Uw privacykeuzes

Kies of u analyse en advertenties (Google AdSense en partneraanbiedingen) toestaat. U kunt uw keuze altijd wijzigen of intrekken via de cookie-instellingen.

Ga naar hoofdinhoud

Vergelijken VS vs Ierland

VS vs Ierland: nettosalaris vergeleken 2026

Zelfde brutosalaris, ander nettosalaris: VS en Ierland vergeleken bij drie referentiesalarissen, regels van 2026.

Uw gegevensUS$ 62.608 per jaar€ 55.756 per jaar
Verenigde Staten+US$ 1.831(+€ 1.631) netto per jaar+3,75%
Verenigde Staten
US$ 48.824netto per jaar50,96%
Ierland
US$ 46.992netto per jaar49,04%
Verenigde Staten+US$ 1.831 meer netto per jaar
US$ 48.824Nettosalaris · 78,0% van bruto
Netto 78,0%Belastingen 11,0%Sociale premies 11,0%
Ierland
US$ 46.992Nettosalaris · 75,1% van bruto
Netto 75,1%Belastingen 19,2%Sociale premies 5,7%
Verenigde Staten vs Ierland

Landenvergelijking

Alle bedragen worden weergegeven in USD (omgerekend vanuit EUR tegen 1 EUR = 1.1229 USD).

Belastingen

IE +US$ 5.154 · +75.0%
Verenigde StatenIerland
US$ 6.870
Inkomstenbelasting
US$ 10.670
Inkomstenbelasting: Verenigde Staten US$ 6.870 (11.0% van bruto), Ierland US$ 10.670 (17.0% van bruto). Ierland 55% hoger.
—
Overig
US$ 1.354
Overig: Verenigde Staten niet van toepassing, Ierland US$ 1.354 (2.2% van bruto). Ierland hoger.
Solidariteitstoeslag / USC (US$ 1.354)
US$ 6.870
Totale belastingen
US$ 12.024
Totale belastingen: Verenigde Staten US$ 6.870 (11.0% van bruto), Ierland US$ 12.024 (19.2% van bruto). Ierland 75% hoger.

Sociale bijdragen (werknemer)

IE US$ -3.323 · -48.1%
Verenigde StatenIerland
US$ 3.792
Sociale zekerheid (Social Security / OASDI) / Sociale verzekering (PRSI)
US$ 2.653
Sociale zekerheid (Social Security / OASDI) / Sociale verzekering (PRSI): Verenigde Staten US$ 3.792 (6.1% van bruto), Ierland US$ 2.653 (4.2% van bruto). Ierland 30% lager.
US$ 795
Loonbijdragen aan de deelstaat / Automatische pensioeninschrijving (My Future Fund)
US$ 939
Loonbijdragen aan de deelstaat / Automatische pensioeninschrijving (My Future Fund): Verenigde Staten US$ 795 (1.3% van bruto), Ierland US$ 939 (1.5% van bruto). Ierland 18% hoger.
US$ 2.327
Overig
—
Overig: Verenigde Staten US$ 2.327 (3.7% van bruto), Ierland niet van toepassing. Ierland 100% lager.
Zorgverzekering Medicare (Medicare) / Zorg (US$ 887)
Zorgplan van de werkgever (werknemersdeel vóór belasting) / Extra zorgpremie (US$ 1.440)
US$ 6.915
Totale sociale bijdragen
US$ 3.592
Totale sociale bijdragen: Verenigde Staten US$ 6.915 (11.0% van bruto), Ierland US$ 3.592 (5.7% van bruto). Ierland 48% lager.
Werkgeverslasten Verenigde Staten US$ 12.851 · Ierland US$ 8.006

Samenvatting

Verenigde StatenIerland
US$ 13.784
Totale inhoudingen
US$ 15.616
Totale inhoudingen: Verenigde Staten US$ 13.784 (22.0% van bruto), Ierland US$ 15.616 (24.9% van bruto). Ierland 13% hoger.
US$ 48.824
Nettosalaris
US$ 46.992
Nettosalaris: Verenigde Staten US$ 48.824 (78.0% van bruto), Ierland US$ 46.992 (75.1% van bruto). Ierland 4% lager.

VS vs Ierland

VS: meer nettosalaris, 78% in plaats van 75,7% van het bruto.
  1. 50% van de mediaan

    VS
    Brutosalaris
    US$ 31.304
    Nettosalaris
    US$ 25.56881,7%
    Belastingdruk
    18,3%
    Ierland
    Brutosalaris
    € 27.162
    Nettosalaris
    € 23.80887,7%
    Belastingdruk
    12,3%
  2. 100% van de mediaan

    VS
    Brutosalaris
    US$ 62.608
    Nettosalaris
    US$ 48.82478%
    Belastingdruk
    22%
    Ierland
    Brutosalaris
    € 54.324
    Nettosalaris
    € 41.11575,7%
    Belastingdruk
    24,3%
  3. 200% van de mediaan

    VS
    Brutosalaris
    US$ 125.216
    Nettosalaris
    US$ 86.99269,5%
    Belastingdruk
    30,5%
    Ierland
    Brutosalaris
    € 108.647
    Nettosalaris
    € 67.46262,1%
    Belastingdruk
    37,9%

VS: referentiesalarissen komen overeen met 50%, 100% en 200% van het lokale mediane brutosalaris, omgerekend tegen de actuele wisselkoers. Uitgangspunt is een alleenstaande werknemer zonder kinderen volgens standaardregels.