Porovnat Španělsko vs. Rumunsko
Daňový rok 2026
Španělsko vs. Rumunsko: srovnání čisté mzdy 2026
Stejná hrubá mzda, jiná čistá: Španělsko a Rumunsko v porovnání při třech referenčních mzdách, pravidla pro rok 2026.
Vaše údaje24 497 € ročně130 771 RON ročně
Španělsko+5 406 €(+28 860 RON) čistého ročně+27,39 %
- Španělsko
- 19 737 €čistého ročně57,93 %
- Rumunsko
- 14 331 €čistého ročně42,07 %
Španělskoo +5 406 € více čistého ročně
19 737 €Čistá mzda · 80,6 % z hrubéČistá 80,6 %Daně 12,9 %Sociální odvody 6,5 %
Rumunsko
14 331 €Čistá mzda · 58,5 % z hrubéČistá 58,5 %Daně 6,5 %Sociální odvody 35,0 %
Španělsko vs RumunskoPříspěvky zaměstnavatele Španělsko 7 876 € · Rumunsko 551 €
Srovnání zemí
Všechny částky jsou zobrazeny v EUR (přepočteno z RON při kurzu 1 RON = 0.187329 EUR).
Daně
RO -1 575 € · -49.7%ŠpanělskoRumunsko vs ŠpanělskoRumunsko
3 168 €12.9% z hrubého
Daň z příjmů
1 592 €6.5% z hrubého
Daň z příjmů: Španělsko 3 168 € (12.9% z hrubého), Rumunsko 1 592 € (6.5% z hrubého). Rumunsko 50% nižší.3 168 €12.9% z hrubého
Celkové daně
1 592 €6.5% z hrubého
Celkové daně: Španělsko 3 168 € (12.9% z hrubého), Rumunsko 1 592 € (6.5% z hrubého). Rumunsko 50% nižší.Sociální pojištění (zaměstnanec)
RO +6 982 € · +438.5%ŠpanělskoRumunsko vs ŠpanělskoRumunsko
1 151 €4.7% z hrubého
Sociální pojištění (contingencias comunes) / Důchodové pojištění
6 124 €25.0% z hrubého
Sociální pojištění (contingencias comunes) / Důchodové pojištění: Španělsko 1 151 € (4.7% z hrubého), Rumunsko 6 124 € (25.0% z hrubého). Rumunsko 432% vyšší.441 €1.8% z hrubého
Ostatní
2 450 €10.0% z hrubého
Ostatní: Španělsko 441 € (1.8% z hrubého), Rumunsko 2 450 € (10.0% z hrubého). Rumunsko 456% vyšší.Pojištění v nezaměstnanosti (380 €)
Odvod na odborné vzdělávání (formación profesional) / Pečovatelské pojištění (24 €)
Příspěvek MEI a solidární příspěvek / Ostatní příspěvky (37 €)
Zdravotní pojištění (2 450 €)
1 592 €6.5% z hrubého
Celkové sociální pojištění
8 574 €35.0% z hrubého
Celkové sociální pojištění: Španělsko 1 592 € (6.5% z hrubého), Rumunsko 8 574 € (35.0% z hrubého). Rumunsko 438% vyšší.Shrnutí
ŠpanělskoRumunsko vs ŠpanělskoRumunsko
4 760 €19.4% z hrubého
Celkové srážky
10 166 €41.5% z hrubého
Celkové srážky: Španělsko 4 760 € (19.4% z hrubého), Rumunsko 10 166 € (41.5% z hrubého). Rumunsko 114% vyšší.19 737 €80.6% z hrubého
Čistá mzda
14 331 €58.5% z hrubého
Čistá mzda: Španělsko 19 737 € (80.6% z hrubého), Rumunsko 14 331 € (58.5% z hrubého). Rumunsko 27% nižší.Španělsko vs. Rumunsko
Španělsko: vyšší čistá mzda, 80,6 % místo 58,5 % z hrubého.
| Medián hrubé mzdy | Španělsko EUR | Rumunsko RON | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hrubá mzda | Čistá mzda | Daňové zatížení | Hrubá mzda | Čistá mzda | Daňové zatížení | |
| 50 % mediánu | 12 249 | 11 453 | 6,5 % | 60 940 | 36 192 | 40,6 % |
| 100 % mediánu | 24 497 | 19 737 | 19,4 % | 121 876 | 71 297 | 41,5 % |
| 200 % mediánu | 48 994 | 35 587 | 27,4 % | 243 751 | 142 594 | 41,5 % |
50 % mediánu
Španělsko- Hrubá mzda
- 12 249
€ - Čistá mzda
- 11 453
€93,5 % - Daňové zatížení
- 6,5 %
Rumunsko- Hrubá mzda
- 60 940
RON - Čistá mzda
- 36 192
RON59,4 % - Daňové zatížení
- 40,6 %
100 % mediánu
Španělsko- Hrubá mzda
- 24 497
€ - Čistá mzda
- 19 737
€80,6 % - Daňové zatížení
- 19,4 %
Rumunsko- Hrubá mzda
- 121 876
RON - Čistá mzda
- 71 297
RON58,5 % - Daňové zatížení
- 41,5 %
200 % mediánu
Španělsko- Hrubá mzda
- 48 994
€ - Čistá mzda
- 35 587
€72,6 % - Daňové zatížení
- 27,4 %
Rumunsko- Hrubá mzda
- 243 751
RON - Čistá mzda
- 142 594
RON58,5 % - Daňové zatížení
- 41,5 %
Španělsko: referenční mzdy odpovídají 50 %, 100 % a 200 % místní mediánové hrubé mzdy, přepočtené aktuálním kurzem. Vychází se ze svobodného zaměstnance bez dětí za standardních pravidel.