Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan Bulgaria lawan Romania

Tahun cukai 2026

Bulgaria lawan Romania: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Bulgaria dan Romania dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran anda€13,500 setahunRON 72,066 setahun
Bulgaria+€2,564(+RON 13,685) bersih setahun+24.47%
Bulgaria
€10,476bersih setahun56.97%
Romania
€7,912bersih setahun43.03%
Bulgaria+€2,564 lebih bersih setahun
€10,476Gaji bersih · 77.6% daripada kasar
Bersih 77.6%Cukai 8.6%Keselamatan sosial 13.8%
Romania
€7,912Gaji bersih · 58.6% daripada kasar
Bersih 58.6%Cukai 6.4%Keselamatan sosial 35.0%
Bulgaria vs Romania

Perbandingan Negara

Semua jumlah ditunjukkan dalam EUR (ditukar daripada RON pada kadar 1 RON = 0.187329 EUR).

Cukai

RO -€301 · -25.9%
BulgariaRomania
€1,164
Cukai Pendapatan
€863
Cukai Pendapatan: Bulgaria €1,164 (8.6% daripada gaji kasar), Romania €863 (6.4% daripada gaji kasar). Romania 26% lebih rendah.
€1,164
Jumlah Cukai
€863
Jumlah Cukai: Bulgaria €1,164 (8.6% daripada gaji kasar), Romania €863 (6.4% daripada gaji kasar). Romania 26% lebih rendah.

Jaminan Sosial (Pekerja)

RO +€2,865 · +154.0%
BulgariaRomania
€1,374
Pencen
€3,375
Pencen: Bulgaria €1,374 (10.2% daripada gaji kasar), Romania €3,375 (25.0% daripada gaji kasar). Romania 146% lebih tinggi.
€432
Kesihatan
€1,350
Kesihatan: Bulgaria €432 (3.2% daripada gaji kasar), Romania €1,350 (10.0% daripada gaji kasar). Romania 213% lebih tinggi.
€54
Lain-lain
—
Lain-lain: Bulgaria €54 (0.4% daripada gaji kasar), Romania tidak berkenaan. Romania 100% lebih rendah.
Kehilangan pekerjaan (€54)
€1,860
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
€4,725
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Bulgaria €1,860 (13.8% daripada gaji kasar), Romania €4,725 (35.0% daripada gaji kasar). Romania 154% lebih tinggi.
Caruman Majikan Bulgaria €2,554 · Romania €304

Ringkasan

BulgariaRomania
€3,024
Jumlah Potongan
€5,588
Jumlah Potongan: Bulgaria €3,024 (22.4% daripada gaji kasar), Romania €5,588 (41.4% daripada gaji kasar). Romania 85% lebih tinggi.
€10,476
Gaji Bersih
€7,912
Gaji Bersih: Bulgaria €10,476 (77.6% daripada gaji kasar), Romania €7,912 (58.6% daripada gaji kasar). Romania 24% lebih rendah.

Bulgaria lawan Romania

Bulgaria: gaji bersih lebih tinggi, 77.6% berbanding 58.9% daripada gaji kasar.
  1. 50% Anggaran gaji rujukan

    Bulgaria
    Gaji Kasar
    €6,750
    Gaji bersih
    €5,23877.6%
    Beban cukai
    22.4%
    Romania
    Gaji Kasar
    RON 33,582
    Gaji bersih
    RON 20,65161.5%
    Beban cukai
    38.5%
  2. 100% Anggaran gaji rujukan

    Bulgaria
    Gaji Kasar
    €13,500
    Gaji bersih
    €10,47677.6%
    Beban cukai
    22.4%
    Romania
    Gaji Kasar
    RON 67,164
    Gaji bersih
    RON 39,58258.9%
    Beban cukai
    41.1%
  3. 200% Anggaran gaji rujukan

    Bulgaria
    Gaji Kasar
    €27,000
    Gaji bersih
    €21,07278%
    Beban cukai
    22%
    Romania
    Gaji Kasar
    RON 134,328
    Gaji bersih
    RON 78,58258.5%
    Beban cukai
    41.5%

Bulgaria: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.