Porovnat Rumunsko vs. Bulharsko
Daňový rok 2026
Rumunsko vs. Bulharsko: srovnání čisté mzdy 2026
Stejná hrubá mzda, jiná čistá: Rumunsko a Bulharsko v porovnání při třech referenčních mzdách, pravidla pro rok 2026.
Vaše údaje54 000 RON ročně10 116 € ročně
Bulharsko+8 971 RON(+1 681 €) čistého ročně+21,41 %
- Rumunsko
- 32 932 RONčistého ročně44,01 %
- Bulharsko
- 41 903 RONčistého ročně55,99 %
Rumunsko
32 932 RONČistá mzda · 61,0 % z hrubéČistá 61,0 %Daně 4,8 %Sociální odvody 34,2 %
Bulharskoo +8 971 RON více čistého ročně
41 903 RONČistá mzda · 77,6 % z hrubéČistá 77,6 %Daně 8,6 %Sociální odvody 13,8 %
Rumunsko vs BulharskoPříspěvky zaměstnavatele Rumunsko 1 188 RON · Bulharsko 10 217 RON
Srovnání zemí
Všechny částky jsou zobrazeny v RON (přepočteno z EUR při kurzu 1 EUR = 5.3382 RON).
Daně
BG +2 068 RON · +79.9%RumunskoBulharsko vs RumunskoBulharsko
2 588 RON4.8% z hrubého
Daň z příjmů
4 656 RON8.6% z hrubého
Daň z příjmů: Rumunsko 2 588 RON (4.8% z hrubého), Bulharsko 4 656 RON (8.6% z hrubého). Bulharsko 80% vyšší.2 588 RON4.8% z hrubého
Celkové daně
4 656 RON8.6% z hrubého
Celkové daně: Rumunsko 2 588 RON (4.8% z hrubého), Bulharsko 4 656 RON (8.6% z hrubého). Bulharsko 80% vyšší.Sociální pojištění (zaměstnanec)
BG -11 039 RON · -59.7%RumunskoBulharsko vs RumunskoBulharsko
13 200 RON24.4% z hrubého
Důchodové pojištění
5 497 RON10.2% z hrubého
Důchodové pojištění: Rumunsko 13 200 RON (24.4% z hrubého), Bulharsko 5 497 RON (10.2% z hrubého). Bulharsko 58% nižší.5 280 RON9.8% z hrubého
Zdravotní pojištění
1 728 RON3.2% z hrubého
Zdravotní pojištění: Rumunsko 5 280 RON (9.8% z hrubého), Bulharsko 1 728 RON (3.2% z hrubého). Bulharsko 67% nižší.—
Ostatní
216 RON0.4% z hrubého
Ostatní: Rumunsko nevztahuje se, Bulharsko 216 RON (0.4% z hrubého). Bulharsko vyšší.Pojištění v nezaměstnanosti (216 RON)
18 480 RON34.2% z hrubého
Celkové sociální pojištění
7 441 RON13.8% z hrubého
Celkové sociální pojištění: Rumunsko 18 480 RON (34.2% z hrubého), Bulharsko 7 441 RON (13.8% z hrubého). Bulharsko 60% nižší.Shrnutí
RumunskoBulharsko vs RumunskoBulharsko
21 068 RON39.0% z hrubého
Celkové srážky
12 097 RON22.4% z hrubého
Celkové srážky: Rumunsko 21 068 RON (39.0% z hrubého), Bulharsko 12 097 RON (22.4% z hrubého). Bulharsko 43% nižší.32 932 RON61.0% z hrubého
Čistá mzda
41 903 RON77.6% z hrubého
Čistá mzda: Rumunsko 32 932 RON (61.0% z hrubého), Bulharsko 41 903 RON (77.6% z hrubého). Bulharsko 27% vyšší.Rumunsko vs. Bulharsko
Bulharsko: vyšší čistá mzda, 77,6 % místo 61 % z hrubého.
| Odhadovaná referenční mzda | Rumunsko RON | Bulharsko EUR | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hrubá mzda | Čistá mzda | Daňové zatížení | Hrubá mzda | Čistá mzda | Daňové zatížení | |
| 50 % Odhadovaná referenční mzda | 27 000 | 16 800 | 37,8 % | 5 427 | 4 211 | 22,4 % |
| 100 % Odhadovaná referenční mzda | 54 000 | 32 932 | 39 % | 10 854 | 8 422 | 22,4 % |
| 200 % Odhadovaná referenční mzda | 108 000 | 63 180 | 41,5 % | 21 708 | 16 845 | 22,4 % |
50 % Odhadovaná referenční mzda
Rumunsko- Hrubá mzda
- 27 000
RON - Čistá mzda
- 16 800
RON62,2 % - Daňové zatížení
- 37,8 %
Bulharsko- Hrubá mzda
- 5 427
€ - Čistá mzda
- 4 211
€77,6 % - Daňové zatížení
- 22,4 %
100 % Odhadovaná referenční mzda
Rumunsko- Hrubá mzda
- 54 000
RON - Čistá mzda
- 32 932
RON61 % - Daňové zatížení
- 39 %
Bulharsko- Hrubá mzda
- 10 854
€ - Čistá mzda
- 8 422
€77,6 % - Daňové zatížení
- 22,4 %
200 % Odhadovaná referenční mzda
Rumunsko- Hrubá mzda
- 108 000
RON - Čistá mzda
- 63 180
RON58,5 % - Daňové zatížení
- 41,5 %
Bulharsko- Hrubá mzda
- 21 708
€ - Čistá mzda
- 16 845
€77,6 % - Daňové zatížení
- 22,4 %
Rumunsko: Srovnávací mzdy odpovídají 50 %, 100 % a 200 % odhadované hrubé mzdy, protože modelu zatím neodpovídá žádný zveřejněný medián ani průměr. Jsou přepočtené aktuálními směnnými kurzy. Předpokládáme svobodného zaměstnance bez dětí podle standardních pravidel.