Vergelijken Polen vs Groot-Brittannië
Polen vs Groot-Brittannië: nettosalaris vergeleken 2026
Zelfde brutosalaris, ander nettosalaris: Polen en Groot-Brittannië vergeleken bij drie referentiesalarissen, regels van 2026.
Uw gegevensPLN 103.000 per jaar£ 19.922 per jaar
Verenigd Koninkrijk+PLN 18.182(+£ 3.517) netto per jaar+19,69%
- Polen
- PLN 74.175netto per jaar44,54%
- Verenigd Koninkrijk
- PLN 92.357netto per jaar55,46%
Polen
PLN 74.175Nettosalaris · 72,0% van brutoNetto 72,0%Belastingen 6,5%Sociale premies 21,5%
Verenigd Koninkrijk+PLN 18.182 meer netto per jaar
PLN 92.357Nettosalaris · 89,7% van brutoNetto 89,7%Belastingen 7,4%Sociale premies 3,0%
Polen vs Verenigd KoninkrijkWerkgeverslasten Polen PLN 21.094 · Verenigd Koninkrijk PLN 11.572
Landenvergelijking
Het belastingjaar 2026 van Verenigd Koninkrijk loopt 2026/27, niet het kalenderjaar.
Alle bedragen worden weergegeven in PLN (omgerekend vanuit GBP tegen 1 GBP = 5.170128 PLN).
Belastingen
GB +PLN 897 · +13.4%PolenVerenigd Koninkrijk vs PolenVerenigd Koninkrijk
PLN 6.7056.5% van bruto
Inkomstenbelasting
PLN 7.6027.4% van bruto
Inkomstenbelasting: Polen PLN 6.705 (6.5% van bruto), Verenigd Koninkrijk PLN 7.602 (7.4% van bruto). Verenigd Koninkrijk 13% hoger.PLN 6.7056.5% van bruto
Totale belastingen
PLN 7.6027.4% van bruto
Totale belastingen: Polen PLN 6.705 (6.5% van bruto), Verenigd Koninkrijk PLN 7.602 (7.4% van bruto). Verenigd Koninkrijk 13% hoger.Sociale bijdragen (werknemer)
GB PLN -19.079 · -86.3%PolenVerenigd Koninkrijk vs PolenVerenigd Koninkrijk
PLN 10.0539.8% van bruto
Pensioen / Nationale verzekering (National Insurance)
PLN 3.0413.0% van bruto
Pensioen / Nationale verzekering (National Insurance): Polen PLN 10.053 (9.8% van bruto), Verenigd Koninkrijk PLN 3.041 (3.0% van bruto). Verenigd Koninkrijk 70% lager.PLN 12.06811.7% van bruto
Overig
—
Overig: Polen PLN 12.068 (11.7% van bruto), Verenigd Koninkrijk niet van toepassing. Verenigd Koninkrijk 100% lager.Ziekteverzekering / Werkloosheid (PLN 2.524)
Zorgverzekering / Nationale verzekering boven de bovengrens van het loon (PLN 7.999)
Arbeidsongeschiktheidsverzekering / Langdurige zorg (PLN 1.545)
PLN 22.12021.5% van bruto
Totale sociale bijdragen
PLN 3.0413.0% van bruto
Totale sociale bijdragen: Polen PLN 22.120 (21.5% van bruto), Verenigd Koninkrijk PLN 3.041 (3.0% van bruto). Verenigd Koninkrijk 86% lager.Samenvatting
PolenVerenigd Koninkrijk vs PolenVerenigd Koninkrijk
PLN 28.82528.0% van bruto
Totale inhoudingen
PLN 10.64310.3% van bruto
Totale inhoudingen: Polen PLN 28.825 (28.0% van bruto), Verenigd Koninkrijk PLN 10.643 (10.3% van bruto). Verenigd Koninkrijk 63% lager.PLN 74.17572.0% van bruto
Nettosalaris
PLN 92.35789.7% van bruto
Nettosalaris: Polen PLN 74.175 (72.0% van bruto), Verenigd Koninkrijk PLN 92.357 (89.7% van bruto). Verenigd Koninkrijk 25% hoger.Polen vs Groot-Brittannië
Groot-Brittannië: meer nettosalaris, 88,8% in plaats van 72% van het bruto.
| Geschat referentieloon | Polen PLN | Groot-Brittannië GBP | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | |
| 50% Geschat referentieloon | PLN | PLN | 24,1% | £ | £ | 0% |
| 100% Geschat referentieloon | PLN | PLN | 28% | £ | £ | 11,2% |
| 200% Geschat referentieloon | PLN | PLN | 35,2% | £ | £ | 19,6% |
50% Geschat referentieloon
Polen- Brutosalaris
- PLN
51.500 - Nettosalaris
- PLN
39.06775,9% - Belastingdruk
- 24,1%
Groot-Brittannië- Brutosalaris
- £
10.485 - Nettosalaris
- £
10.485100% - Belastingdruk
- 0%
100% Geschat referentieloon
Polen- Brutosalaris
- PLN
103.000 - Nettosalaris
- PLN
74.17572% - Belastingdruk
- 28%
Groot-Brittannië- Brutosalaris
- £
20.971 - Nettosalaris
- £
18.61988,8% - Belastingdruk
- 11,2%
200% Geschat referentieloon
Polen- Brutosalaris
- PLN
206.000 - Nettosalaris
- PLN
133.43764,8% - Belastingdruk
- 35,2%
Groot-Brittannië- Brutosalaris
- £
41.942 - Nettosalaris
- £
33.71880,4% - Belastingdruk
- 19,6%
Polen: De referentielonen zijn 50%, 100% en 200% van een geschat brutoloon, omdat nog geen gepubliceerd mediaan- of gemiddeld loon bij het model past. Ze zijn omgerekend tegen actuele wisselkoersen. We gaan uit van een alleenstaande werknemer zonder kinderen onder de gebruikelijke regels.