Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan Bulgaria lawan Jerman

Tahun cukai 2026

Bulgaria lawan Jerman: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Bulgaria dan Jerman dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran anda€13,500 setahun
Jerman+€1,045 bersih setahun+9.07%
Bulgaria
€10,476bersih setahun47.62%
Jerman
€11,521bersih setahun52.38%
Bulgaria
€10,476Gaji bersih · 77.6% daripada kasar
Bersih 77.6%Cukai 8.6%Keselamatan sosial 13.8%
Jerman+€1,045 lebih bersih setahun
€11,521Gaji bersih · 85.3% daripada kasar
Bersih 85.3%Cukai 0.0%Keselamatan sosial 14.7%
Bulgaria vs Jerman

Perbandingan Negara

Cukai

DE -€1,164 · -100.0%
BulgariaJerman
€1,164
Lain-lain
—
Lain-lain: Bulgaria €1,164 (8.6% daripada gaji kasar), Jerman tidak berkenaan. Jerman 100% lebih rendah.
Cukai Pendapatan (€1,164)
€1,164
Jumlah Cukai
€0
Jumlah Cukai: Bulgaria €1,164 (8.6% daripada gaji kasar), Jerman €0 (0.0% daripada gaji kasar). Jerman 100% lebih rendah.

Jaminan Sosial (Pekerja)

DE +€119 · +6.4%
BulgariaJerman
€1,374
Pencen
€834
Pencen: Bulgaria €1,374 (10.2% daripada gaji kasar), Jerman €834 (6.2% daripada gaji kasar). Jerman 39% lebih rendah.
€54
Kehilangan pekerjaan
€117
Kehilangan pekerjaan: Bulgaria €54 (0.4% daripada gaji kasar), Jerman €117 (0.9% daripada gaji kasar). Jerman 116% lebih tinggi.
€432
Kesihatan
€795
Kesihatan: Bulgaria €432 (3.2% daripada gaji kasar), Jerman €795 (5.9% daripada gaji kasar). Jerman 84% lebih tinggi.
—
Lain-lain
€233
Lain-lain: Bulgaria tidak berkenaan, Jerman €233 (1.7% daripada gaji kasar). Jerman lebih tinggi.
Penjagaan (€233)
€1,860
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
€1,979
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Bulgaria €1,860 (13.8% daripada gaji kasar), Jerman €1,979 (14.7% daripada gaji kasar). Jerman 6% lebih tinggi.
Caruman Majikan Bulgaria €2,554 · Jerman €3,526

Ringkasan

BulgariaJerman
€3,024
Jumlah Potongan
€1,979
Jumlah Potongan: Bulgaria €3,024 (22.4% daripada gaji kasar), Jerman €1,979 (14.7% daripada gaji kasar). Jerman 35% lebih rendah.
€10,476
Gaji Bersih
€11,521
Gaji Bersih: Bulgaria €10,476 (77.6% daripada gaji kasar), Jerman €11,521 (85.3% daripada gaji kasar). Jerman 10% lebih tinggi.

Bulgaria lawan Jerman

Jerman: gaji bersih lebih tinggi, 85.3% berbanding 77.6% daripada gaji kasar.
  1. 50% Anggaran gaji rujukan

    €6,750 Gaji Kasar
    Bulgaria
    Gaji bersih
    €5,23877.6%
    Beban cukai
    22.4%
    Jerman
    Gaji bersih
    €6,50796.4%
    Beban cukai
    3.6%
  2. 100% Anggaran gaji rujukan

    €13,500 Gaji Kasar
    Bulgaria
    Gaji bersih
    €10,47677.6%
    Beban cukai
    22.4%
    Jerman
    Gaji bersih
    €11,52185.3%
    Beban cukai
    14.7%
  3. 200% Anggaran gaji rujukan

    €27,000 Gaji Kasar
    Bulgaria
    Gaji bersih
    €21,07278%
    Beban cukai
    22%
    Jerman
    Gaji bersih
    €19,46172.1%
    Beban cukai
    27.9%

Bulgaria: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.