Primerjava Texas in Colorado
Davčno leto 2026
Texas in Colorado: neto plača 2026
Texas in Colorado pri enaki bruto plači: neto plača po pravilih za leto 2026 in davki, ki ustvarijo razliko.
Vaši podatki62.608 $ na leto
Texas+2258 $ neto na leto+4,40 %
- Texas
- 51.328 $neto na leto51,12 %
- Colorado
- 49.070 $neto na leto48,88 %
Texas+2258 $ več neto na leto
51.328 $Neto plača · 82,0 % bruto plačeNeto 82,0 %Davki 8,2 %Prispevki 9,8 %
Colorado
49.070 $Neto plača · 78,4 % bruto plačeNeto 78,4 %Davki 11,4 %Prispevki 10,2 %
Texas vs ColoradoPrispevki delodajalca Texas 12.849 $ · Colorado 13.075 $
Primerjava držav
Davki
US +1983 $ · +38.4%TexasColorado proti TexasColorado
5160 $8.2% bruto plače
Dohodnina
7143 $11.4% bruto plače
Dohodnina: Texas 5160 $ (8.2% bruto plače), Colorado 7143 $ (11.4% bruto plače). Colorado 38% višji.5160 $8.2% bruto plače
Skupni davki
7143 $11.4% bruto plače
Skupni davki: Texas 5160 $ (8.2% bruto plače), Colorado 7143 $ (11.4% bruto plače). Colorado 38% višji.Socialni prispevki zaposlenega
US +275 $ · +4.5%TexasColorado proti TexasColorado
3792 $6.1% bruto plače
Socialno zavarovanje (OASDI)
3792 $6.1% bruto plače
Socialno zavarovanje (OASDI): Texas 3792 $ (6.1% bruto plače), Colorado 3792 $ (6.1% bruto plače).887 $1.4% bruto plače
Medicare
887 $1.4% bruto plače
Medicare: Texas 887 $ (1.4% bruto plače), Colorado 887 $ (1.4% bruto plače).1440 $2.3% bruto plače
Zdravstveni načrt delodajalca (premija zaposlenega pred davkom)
1440 $2.3% bruto plače
Zdravstveni načrt delodajalca (premija zaposlenega pred davkom): Texas 1440 $ (2.3% bruto plače), Colorado 1440 $ (2.3% bruto plače).—
Drugi
275 $0.4% bruto plače
Drugi: Texas ni relevantno, Colorado 275 $ (0.4% bruto plače). Colorado višji.Prispevki na plače zvezne države (275 $)
6119 $9.8% bruto plače
Skupni prispevki za socialno varnost
6395 $10.2% bruto plače
Skupni prispevki za socialno varnost: Texas 6119 $ (9.8% bruto plače), Colorado 6395 $ (10.2% bruto plače). Colorado 5% višji.Povzetek
TexasColorado proti TexasColorado
11.280 $18.0% bruto plače
Skupni odbitki
13.538 $21.6% bruto plače
Skupni odbitki: Texas 11.280 $ (18.0% bruto plače), Colorado 13.538 $ (21.6% bruto plače). Colorado 20% višji.51.328 $82.0% bruto plače
Neto plača
49.070 $78.4% bruto plače
Neto plača: Texas 51.328 $ (82.0% bruto plače), Colorado 49.070 $ (78.4% bruto plače). Colorado 4% nižji.Texas in Colorado: neto plača pri treh višinah plače
Texas: 2258 $ več neto plače na leto pri bruto plači 62.608 $.
| Mediana bruto plače | Bruto plača | Texas | Colorado | Razlika na leto |
|---|---|---|---|---|
| 50 % mediane | 31.304 $ | 26.176 $ | 25.432 $ | Texas +744 $ |
| 100 % mediane | 62.608 $ | 51.328 $ | 49.070 $ | Texas +2258 $ |
| 200 % mediane | 125.216 $ | 95.867 $ | 90.578 $ | Texas +5289 $ |
Kaj se razlikuje pri bruto plači 62.608 $
| Odbitki | Texas | Colorado |
|---|---|---|
| Dohodnina zvezne države | 0 $ | 1983 $ |
| Prispevki na plače zvezne države | 0 $ | 275 $ |
Mediana bruto plače · 62.608 $ · Davčno leto 2026
Referenčne plače so 50 %, 100 % in 200 % tega zneska. Predpostavka je samski zaposleni brez otrok, ki živi in dela v prikazani regiji, s privzetimi nastavitvami kalkulatorja.
Colorado: podatki izpuščajo lokalne dohodnine, ki jih plačujejo nekateri prebivalci.