Porovnat Rumunsko vs. Španělsko
Daňový rok 2026
Rumunsko vs. Španělsko: srovnání čisté mzdy 2026
Stejná hrubá mzda, jiná čistá: Rumunsko a Španělsko v porovnání při třech referenčních mzdách, pravidla pro rok 2026.
Vaše údaje54 000 RON ročně10 116 € ročně
Španělsko+17 558 RON(+3 289 €) čistého ročně+34,78 %
- Rumunsko
- 32 932 RONčistého ročně39,48 %
- Španělsko
- 50 490 RONčistého ročně60,52 %
Rumunsko
32 932 RONČistá mzda · 61,0 % z hrubéČistá 61,0 %Daně 4,8 %Sociální odvody 34,2 %
Španělskoo +17 558 RON více čistého ročně
50 490 RONČistá mzda · 93,5 % z hrubéČistá 93,5 %Daně 0,0 %Sociální odvody 6,5 %
Rumunsko vs ŠpanělskoPříspěvky zaměstnavatele Rumunsko 1 188 RON · Španělsko 17 361 RON
Srovnání zemí
Všechny částky jsou zobrazeny v RON (přepočteno z EUR při kurzu 1 EUR = 5.3382 RON).
Daně
ES -2 588 RON · -100.0%RumunskoŠpanělsko vs RumunskoŠpanělsko
2 588 RON4.8% z hrubého
Ostatní
—
Ostatní: Rumunsko 2 588 RON (4.8% z hrubého), Španělsko nevztahuje se. Španělsko 100% nižší.Daň z příjmů (2 588 RON)
2 588 RON4.8% z hrubého
Celkové daně
0 RON0.0% z hrubého
Celkové daně: Rumunsko 2 588 RON (4.8% z hrubého), Španělsko 0 RON (0.0% z hrubého). Španělsko 100% nižší.Sociální pojištění (zaměstnanec)
ES -14 970 RON · -81.0%RumunskoŠpanělsko vs RumunskoŠpanělsko
13 200 RON24.4% z hrubého
Důchodové pojištění / Sociální pojištění (contingencias comunes)
2 538 RON4.7% z hrubého
Důchodové pojištění / Sociální pojištění (contingencias comunes): Rumunsko 13 200 RON (24.4% z hrubého), Španělsko 2 538 RON (4.7% z hrubého). Španělsko 81% nižší.5 280 RON9.8% z hrubého
Ostatní
972 RON1.8% z hrubého
Ostatní: Rumunsko 5 280 RON (9.8% z hrubého), Španělsko 972 RON (1.8% z hrubého). Španělsko 82% nižší.Zdravotní pojištění (5 280 RON)
Pojištění v nezaměstnanosti (837 RON)
Pečovatelské pojištění / Odvod na odborné vzdělávání (formación profesional) (54 RON)
Ostatní příspěvky / Příspěvek MEI a solidární příspěvek (81 RON)
18 480 RON34.2% z hrubého
Celkové sociální pojištění
3 510 RON6.5% z hrubého
Celkové sociální pojištění: Rumunsko 18 480 RON (34.2% z hrubého), Španělsko 3 510 RON (6.5% z hrubého). Španělsko 81% nižší.Shrnutí
RumunskoŠpanělsko vs RumunskoŠpanělsko
21 068 RON39.0% z hrubého
Celkové srážky
3 510 RON6.5% z hrubého
Celkové srážky: Rumunsko 21 068 RON (39.0% z hrubého), Španělsko 3 510 RON (6.5% z hrubého). Španělsko 83% nižší.32 932 RON61.0% z hrubého
Čistá mzda
50 490 RON93.5% z hrubého
Čistá mzda: Rumunsko 32 932 RON (61.0% z hrubého), Španělsko 50 490 RON (93.5% z hrubého). Španělsko 53% vyšší.Rumunsko vs. Španělsko
Španělsko: vyšší čistá mzda, 93,5 % místo 61 % z hrubého.
| Odhadovaná referenční mzda | Rumunsko RON | Španělsko EUR | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hrubá mzda | Čistá mzda | Daňové zatížení | Hrubá mzda | Čistá mzda | Daňové zatížení | |
| 50 % Odhadovaná referenční mzda | 27 000 | 16 800 | 37,8 % | 5 427 | 5 074 | 6,5 % |
| 100 % Odhadovaná referenční mzda | 54 000 | 32 932 | 39 % | 10 854 | 10 148 | 6,5 % |
| 200 % Odhadovaná referenční mzda | 108 000 | 63 180 | 41,5 % | 21 708 | 17 782 | 18,1 % |
50 % Odhadovaná referenční mzda
Rumunsko- Hrubá mzda
- 27 000
RON - Čistá mzda
- 16 800
RON62,2 % - Daňové zatížení
- 37,8 %
Španělsko- Hrubá mzda
- 5 427
€ - Čistá mzda
- 5 074
€93,5 % - Daňové zatížení
- 6,5 %
100 % Odhadovaná referenční mzda
Rumunsko- Hrubá mzda
- 54 000
RON - Čistá mzda
- 32 932
RON61 % - Daňové zatížení
- 39 %
Španělsko- Hrubá mzda
- 10 854
€ - Čistá mzda
- 10 148
€93,5 % - Daňové zatížení
- 6,5 %
200 % Odhadovaná referenční mzda
Rumunsko- Hrubá mzda
- 108 000
RON - Čistá mzda
- 63 180
RON58,5 % - Daňové zatížení
- 41,5 %
Španělsko- Hrubá mzda
- 21 708
€ - Čistá mzda
- 17 782
€81,9 % - Daňové zatížení
- 18,1 %
Rumunsko: Srovnávací mzdy odpovídají 50 %, 100 % a 200 % odhadované hrubé mzdy, protože modelu zatím neodpovídá žádný zveřejněný medián ani průměr. Jsou přepočtené aktuálními směnnými kurzy. Předpokládáme svobodného zaměstnance bez dětí podle standardních pravidel.