Estonsko vs. Finsko: srovnání čisté mzdy 2026
Stejná hrubá mzda, jiná čistá: Estonsko a Finsko v porovnání při třech referenčních mzdách, pravidla pro rok 2026.
Vaše údaje1 724 € měsíčně
Finsko+104 € čistého měsíčně+6,70 %
- Estonsko
- 1 450 €čistého měsíčně48,27 %
- Finsko
- 1 554 €čistého měsíčně51,73 %
Estonsko
1 450 €Čistá mzda · 84,1 % z hrubéČistá 84,1 %Daně 12,3 %Sociální odvody 3,6 %
Finskoo +104 € více čistého měsíčně
1 554 €Čistá mzda · 90,2 % z hrubéČistá 90,2 %Daně 0,7 %Sociální odvody 9,1 %
Estonsko vs FinskoPříspěvky zaměstnavatele Estonsko 583 € · Finsko 343 €
Srovnání zemí
Daně
FI -199 € · -93.9%EstonskoFinsko vs EstonskoFinsko
212 €12.3% z hrubého
Daň z příjmů
13 €0.7% z hrubého
Daň z příjmů: Estonsko 212 € (12.3% z hrubého), Finsko 13 € (0.7% z hrubého). Finsko 94% nižší.212 €12.3% z hrubého
Celkové daně
13 €0.7% z hrubého
Celkové daně: Estonsko 212 € (12.3% z hrubého), Finsko 13 € (0.7% z hrubého). Finsko 94% nižší.Sociální pojištění (zaměstnanec)
FI +95 € · +152.6%EstonskoFinsko vs EstonskoFinsko
34 €2.0% z hrubého
Důchodové pojištění
126 €7.3% z hrubého
Důchodové pojištění: Estonsko 34 € (2.0% z hrubého), Finsko 126 € (7.3% z hrubého). Finsko 265% vyšší.28 €1.6% z hrubého
Pojištění v nezaměstnanosti
15 €0.9% z hrubého
Pojištění v nezaměstnanosti: Estonsko 28 € (1.6% z hrubého), Finsko 15 € (0.9% z hrubého). Finsko 44% nižší.—
Ostatní
16 €0.9% z hrubého
Ostatní: Estonsko nevztahuje se, Finsko 16 € (0.9% z hrubého). Finsko vyšší.Zdravotní pojištění (16 €)
62 €3.6% z hrubého
Celkové sociální pojištění
157 €9.1% z hrubého
Celkové sociální pojištění: Estonsko 62 € (3.6% z hrubého), Finsko 157 € (9.1% z hrubého). Finsko 153% vyšší.Shrnutí
EstonskoFinsko vs EstonskoFinsko
274 €15.9% z hrubého
Celkové srážky
170 €9.8% z hrubého
Celkové srážky: Estonsko 274 € (15.9% z hrubého), Finsko 170 € (9.8% z hrubého). Finsko 38% nižší.1 450 €84.1% z hrubého
Čistá mzda
1 554 €90.2% z hrubého
Čistá mzda: Estonsko 1 450 € (84.1% z hrubého), Finsko 1 554 € (90.2% z hrubého). Finsko 7% vyšší.Estonsko vs. Finsko
Finsko: vyšší čistá mzda, 90,2 % místo 84,1 % z hrubého.
| Medián hrubé mzdy | Hrubá mzda | Estonsko EUR | Finsko EUR | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Čistá mzda | Daňové zatížení | Čistá mzda | Daňové zatížení | ||
| 50 % mediánu | 10 344 | 9 626 | 6,9 % | 9 497 | 8,2 % |
| 100 % mediánu | 20 688 | 17 404 | 15,9 % | 18 653 | 9,8 % |
| 200 % mediánu | 41 376 | 32 959 | 20,3 % | 31 496 | 23,9 % |
50 % mediánu
10 344€ Hrubá mzda Estonsko- Čistá mzda
- 9 626
€93,1 % - Daňové zatížení
- 6,9 %
Finsko- Čistá mzda
- 9 497
€91,8 % - Daňové zatížení
- 8,2 %
100 % mediánu
20 688€ Hrubá mzda Estonsko- Čistá mzda
- 17 404
€84,1 % - Daňové zatížení
- 15,9 %
Finsko- Čistá mzda
- 18 653
€90,2 % - Daňové zatížení
- 9,8 %
200 % mediánu
41 376€ Hrubá mzda Estonsko- Čistá mzda
- 32 959
€79,7 % - Daňové zatížení
- 20,3 %
Finsko- Čistá mzda
- 31 496
€76,1 % - Daňové zatížení
- 23,9 %
Estonsko: referenční mzdy odpovídají 50 %, 100 % a 200 % místní mediánové hrubé mzdy, přepočtené aktuálním kurzem. Vychází se ze svobodného zaměstnance bez dětí za standardních pravidel.