Finsko vs. Estonsko: srovnání čisté mzdy 2026
Stejná hrubá mzda, jiná čistá: Finsko a Estonsko v porovnání při třech referenčních mzdách, pravidla pro rok 2026.
Vaše údaje43 380 € ročně
Estonsko+1 897 € čistého ročně+5,50 %
- Finsko
- 32 569 €čistého ročně48,59 %
- Estonsko
- 34 466 €čistého ročně51,41 %
Finsko
32 569 €Čistá mzda · 75,1 % z hrubéČistá 75,1 %Daně 14,9 %Sociální odvody 10,1 %
Estonskoo +1 897 € více čistého ročně
34 466 €Čistá mzda · 79,5 % z hrubéČistá 79,5 %Daně 16,9 %Sociální odvody 3,6 %
Finsko vs EstonskoPříspěvky zaměstnavatele Finsko 8 628 € · Estonsko 14 662 €
Srovnání zemí
Daně
EE +902 € · +14.0%FinskoEstonsko vs FinskoEstonsko
6 451 €14.9% z hrubého
Daň z příjmů
7 352 €16.9% z hrubého
Daň z příjmů: Finsko 6 451 € (14.9% z hrubého), Estonsko 7 352 € (16.9% z hrubého). Estonsko 14% vyšší.6 451 €14.9% z hrubého
Celkové daně
7 352 €16.9% z hrubého
Celkové daně: Finsko 6 451 € (14.9% z hrubého), Estonsko 7 352 € (16.9% z hrubého). Estonsko 14% vyšší.Sociální pojištění (zaměstnanec)
EE -2 799 € · -64.2%FinskoEstonsko vs FinskoEstonsko
3 167 €7.3% z hrubého
Důchodové pojištění
868 €2.0% z hrubého
Důchodové pojištění: Finsko 3 167 € (7.3% z hrubého), Estonsko 868 € (2.0% z hrubého). Estonsko 73% nižší.386 €0.9% z hrubého
Pojištění v nezaměstnanosti
694 €1.6% z hrubého
Pojištění v nezaměstnanosti: Finsko 386 € (0.9% z hrubého), Estonsko 694 € (1.6% z hrubého). Estonsko 80% vyšší.807 €1.9% z hrubého
Ostatní
—
Ostatní: Finsko 807 € (1.9% z hrubého), Estonsko nevztahuje se. Estonsko 100% nižší.Zdravotní pojištění (807 €)
4 360 €10.1% z hrubého
Celkové sociální pojištění
1 562 €3.6% z hrubého
Celkové sociální pojištění: Finsko 4 360 € (10.1% z hrubého), Estonsko 1 562 € (3.6% z hrubého). Estonsko 64% nižší.Shrnutí
FinskoEstonsko vs FinskoEstonsko
10 811 €24.9% z hrubého
Celkové srážky
8 914 €20.5% z hrubého
Celkové srážky: Finsko 10 811 € (24.9% z hrubého), Estonsko 8 914 € (20.5% z hrubého). Estonsko 18% nižší.32 569 €75.1% z hrubého
Čistá mzda
34 466 €79.5% z hrubého
Čistá mzda: Finsko 32 569 € (75.1% z hrubého), Estonsko 34 466 € (79.5% z hrubého). Estonsko 6% vyšší.Finsko vs. Estonsko
Estonsko: vyšší čistá mzda, 79,5 % místo 75,1 % z hrubého.
| Medián hrubé mzdy | Hrubá mzda | Finsko EUR | Estonsko EUR | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Čistá mzda | Daňové zatížení | Čistá mzda | Daňové zatížení | ||
| 50 % mediánu | 21 690 | 19 310 | 11 % | 18 157 | 16,3 % |
| 100 % mediánu | 43 380 | 32 569 | 24,9 % | 34 466 | 20,5 % |
| 200 % mediánu | 86 760 | 54 256 | 37,5 % | 67 085 | 22,7 % |
50 % mediánu
21 690€ Hrubá mzda Finsko- Čistá mzda
- 19 310
€89 % - Daňové zatížení
- 11 %
Estonsko- Čistá mzda
- 18 157
€83,7 % - Daňové zatížení
- 16,3 %
100 % mediánu
43 380€ Hrubá mzda Finsko- Čistá mzda
- 32 569
€75,1 % - Daňové zatížení
- 24,9 %
Estonsko- Čistá mzda
- 34 466
€79,5 % - Daňové zatížení
- 20,5 %
200 % mediánu
86 760€ Hrubá mzda Finsko- Čistá mzda
- 54 256
€62,5 % - Daňové zatížení
- 37,5 %
Estonsko- Čistá mzda
- 67 085
€77,3 % - Daňové zatížení
- 22,7 %
Finsko: referenční mzdy odpovídají 50 %, 100 % a 200 % místní mediánové hrubé mzdy, přepočtené aktuálním kurzem. Vychází se ze svobodného zaměstnance bez dětí za standardních pravidel.