Vaše volby ochrany soukromí

Zvolte, zda povolit analytiku a partnerské nabídky. Volbu můžete kdykoli změnit nebo odvolat v nastavení cookies.

Přejít na hlavní obsah

Porovnat Bulharsko vs. Rumunsko

Daňový rok 2026

Bulharsko vs. Rumunsko: srovnání čisté mzdy 2026

Stejná hrubá mzda, jiná čistá: Bulharsko a Rumunsko v porovnání při třech referenčních mzdách, pravidla pro rok 2026.

Vaše údaje13 500 € ročně72 066 RON ročně
Bulharsko+2 564 €(+13 685 RON) čistého ročně+24,47 %
Bulharsko
10 476 €čistého ročně56,97 %
Rumunsko
7 912 €čistého ročně43,03 %
Bulharskoo +2 564 € více čistého ročně
10 476 €Čistá mzda · 77,6 % z hrubé
Čistá 77,6 %Daně 8,6 %Sociální odvody 13,8 %
Rumunsko
7 912 €Čistá mzda · 58,6 % z hrubé
Čistá 58,6 %Daně 6,4 %Sociální odvody 35,0 %
Bulharsko vs Rumunsko

Srovnání zemí

Všechny částky jsou zobrazeny v EUR (přepočteno z RON při kurzu 1 RON = 0.187329 EUR).

Daně

RO -301 € · -25.9%
BulharskoRumunsko
1 164 €
Daň z příjmů
863 €
Daň z příjmů: Bulharsko 1 164 € (8.6% z hrubého), Rumunsko 863 € (6.4% z hrubého). Rumunsko 26% nižší.
1 164 €
Celkové daně
863 €
Celkové daně: Bulharsko 1 164 € (8.6% z hrubého), Rumunsko 863 € (6.4% z hrubého). Rumunsko 26% nižší.

Sociální pojištění (zaměstnanec)

RO +2 865 € · +154.0%
BulharskoRumunsko
1 374 €
Důchodové pojištění
3 375 €
Důchodové pojištění: Bulharsko 1 374 € (10.2% z hrubého), Rumunsko 3 375 € (25.0% z hrubého). Rumunsko 146% vyšší.
432 €
Zdravotní pojištění
1 350 €
Zdravotní pojištění: Bulharsko 432 € (3.2% z hrubého), Rumunsko 1 350 € (10.0% z hrubého). Rumunsko 213% vyšší.
54 €
Ostatní
—
Ostatní: Bulharsko 54 € (0.4% z hrubého), Rumunsko nevztahuje se. Rumunsko 100% nižší.
Pojištění v nezaměstnanosti (54 €)
1 860 €
Celkové sociální pojištění
4 725 €
Celkové sociální pojištění: Bulharsko 1 860 € (13.8% z hrubého), Rumunsko 4 725 € (35.0% z hrubého). Rumunsko 154% vyšší.
Příspěvky zaměstnavatele Bulharsko 2 554 € · Rumunsko 304 €

Shrnutí

BulharskoRumunsko
3 024 €
Celkové srážky
5 588 €
Celkové srážky: Bulharsko 3 024 € (22.4% z hrubého), Rumunsko 5 588 € (41.4% z hrubého). Rumunsko 85% vyšší.
10 476 €
Čistá mzda
7 912 €
Čistá mzda: Bulharsko 10 476 € (77.6% z hrubého), Rumunsko 7 912 € (58.6% z hrubého). Rumunsko 24% nižší.

Bulharsko vs. Rumunsko

Bulharsko: vyšší čistá mzda, 77,6 % místo 58,9 % z hrubého.
  1. 50 % Odhadovaná referenční mzda

    Bulharsko
    Hrubá mzda
    6 750 €
    Čistá mzda
    5 238 €77,6 %
    Daňové zatížení
    22,4 %
    Rumunsko
    Hrubá mzda
    33 582 RON
    Čistá mzda
    20 651 RON61,5 %
    Daňové zatížení
    38,5 %
  2. 100 % Odhadovaná referenční mzda

    Bulharsko
    Hrubá mzda
    13 500 €
    Čistá mzda
    10 476 €77,6 %
    Daňové zatížení
    22,4 %
    Rumunsko
    Hrubá mzda
    67 164 RON
    Čistá mzda
    39 582 RON58,9 %
    Daňové zatížení
    41,1 %
  3. 200 % Odhadovaná referenční mzda

    Bulharsko
    Hrubá mzda
    27 000 €
    Čistá mzda
    21 072 €78 %
    Daňové zatížení
    22 %
    Rumunsko
    Hrubá mzda
    134 328 RON
    Čistá mzda
    78 582 RON58,5 %
    Daňové zatížení
    41,5 %

Bulharsko: Srovnávací mzdy odpovídají 50 %, 100 % a 200 % odhadované hrubé mzdy, protože modelu zatím neodpovídá žádný zveřejněný medián ani průměr. Jsou přepočtené aktuálními směnnými kurzy. Předpokládáme svobodného zaměstnance bez dětí podle standardních pravidel.