Vergelijken VS vs Ierland
VS vs Ierland: nettosalaris vergeleken 2026
Zelfde brutosalaris, ander nettosalaris: VS en Ierland vergeleken bij drie referentiesalarissen, regels van 2026.
Uw gegevensUS$ 62.608 per jaar€ 55.756 per jaar
Verenigde Staten+US$ 1.831(+€ 1.631) netto per jaar+3,75%
- Verenigde Staten
- US$ 48.824netto per jaar50,96%
- Ierland
- US$ 46.992netto per jaar49,04%
Verenigde Staten+US$ 1.831 meer netto per jaar
US$ 48.824Nettosalaris · 78,0% van brutoNetto 78,0%Belastingen 11,0%Sociale premies 11,0%
Ierland
US$ 46.992Nettosalaris · 75,1% van brutoNetto 75,1%Belastingen 19,2%Sociale premies 5,7%
Verenigde Staten vs IerlandWerkgeverslasten Verenigde Staten US$ 12.851 · Ierland US$ 8.006
Landenvergelijking
Alle bedragen worden weergegeven in USD (omgerekend vanuit EUR tegen 1 EUR = 1.1229 USD).
Belastingen
IE +US$ 5.154 · +75.0%Verenigde StatenIerland vs Verenigde StatenIerland
US$ 6.87011.0% van bruto
Inkomstenbelasting
US$ 10.67017.0% van bruto
Inkomstenbelasting: Verenigde Staten US$ 6.870 (11.0% van bruto), Ierland US$ 10.670 (17.0% van bruto). Ierland 55% hoger.—
Overig
US$ 1.3542.2% van bruto
Overig: Verenigde Staten niet van toepassing, Ierland US$ 1.354 (2.2% van bruto). Ierland hoger.Solidariteitstoeslag / USC (US$ 1.354)
US$ 6.87011.0% van bruto
Totale belastingen
US$ 12.02419.2% van bruto
Totale belastingen: Verenigde Staten US$ 6.870 (11.0% van bruto), Ierland US$ 12.024 (19.2% van bruto). Ierland 75% hoger.Sociale bijdragen (werknemer)
IE US$ -3.323 · -48.1%Verenigde StatenIerland vs Verenigde StatenIerland
US$ 3.7926.1% van bruto
Sociale zekerheid (Social Security / OASDI) / Sociale verzekering (PRSI)
US$ 2.6534.2% van bruto
Sociale zekerheid (Social Security / OASDI) / Sociale verzekering (PRSI): Verenigde Staten US$ 3.792 (6.1% van bruto), Ierland US$ 2.653 (4.2% van bruto). Ierland 30% lager.US$ 7951.3% van bruto
Loonbijdragen aan de deelstaat / Automatische pensioeninschrijving (My Future Fund)
US$ 9391.5% van bruto
Loonbijdragen aan de deelstaat / Automatische pensioeninschrijving (My Future Fund): Verenigde Staten US$ 795 (1.3% van bruto), Ierland US$ 939 (1.5% van bruto). Ierland 18% hoger.US$ 2.3273.7% van bruto
Overig
—
Overig: Verenigde Staten US$ 2.327 (3.7% van bruto), Ierland niet van toepassing. Ierland 100% lager.Zorgverzekering Medicare (Medicare) / Zorg (US$ 887)
Zorgplan van de werkgever (werknemersdeel vóór belasting) / Extra zorgpremie (US$ 1.440)
US$ 6.91511.0% van bruto
Totale sociale bijdragen
US$ 3.5925.7% van bruto
Totale sociale bijdragen: Verenigde Staten US$ 6.915 (11.0% van bruto), Ierland US$ 3.592 (5.7% van bruto). Ierland 48% lager.Samenvatting
Verenigde StatenIerland vs Verenigde StatenIerland
US$ 13.78422.0% van bruto
Totale inhoudingen
US$ 15.61624.9% van bruto
Totale inhoudingen: Verenigde Staten US$ 13.784 (22.0% van bruto), Ierland US$ 15.616 (24.9% van bruto). Ierland 13% hoger.US$ 48.82478.0% van bruto
Nettosalaris
US$ 46.99275.1% van bruto
Nettosalaris: Verenigde Staten US$ 48.824 (78.0% van bruto), Ierland US$ 46.992 (75.1% van bruto). Ierland 4% lager.VS vs Ierland
VS: meer nettosalaris, 78% in plaats van 75,7% van het bruto.
| Mediaan brutoloon | VS USD | Ierland EUR | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | |
| 50% van de mediaan | US$ | US$ | 18,3% | € | € | 12,3% |
| 100% van de mediaan | US$ | US$ | 22% | € | € | 24,3% |
| 200% van de mediaan | US$ | US$ | 30,5% | € | € | 37,9% |
50% van de mediaan
VS- Brutosalaris
- US$
31.304 - Nettosalaris
- US$
25.56881,7% - Belastingdruk
- 18,3%
Ierland- Brutosalaris
- €
27.162 - Nettosalaris
- €
23.80887,7% - Belastingdruk
- 12,3%
100% van de mediaan
VS- Brutosalaris
- US$
62.608 - Nettosalaris
- US$
48.82478% - Belastingdruk
- 22%
Ierland- Brutosalaris
- €
54.324 - Nettosalaris
- €
41.11575,7% - Belastingdruk
- 24,3%
200% van de mediaan
VS- Brutosalaris
- US$
125.216 - Nettosalaris
- US$
86.99269,5% - Belastingdruk
- 30,5%
Ierland- Brutosalaris
- €
108.647 - Nettosalaris
- €
67.46262,1% - Belastingdruk
- 37,9%
VS: referentiesalarissen komen overeen met 50%, 100% en 200% van het lokale mediane brutosalaris, omgerekend tegen de actuele wisselkoers. Uitgangspunt is een alleenstaande werknemer zonder kinderen volgens standaardregels.