L-għażliet tal-privatezza tiegħek

Agħżel jekk tippermettix analiżi u offerti affiljati. Tista’ tibdel l-għażla f’kull ħin fis-settings tal-cookies.

Aqbeż għall-kontenut ewlieni

Qabbel Zürich kontra Zug

Sena tat-taxxa 2026

Zürich kontra Zug: paga netta 2026

Zürich u Zug bl-istess paga grossa: paga netta skont ir-regoli tal-2026 u t-taxxi wara d-differenza.

Id-dettalji tiegħekCHF 98,000 fis-sena
Zug+CHF 6,403 nett fis-sena+8.21%
Zürich
CHF 71,632nett fis-sena47.86%
Zug
CHF 78,035nett fis-sena52.14%
Zürich
CHF 71,632Paga netta · 73.1% mill-gross
Nett 73.1%Taxxi 11.9%Sigurtà soċjali 15.1%
Zug+CHF 6,403 aktar nett fis-sena
CHF 78,035Paga netta · 79.6% mill-gross
Nett 79.6%Taxxi 5.3%Sigurtà soċjali 15.1%
Zürich vs Zug

Paragun tal-pajjiżi

Taxxi

CH -CHF 6,403 · -55.1%
ZürichZug
CHF 11,616
Taxxa fuq id-dħul
CHF 5,213
Taxxa fuq id-dħul: Zürich CHF 11,616 (11.9% mill-gross), Zug CHF 5,213 (5.3% mill-gross). Zug 55% aktar baxx.
CHF 11,616
Taxxi totali
CHF 5,213
Taxxi totali: Zürich CHF 11,616 (11.9% mill-gross), Zug CHF 5,213 (5.3% mill-gross). Zug 55% aktar baxx.

Sigurtà soċjali (impjegat)

CH CHF 0 · 0.0%
ZürichZug
CHF 5,194
AHV/IV/EO (l-ewwel pilastru)
CHF 5,194
AHV/IV/EO (l-ewwel pilastru): Zürich CHF 5,194 (5.3% mill-gross), Zug CHF 5,194 (5.3% mill-gross).
CHF 1,078
ALV (assigurazzjoni tal-qgħad)
CHF 1,078
ALV (assigurazzjoni tal-qgħad): Zürich CHF 1,078 (1.1% mill-gross), Zug CHF 1,078 (1.1% mill-gross).
CHF 2,504
Pensjoni okkupazzjonali BVG
CHF 2,504
Pensjoni okkupazzjonali BVG: Zürich CHF 2,504 (2.6% mill-gross), Zug CHF 2,504 (2.6% mill-gross).
CHF 5,584
Rata addizzjonali tal-assigurazzjoni tas-saħħa (Zusatzbeitrag)
CHF 5,584
Rata addizzjonali tal-assigurazzjoni tas-saħħa (Zusatzbeitrag): Zürich CHF 5,584 (5.7% mill-gross), Zug CHF 5,584 (5.7% mill-gross).
CHF 392
NBU (inċidenti barra x-xogħol)
CHF 392
NBU (inċidenti barra x-xogħol): Zürich CHF 392 (0.4% mill-gross), Zug CHF 392 (0.4% mill-gross).
CHF 14,752
Sigurtà soċjali totali
CHF 14,752
Sigurtà soċjali totali: Zürich CHF 14,752 (15.1% mill-gross), Zug CHF 14,752 (15.1% mill-gross).
Kontribuzzjonijiet ta’ min iħaddem
Zürich CHF 10,432 · Zug CHF 10,824

Sommarju

ZürichZug
CHF 26,368
Tnaqqis totali
CHF 19,965
Tnaqqis totali: Zürich CHF 26,368 (26.9% mill-gross), Zug CHF 19,965 (20.4% mill-gross). Zug 24% aktar baxx.
CHF 71,632
Paga netta
CHF 78,035
Paga netta: Zürich CHF 71,632 (73.1% mill-gross), Zug CHF 78,035 (79.6% mill-gross). Zug 9% aktar għoli.

Zürich u Zug: paga netta fi tliet livelli ta’ salarju

Zug: CHF 6,403 aktar paga netta fis-sena b’paga grossa ta’ CHF 98,000.

Paga ta’ referenza stmataPaga grossaZürichZugDifferenza fis-sena
50% Paga ta’ referenza stmataCHF 49,000CHF 36,150CHF 38,244Zug +CHF 2,094
100% Paga ta’ referenza stmataCHF 98,000CHF 71,632CHF 78,035Zug +CHF 6,403
200% Paga ta’ referenza stmataCHF 196,000CHF 133,787CHF 149,441Zug +CHF 15,654

X’jinbidel b’paga grossa ta’ CHF 98,000

TnaqqisZürichZug
Taxxa tal-cantonCHF 4,425CHF 2,139
Taxxa muniċipaliCHF 5,543CHF 1,426

Paga ta’ referenza stmata · CHF 98,000 · Sena tat-taxxa 2026

Is-salarji ta’ referenza huma 50%, 100% u 200% ta’ dan l-ammont. Jassumi impjegat waħdu mingħajr tfal li jgħix u jaħdem fir-reġjun muri, bis-settings awtomatiċi tal-kalkulatur.