Bandingkan Bulgaria lawan Romania
Tahun cukai 2026
Bulgaria lawan Romania: perbandingan gaji bersih 2026
Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Bulgaria dan Romania dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.
Butiran anda€13,500 setahunRON 72,066 setahun
Bulgaria+€2,564(+RON 13,685) bersih setahun+24.47%
- Bulgaria
- €10,476bersih setahun56.97%
- Romania
- €7,912bersih setahun43.03%
Bulgaria+€2,564 lebih bersih setahun
€10,476Gaji bersih · 77.6% daripada kasarBersih 77.6%Cukai 8.6%Keselamatan sosial 13.8%
Romania
€7,912Gaji bersih · 58.6% daripada kasarBersih 58.6%Cukai 6.4%Keselamatan sosial 35.0%
Bulgaria vs RomaniaCaruman Majikan Bulgaria €2,554 · Romania €304
Perbandingan Negara
Semua jumlah ditunjukkan dalam EUR (ditukar daripada RON pada kadar 1 RON = 0.187329 EUR).
Cukai
RO -€301 · -25.9%BulgariaRomania vs BulgariaRomania
€1,1648.6% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan
€8636.4% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan: Bulgaria €1,164 (8.6% daripada gaji kasar), Romania €863 (6.4% daripada gaji kasar). Romania 26% lebih rendah.€1,1648.6% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
€8636.4% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: Bulgaria €1,164 (8.6% daripada gaji kasar), Romania €863 (6.4% daripada gaji kasar). Romania 26% lebih rendah.Jaminan Sosial (Pekerja)
RO +€2,865 · +154.0%BulgariaRomania vs BulgariaRomania
€1,37410.2% daripada gaji kasar
Pencen
€3,37525.0% daripada gaji kasar
Pencen: Bulgaria €1,374 (10.2% daripada gaji kasar), Romania €3,375 (25.0% daripada gaji kasar). Romania 146% lebih tinggi.€4323.2% daripada gaji kasar
Kesihatan
€1,35010.0% daripada gaji kasar
Kesihatan: Bulgaria €432 (3.2% daripada gaji kasar), Romania €1,350 (10.0% daripada gaji kasar). Romania 213% lebih tinggi.€540.4% daripada gaji kasar
Lain-lain
—
Lain-lain: Bulgaria €54 (0.4% daripada gaji kasar), Romania tidak berkenaan. Romania 100% lebih rendah.Kehilangan pekerjaan (€54)
€1,86013.8% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
€4,72535.0% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Bulgaria €1,860 (13.8% daripada gaji kasar), Romania €4,725 (35.0% daripada gaji kasar). Romania 154% lebih tinggi.Ringkasan
BulgariaRomania vs BulgariaRomania
€3,02422.4% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
€5,58841.4% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: Bulgaria €3,024 (22.4% daripada gaji kasar), Romania €5,588 (41.4% daripada gaji kasar). Romania 85% lebih tinggi.€10,47677.6% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
€7,91258.6% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: Bulgaria €10,476 (77.6% daripada gaji kasar), Romania €7,912 (58.6% daripada gaji kasar). Romania 24% lebih rendah.Bulgaria lawan Romania
Bulgaria: gaji bersih lebih tinggi, 77.6% berbanding 58.9% daripada gaji kasar.
| Anggaran gaji rujukan | Bulgaria EUR | Romania RON | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | |
| 50% Anggaran gaji rujukan | €6,750 | €5,23877.6% | 22.4% | RON | RON | 38.5% |
| 100% Anggaran gaji rujukan | €13,500 | €10,47677.6% | 22.4% | RON | RON | 41.1% |
| 200% Anggaran gaji rujukan | €27,000 | €21,07278% | 22% | RON | RON | 41.5% |
50% Anggaran gaji rujukan
Bulgaria- Gaji Kasar
- €6,750
- Gaji bersih
- €5,23877.6%
- Beban cukai
- 22.4%
Romania- Gaji Kasar
- RON
33,582 - Gaji bersih
- RON
20,65161.5% - Beban cukai
- 38.5%
100% Anggaran gaji rujukan
Bulgaria- Gaji Kasar
- €13,500
- Gaji bersih
- €10,47677.6%
- Beban cukai
- 22.4%
Romania- Gaji Kasar
- RON
67,164 - Gaji bersih
- RON
39,58258.9% - Beban cukai
- 41.1%
200% Anggaran gaji rujukan
Bulgaria- Gaji Kasar
- €27,000
- Gaji bersih
- €21,07278%
- Beban cukai
- 22%
Romania- Gaji Kasar
- RON
134,328 - Gaji bersih
- RON
78,58258.5% - Beban cukai
- 41.5%
Bulgaria: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.