Vergelijken Duitsland vs Bulgarije
Belastingjaar 2026
Duitsland vs Bulgarije: nettosalaris vergeleken 2026
Zelfde brutosalaris, ander nettosalaris: Duitsland en Bulgarije vergeleken bij drie referentiesalarissen, regels van 2026.
Uw gegevens€ 50.604 per jaar
Bulgarije+€ 9.665 netto per jaar+22,86%
- Duitsland
- € 32.620netto per jaar43,55%
- Bulgarije
- € 42.284netto per jaar56,45%
Duitsland
€ 32.620Nettosalaris · 64,5% van brutoNetto 64,5%Belastingen 13,7%Sociale premies 21,9%
Bulgarije+€ 9.665 meer netto per jaar
€ 42.284Nettosalaris · 83,6% van brutoNetto 83,6%Belastingen 9,3%Sociale premies 7,2%
Duitsland vs BulgarijeWerkgeverslasten Duitsland € 12.046 · Bulgarije € 4.972
Landenvergelijking
Belastingen
BG € -2.222 · -32.1%DuitslandBulgarije vs DuitslandBulgarije
€ 6.92013.7% van bruto
Inkomstenbelasting
€ 4.6989.3% van bruto
Inkomstenbelasting: Duitsland € 6.920 (13.7% van bruto), Bulgarije € 4.698 (9.3% van bruto). Bulgarije 32% lager.€ 6.92013.7% van bruto
Totale belastingen
€ 4.6989.3% van bruto
Totale belastingen: Duitsland € 6.920 (13.7% van bruto), Bulgarije € 4.698 (9.3% van bruto). Bulgarije 32% lager.Sociale bijdragen (werknemer)
BG € -7.443 · -67.3%DuitslandBulgarije vs DuitslandBulgarije
€ 4.7069.3% van bruto
Pensioen
€ 2.6755.3% van bruto
Pensioen: Duitsland € 4.706 (9.3% van bruto), Bulgarije € 2.675 (5.3% van bruto). Bulgarije 43% lager.€ 6581.3% van bruto
Werkloosheid
€ 1050.2% van bruto
Werkloosheid: Duitsland € 658 (1.3% van bruto), Bulgarije € 105 (0.2% van bruto). Bulgarije 84% lager.€ 4.4868.9% van bruto
Zorg
€ 8411.7% van bruto
Zorg: Duitsland € 4.486 (8.9% van bruto), Bulgarije € 841 (1.7% van bruto). Bulgarije 81% lager.€ 1.2142.4% van bruto
Overig
—
Overig: Duitsland € 1.214 (2.4% van bruto), Bulgarije niet van toepassing. Bulgarije 100% lager.Langdurige zorg (€ 1.214)
€ 11.06521.9% van bruto
Totale sociale bijdragen
€ 3.6227.2% van bruto
Totale sociale bijdragen: Duitsland € 11.065 (21.9% van bruto), Bulgarije € 3.622 (7.2% van bruto). Bulgarije 67% lager.Samenvatting
DuitslandBulgarije vs DuitslandBulgarije
€ 17.98435.5% van bruto
Totale inhoudingen
€ 8.32016.4% van bruto
Totale inhoudingen: Duitsland € 17.984 (35.5% van bruto), Bulgarije € 8.320 (16.4% van bruto). Bulgarije 54% lager.€ 32.62064.5% van bruto
Nettosalaris
€ 42.28483.6% van bruto
Nettosalaris: Duitsland € 32.620 (64.5% van bruto), Bulgarije € 42.284 (83.6% van bruto). Bulgarije 30% hoger.Duitsland vs Bulgarije
Bulgarije: meer nettosalaris, 83,6% in plaats van 64,5% van het bruto.
| Mediaan brutoloon | Brutosalaris | Duitsland EUR | Bulgarije EUR | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Nettosalaris | Belastingdruk | Nettosalaris | Belastingdruk | ||
| 50% van de mediaan | € | € | 27% | € | 22,4% |
| 100% van de mediaan | € | € | 35,5% | € | 16,4% |
| 200% van de mediaan | € | € | 42,1% | € | 13,2% |
50% van de mediaan
€25.302 Brutosalaris Duitsland- Nettosalaris
- €
18.46873% - Belastingdruk
- 27%
Bulgarije- Nettosalaris
- €
19.63477,6% - Belastingdruk
- 22,4%
100% van de mediaan
€50.604 Brutosalaris Duitsland- Nettosalaris
- €
32.62064,5% - Belastingdruk
- 35,5%
Bulgarije- Nettosalaris
- €
42.28483,6% - Belastingdruk
- 16,4%
200% van de mediaan
€101.208 Brutosalaris Duitsland- Nettosalaris
- €
58.55357,9% - Belastingdruk
- 42,1%
Bulgarije- Nettosalaris
- €
87.82886,8% - Belastingdruk
- 13,2%
Duitsland: referentiesalarissen komen overeen met 50%, 100% en 200% van het lokale mediane brutosalaris, omgerekend tegen de actuele wisselkoers. Uitgangspunt is een alleenstaande werknemer zonder kinderen volgens standaardregels.