Uw privacykeuzes

Kies of u analyse en advertenties (Google AdSense en partneraanbiedingen) toestaat. U kunt uw keuze altijd wijzigen of intrekken via de cookie-instellingen.

Ga naar hoofdinhoud

Vergelijken Polen vs Groot-Brittannië

Polen vs Groot-Brittannië: nettosalaris vergeleken 2026

Zelfde brutosalaris, ander nettosalaris: Polen en Groot-Brittannië vergeleken bij drie referentiesalarissen, regels van 2026.

Uw gegevensPLN 103.000 per jaar£ 19.922 per jaar
Verenigd Koninkrijk+PLN 18.182(+£ 3.517) netto per jaar+19,69%
Polen
PLN 74.175netto per jaar44,54%
Verenigd Koninkrijk
PLN 92.357netto per jaar55,46%
Polen
PLN 74.175Nettosalaris · 72,0% van bruto
Netto 72,0%Belastingen 6,5%Sociale premies 21,5%
Verenigd Koninkrijk+PLN 18.182 meer netto per jaar
PLN 92.357Nettosalaris · 89,7% van bruto
Netto 89,7%Belastingen 7,4%Sociale premies 3,0%
Polen vs Verenigd Koninkrijk

Landenvergelijking

Het belastingjaar 2026 van Verenigd Koninkrijk loopt 2026/27, niet het kalenderjaar.

Alle bedragen worden weergegeven in PLN (omgerekend vanuit GBP tegen 1 GBP = 5.170128 PLN).

Belastingen

GB +PLN 897 · +13.4%
PolenVerenigd Koninkrijk
PLN 6.705
Inkomstenbelasting
PLN 7.602
Inkomstenbelasting: Polen PLN 6.705 (6.5% van bruto), Verenigd Koninkrijk PLN 7.602 (7.4% van bruto). Verenigd Koninkrijk 13% hoger.
PLN 6.705
Totale belastingen
PLN 7.602
Totale belastingen: Polen PLN 6.705 (6.5% van bruto), Verenigd Koninkrijk PLN 7.602 (7.4% van bruto). Verenigd Koninkrijk 13% hoger.

Sociale bijdragen (werknemer)

GB PLN -19.079 · -86.3%
PolenVerenigd Koninkrijk
PLN 10.053
Pensioen / Nationale verzekering (National Insurance)
PLN 3.041
Pensioen / Nationale verzekering (National Insurance): Polen PLN 10.053 (9.8% van bruto), Verenigd Koninkrijk PLN 3.041 (3.0% van bruto). Verenigd Koninkrijk 70% lager.
PLN 12.068
Overig
—
Overig: Polen PLN 12.068 (11.7% van bruto), Verenigd Koninkrijk niet van toepassing. Verenigd Koninkrijk 100% lager.
Ziekteverzekering / Werkloosheid (PLN 2.524)
Zorgverzekering / Nationale verzekering boven de bovengrens van het loon (PLN 7.999)
Arbeidsongeschiktheidsverzekering / Langdurige zorg (PLN 1.545)
PLN 22.120
Totale sociale bijdragen
PLN 3.041
Totale sociale bijdragen: Polen PLN 22.120 (21.5% van bruto), Verenigd Koninkrijk PLN 3.041 (3.0% van bruto). Verenigd Koninkrijk 86% lager.
Werkgeverslasten Polen PLN 21.094 · Verenigd Koninkrijk PLN 11.572

Samenvatting

PolenVerenigd Koninkrijk
PLN 28.825
Totale inhoudingen
PLN 10.643
Totale inhoudingen: Polen PLN 28.825 (28.0% van bruto), Verenigd Koninkrijk PLN 10.643 (10.3% van bruto). Verenigd Koninkrijk 63% lager.
PLN 74.175
Nettosalaris
PLN 92.357
Nettosalaris: Polen PLN 74.175 (72.0% van bruto), Verenigd Koninkrijk PLN 92.357 (89.7% van bruto). Verenigd Koninkrijk 25% hoger.

Polen vs Groot-Brittannië

Groot-Brittannië: meer nettosalaris, 88,8% in plaats van 72% van het bruto.
  1. 50% Geschat referentieloon

    Polen
    Brutosalaris
    PLN 51.500
    Nettosalaris
    PLN 39.06775,9%
    Belastingdruk
    24,1%
    Groot-Brittannië
    Brutosalaris
    £ 10.485
    Nettosalaris
    £ 10.485100%
    Belastingdruk
    0%
  2. 100% Geschat referentieloon

    Polen
    Brutosalaris
    PLN 103.000
    Nettosalaris
    PLN 74.17572%
    Belastingdruk
    28%
    Groot-Brittannië
    Brutosalaris
    £ 20.971
    Nettosalaris
    £ 18.61988,8%
    Belastingdruk
    11,2%
  3. 200% Geschat referentieloon

    Polen
    Brutosalaris
    PLN 206.000
    Nettosalaris
    PLN 133.43764,8%
    Belastingdruk
    35,2%
    Groot-Brittannië
    Brutosalaris
    £ 41.942
    Nettosalaris
    £ 33.71880,4%
    Belastingdruk
    19,6%

Polen: De referentielonen zijn 50%, 100% en 200% van een geschat brutoloon, omdat nog geen gepubliceerd mediaan- of gemiddeld loon bij het model past. Ze zijn omgerekend tegen actuele wisselkoersen. We gaan uit van een alleenstaande werknemer zonder kinderen onder de gebruikelijke regels.