Vaše volby ochrany soukromí

Zvolte, zda povolit analytiku a partnerské nabídky. Volbu můžete kdykoli změnit nebo odvolat v nastavení cookies.

Přejít na hlavní obsah

Porovnat New York vs. Pensylvánie

Daňový rok 2026

New York vs. Pensylvánie: čistá mzda 2026

New York a Pensylvánie při stejné hrubé mzdě: čistá mzda podle pravidel pro rok 2026 a daně, které rozdíl tvoří.

Vaše údaje62 608 US$ ročně
Pensylvánie+1 086 US$ čistého ročně+2,20 %
New York
48 320 US$čistého ročně49,44 %
Pensylvánie
49 407 US$čistého ročně50,56 %
New York
48 320 US$Čistá mzda · 77,2 % z hrubé
Čistá 77,2 %Daně 12,6 %Sociální odvody 10,3 %
Pensylvánieo +1 086 US$ více čistého ročně
49 407 US$Čistá mzda · 78,9 % z hrubé
Čistá 78,9 %Daně 11,2 %Sociální odvody 9,8 %
New York vs Pensylvánie

Srovnání zemí

Daně

US -829 US$ · -10.5%
New YorkPensylvánie
7 867 US$
Daň z příjmů
7 038 US$
Daň z příjmů: New York 7 867 US$ (12.6% z hrubého), Pensylvánie 7 038 US$ (11.2% z hrubého). Pensylvánie 11% nižší.
7 867 US$
Celkové daně
7 038 US$
Celkové daně: New York 7 867 US$ (12.6% z hrubého), Pensylvánie 7 038 US$ (11.2% z hrubého). Pensylvánie 11% nižší.

Sociální pojištění (zaměstnanec)

US -258 US$ · -4.0%
New YorkPensylvánie
3 792 US$
Sociální zabezpečení (Social Security / OASDI)
3 792 US$
Sociální zabezpečení (Social Security / OASDI): New York 3 792 US$ (6.1% z hrubého), Pensylvánie 3 792 US$ (6.1% z hrubého).
887 US$
Zdravotní pojištění Medicare (Medicare)
887 US$
Zdravotní pojištění Medicare (Medicare): New York 887 US$ (1.4% z hrubého), Pensylvánie 887 US$ (1.4% z hrubého).
1 440 US$
Zaměstnanecký zdravotní plán (příspěvek zaměstnance před zdaněním)
1 440 US$
Zaměstnanecký zdravotní plán (příspěvek zaměstnance před zdaněním): New York 1 440 US$ (2.3% z hrubého), Pensylvánie 1 440 US$ (2.3% z hrubého).
302 US$
Odvody ze mzdy na úrovni státu
44 US$
Odvody ze mzdy na úrovni státu: New York 302 US$ (0.5% z hrubého), Pensylvánie 44 US$ (0.1% z hrubého). Pensylvánie 85% nižší.
6 421 US$
Celkové sociální pojištění
6 163 US$
Celkové sociální pojištění: New York 6 421 US$ (10.3% z hrubého), Pensylvánie 6 163 US$ (9.8% z hrubého). Pensylvánie 4% nižší.
Příspěvky zaměstnavatele
New York 13 315 US$ · Pensylvánie 12 989 US$

Shrnutí

New YorkPensylvánie
14 288 US$
Celkové srážky
13 201 US$
Celkové srážky: New York 14 288 US$ (22.8% z hrubého), Pensylvánie 13 201 US$ (21.1% z hrubého). Pensylvánie 8% nižší.
48 320 US$
Čistá mzda
49 407 US$
Čistá mzda: New York 48 320 US$ (77.2% z hrubého), Pensylvánie 49 407 US$ (78.9% z hrubého). Pensylvánie 2% vyšší.

New York a Pensylvánie: čistá mzda při třech výších mzdy

Pensylvánie: o 1 087 US$ vyšší čistá mzda ročně při hrubé mzdě 62 608 US$.

Medián hrubé mzdyHrubá mzdaNew YorkPensylvánieRozdíl za rok
50 % mediánu31 304 US$24 993 US$25 237 US$Pensylvánie +244 US$
100 % mediánu62 608 US$48 320 US$49 407 US$Pensylvánie +1 087 US$
200 % mediánu125 216 US$88 978 US$91 979 US$Pensylvánie +3 001 US$

Co se liší při hrubé mzdě 62 608 US$

SrážkyNew YorkPensylvánie
Státní daň z příjmu2 706 US$1 878 US$
Odvody ze mzdy na úrovni státu302 US$44 US$

Medián hrubé mzdy · 62 608 US$ · Daňový rok 2026

Referenční mzdy odpovídají 50 %, 100 % a 200 % této částky. Předpokládá se svobodný zaměstnanec bez dětí, který žije a pracuje v uvedeném regionu, a výchozí nastavení kalkulačky.

Údaje za stát New York nezahrnují městskou daň z příjmů, pokud nezvolíte město. Údaje za stát Pensylvánie nezahrnují místní daň z příjmů, pokud nezvolíte město, ačkoli většina obyvatel nějakou platí. Tabulka používá tato výchozí nastavení; srovnávací nástroj na této stránce umožňuje zvolit okres nebo město pro každou stranu.