Vergelijken Catalonië vs Regio Madrid
Belastingjaar 2026
Catalonië vs Regio Madrid: nettosalaris 2026
Catalonië en Regio Madrid bij hetzelfde brutosalaris: nettosalaris volgens de regels van 2026 en de belastingen achter het verschil.
Uw gegevens€ 24.497 per jaar
Regio Madrid+€ 234 netto per jaar+1,19%
- Catalonië
- € 19.503netto per jaar49,70%
- Regio Madrid
- € 19.737netto per jaar50,30%
Catalonië
€ 19.503Nettosalaris · 79,6% van brutoNetto 79,6%Belastingen 13,9%Sociale premies 6,5%
Regio Madrid+€ 234 meer netto per jaar
€ 19.737Nettosalaris · 80,6% van brutoNetto 80,6%Belastingen 12,9%Sociale premies 6,5%
Catalonië vs Regio MadridWerkgeverslasten Catalonië € 7.876 · Regio Madrid € 7.876
Landenvergelijking
Belastingen
ES € -234 · -6.9%CataloniëRegio Madrid vs CataloniëRegio Madrid
€ 3.40213.9% van bruto
Inkomstenbelasting
€ 3.16812.9% van bruto
Inkomstenbelasting: Catalonië € 3.402 (13.9% van bruto), Regio Madrid € 3.168 (12.9% van bruto). Regio Madrid 7% lager.€ 3.40213.9% van bruto
Totale belastingen
€ 3.16812.9% van bruto
Totale belastingen: Catalonië € 3.402 (13.9% van bruto), Regio Madrid € 3.168 (12.9% van bruto). Regio Madrid 7% lager.Sociale bijdragen (werknemer)
ES € 0 · 0.0%CataloniëRegio Madrid vs CataloniëRegio Madrid
€ 1.1514.7% van bruto
Sociale zekerheid (contingencias comunes)
€ 1.1514.7% van bruto
Sociale zekerheid (contingencias comunes): Catalonië € 1.151 (4.7% van bruto), Regio Madrid € 1.151 (4.7% van bruto).€ 3801.6% van bruto
Werkloosheid
€ 3801.6% van bruto
Werkloosheid: Catalonië € 380 (1.6% van bruto), Regio Madrid € 380 (1.6% van bruto).€ 240.1% van bruto
Opleidingsheffing (formación profesional)
€ 240.1% van bruto
Opleidingsheffing (formación profesional): Catalonië € 24 (0.1% van bruto), Regio Madrid € 24 (0.1% van bruto).€ 370.1% van bruto
MEI- en solidariteitsbijdrage
€ 370.1% van bruto
MEI- en solidariteitsbijdrage: Catalonië € 37 (0.1% van bruto), Regio Madrid € 37 (0.1% van bruto).€ 1.5926.5% van bruto
Totale sociale bijdragen
€ 1.5926.5% van bruto
Totale sociale bijdragen: Catalonië € 1.592 (6.5% van bruto), Regio Madrid € 1.592 (6.5% van bruto).Samenvatting
CataloniëRegio Madrid vs CataloniëRegio Madrid
€ 4.99420.4% van bruto
Totale inhoudingen
€ 4.76019.4% van bruto
Totale inhoudingen: Catalonië € 4.994 (20.4% van bruto), Regio Madrid € 4.760 (19.4% van bruto). Regio Madrid 5% lager.€ 19.50379.6% van bruto
Nettosalaris
€ 19.73780.6% van bruto
Nettosalaris: Catalonië € 19.503 (79.6% van bruto), Regio Madrid € 19.737 (80.6% van bruto). Regio Madrid 1% hoger.Catalonië en Regio Madrid: nettosalaris bij drie salarissen
Regio Madrid: € 234 meer netto per jaar bij een brutosalaris van € 24.497.
| Mediaan brutoloon | Brutosalaris | Catalonië | Regio Madrid | Verschil per jaar |
|---|---|---|---|---|
| 50% van de mediaan | € 12.249 | € 11.453 | € 11.453 | – |
| 100% van de mediaan | € 24.497 | € 19.503 | € 19.737 | Regio Madrid +€ 234 |
| 200% van de mediaan | € 48.994 | € 34.720 | € 35.587 | Regio Madrid +€ 867 |
Wat verschilt bij een brutosalaris van € 24.497
| Inhoudingen | Catalonië | Regio Madrid |
|---|---|---|
| IRPF (deel van de autonome regio) | € 1.711 | € 1.476 |
Mediaan brutoloon · € 24.497 · Belastingjaar 2026
De referentiesalarissen zijn 50%, 100% en 200% van dit bedrag. Uitgangspunt is een alleenstaande werknemer zonder kinderen die in de getoonde regio woont en werkt, met de standaardinstellingen van de rekentool.