Vergelijken Zwitserland vs Frankrijk
Belastingjaar 2026
Zwitserland vs Frankrijk: nettosalaris vergeleken 2026
Zelfde brutosalaris, ander nettosalaris: Zwitserland en Frankrijk vergeleken bij drie referentiesalarissen, regels van 2026.
Uw gegevensCHF 98.000 per jaar€ 105.027 per jaar
Zwitserland+CHF 9.201(+€ 9.861) netto per jaar+12,84%
- Zwitserland
- CHF 71.632netto per jaar53,43%
- Frankrijk
- CHF 62.431netto per jaar46,57%
Zwitserland+CHF 9.201 meer netto per jaar
CHF 71.632Nettosalaris · 73,1% van brutoNetto 73,1%Belastingen 11,9%Sociale premies 15,1%
Frankrijk
CHF 62.431Nettosalaris · 63,7% van brutoNetto 63,7%Belastingen 15,7%Sociale premies 20,6%
Zwitserland vs FrankrijkWerkgeverslasten Zwitserland CHF 10.432 · Frankrijk CHF 42.420
Landenvergelijking
Alle bedragen worden weergegeven in CHF (omgerekend vanuit EUR tegen 1 EUR = 0.93309 CHF).
Belastingen
FR +CHF 3.779 · +32.5%ZwitserlandFrankrijk vs ZwitserlandFrankrijk
CHF 11.61611.9% van bruto
Inkomstenbelasting
CHF 15.39515.7% van bruto
Inkomstenbelasting: Zwitserland CHF 11.616 (11.9% van bruto), Frankrijk CHF 15.395 (15.7% van bruto). Frankrijk 33% hoger.CHF 11.61611.9% van bruto
Totale belastingen
CHF 15.39515.7% van bruto
Totale belastingen: Zwitserland CHF 11.616 (11.9% van bruto), Frankrijk CHF 15.395 (15.7% van bruto). Frankrijk 33% hoger.Sociale bijdragen (werknemer)
FR +CHF 5.422 · +36.8%ZwitserlandFrankrijk vs ZwitserlandFrankrijk
CHF 5.1945.3% van bruto
AHV/IV/EO (1e pijler) / Pensioen
CHF 10.58810.8% van bruto
AHV/IV/EO (1e pijler) / Pensioen: Zwitserland CHF 5.194 (5.3% van bruto), Frankrijk CHF 10.588 (10.8% van bruto). Frankrijk 104% hoger.CHF 5.5845.7% van bruto
Extra zorgpremie
CHF 2240.2% van bruto
Extra zorgpremie: Zwitserland CHF 5.584 (5.7% van bruto), Frankrijk CHF 224 (0.2% van bruto). Frankrijk 96% lager.CHF 3.9744.1% van bruto
Overig
CHF 9.3619.6% van bruto
Overig: Zwitserland CHF 3.974 (4.1% van bruto), Frankrijk CHF 9.361 (9.6% van bruto). Frankrijk 136% hoger.ALV (werkloosheidsverzekering) / Werkloosheid (CHF 1.078)
BVG bedrijfspensioen (CHF 2.504)
NBU (niet-beroepsongeval) / Ongevallenverzekering (CHF 392)
Overige bijdragen (CHF 9.361)
CHF 14.75215.1% van bruto
Totale sociale bijdragen
CHF 20.17420.6% van bruto
Totale sociale bijdragen: Zwitserland CHF 14.752 (15.1% van bruto), Frankrijk CHF 20.174 (20.6% van bruto). Frankrijk 37% hoger.Samenvatting
ZwitserlandFrankrijk vs ZwitserlandFrankrijk
CHF 26.36826.9% van bruto
Totale inhoudingen
CHF 35.56936.3% van bruto
Totale inhoudingen: Zwitserland CHF 26.368 (26.9% van bruto), Frankrijk CHF 35.569 (36.3% van bruto). Frankrijk 35% hoger.CHF 71.63273.1% van bruto
Nettosalaris
CHF 62.43163.7% van bruto
Nettosalaris: Zwitserland CHF 71.632 (73.1% van bruto), Frankrijk CHF 62.431 (63.7% van bruto). Frankrijk 13% lager.Zwitserland vs Frankrijk
Zwitserland: meer nettosalaris, 73,1% in plaats van 63,7% van het bruto.
| Geschat referentieloon | Zwitserland CHF | Frankrijk EUR | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | |
| 50% Geschat referentieloon | CHF | CHF | 26,2% | € | € | 30,4% |
| 100% Geschat referentieloon | CHF | CHF | 26,9% | € | € | 36,3% |
| 200% Geschat referentieloon | CHF | CHF | 31,7% | € | € | 43,6% |
50% Geschat referentieloon
Zwitserland- Brutosalaris
- CHF
49.000 - Nettosalaris
- CHF
36.15073,8% - Belastingdruk
- 26,2%
Frankrijk- Brutosalaris
- €
52.514 - Nettosalaris
- €
36.56469,6% - Belastingdruk
- 30,4%
100% Geschat referentieloon
Zwitserland- Brutosalaris
- CHF
98.000 - Nettosalaris
- CHF
71.63273,1% - Belastingdruk
- 26,9%
Frankrijk- Brutosalaris
- €
105.027 - Nettosalaris
- €
66.90863,7% - Belastingdruk
- 36,3%
200% Geschat referentieloon
Zwitserland- Brutosalaris
- CHF
196.000 - Nettosalaris
- CHF
133.78768,3% - Belastingdruk
- 31,7%
Frankrijk- Brutosalaris
- €
210.055 - Nettosalaris
- €
118.50356,4% - Belastingdruk
- 43,6%
Zwitserland: De referentielonen zijn 50%, 100% en 200% van een geschat brutoloon, omdat nog geen gepubliceerd mediaan- of gemiddeld loon bij het model past. Ze zijn omgerekend tegen actuele wisselkoersen. We gaan uit van een alleenstaande werknemer zonder kinderen onder de gebruikelijke regels.