gaji rujukan
€7,250 Gaji KasarYunani- Gaji bersih
- €6,28186.6%
- Beban cukai
- 13.4%
Siprus- Gaji bersih
- €6,42088.5%
- Beban cukai
- 11.5%
100% Anggaran gaji rujukan
€14,500 Gaji KasarYunani- Gaji bersih
- €12,19784.1%
- Beban cukai
- 15.9%
Siprus- Gaji bersih
- €12,84088.6%
- Beban cukai
- 11.5%
200% Anggaran gaji rujukan
€29,000 Gaji KasarYunani- Gaji bersih
- €22,50577.6%
- Beban cukai
- 22.4%
Siprus- Gaji bersih
- €24,94486%
- Beban cukai
- 14%
Yunani: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.