Bandingkan Bulgaria lawan Jerman
Tahun cukai 2026
Bulgaria lawan Jerman: perbandingan gaji bersih 2026
Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Bulgaria dan Jerman dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.
Butiran anda€13,500 setahun
Jerman+€1,045 bersih setahun+9.07%
- Bulgaria
- €10,476bersih setahun47.62%
- Jerman
- €11,521bersih setahun52.38%
Bulgaria
€10,476Gaji bersih · 77.6% daripada kasarBersih 77.6%Cukai 8.6%Keselamatan sosial 13.8%
Jerman+€1,045 lebih bersih setahun
€11,521Gaji bersih · 85.3% daripada kasarBersih 85.3%Cukai 0.0%Keselamatan sosial 14.7%
Bulgaria vs JermanCaruman Majikan Bulgaria €2,554 · Jerman €3,526
Perbandingan Negara
Cukai
DE -€1,164 · -100.0%BulgariaJerman vs BulgariaJerman
€1,1648.6% daripada gaji kasar
Lain-lain
—
Lain-lain: Bulgaria €1,164 (8.6% daripada gaji kasar), Jerman tidak berkenaan. Jerman 100% lebih rendah.Cukai Pendapatan (€1,164)
€1,1648.6% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
€00.0% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: Bulgaria €1,164 (8.6% daripada gaji kasar), Jerman €0 (0.0% daripada gaji kasar). Jerman 100% lebih rendah.Jaminan Sosial (Pekerja)
DE +€119 · +6.4%BulgariaJerman vs BulgariaJerman
€1,37410.2% daripada gaji kasar
Pencen
€8346.2% daripada gaji kasar
Pencen: Bulgaria €1,374 (10.2% daripada gaji kasar), Jerman €834 (6.2% daripada gaji kasar). Jerman 39% lebih rendah.€540.4% daripada gaji kasar
Kehilangan pekerjaan
€1170.9% daripada gaji kasar
Kehilangan pekerjaan: Bulgaria €54 (0.4% daripada gaji kasar), Jerman €117 (0.9% daripada gaji kasar). Jerman 116% lebih tinggi.€4323.2% daripada gaji kasar
Kesihatan
€7955.9% daripada gaji kasar
Kesihatan: Bulgaria €432 (3.2% daripada gaji kasar), Jerman €795 (5.9% daripada gaji kasar). Jerman 84% lebih tinggi.—
Lain-lain
€2331.7% daripada gaji kasar
Lain-lain: Bulgaria tidak berkenaan, Jerman €233 (1.7% daripada gaji kasar). Jerman lebih tinggi.Penjagaan (€233)
€1,86013.8% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
€1,97914.7% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Bulgaria €1,860 (13.8% daripada gaji kasar), Jerman €1,979 (14.7% daripada gaji kasar). Jerman 6% lebih tinggi.Ringkasan
BulgariaJerman vs BulgariaJerman
€3,02422.4% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
€1,97914.7% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: Bulgaria €3,024 (22.4% daripada gaji kasar), Jerman €1,979 (14.7% daripada gaji kasar). Jerman 35% lebih rendah.€10,47677.6% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
€11,52185.3% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: Bulgaria €10,476 (77.6% daripada gaji kasar), Jerman €11,521 (85.3% daripada gaji kasar). Jerman 10% lebih tinggi.Bulgaria lawan Jerman
Jerman: gaji bersih lebih tinggi, 85.3% berbanding 77.6% daripada gaji kasar.
| Anggaran gaji rujukan | Gaji Kasar | Bulgaria EUR | Jerman EUR | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Gaji bersih | Beban cukai | Gaji bersih | Beban cukai | ||
| 50% Anggaran gaji rujukan | €6,750 | €5,23877.6% | 22.4% | €6,50796.4% | 3.6% |
| 100% Anggaran gaji rujukan | €13,500 | €10,47677.6% | 22.4% | €11,52185.3% | 14.7% |
| 200% Anggaran gaji rujukan | €27,000 | €21,07278% | 22% | €19,46172.1% | 27.9% |
50% Anggaran gaji rujukan
€6,750 Gaji KasarBulgaria- Gaji bersih
- €5,23877.6%
- Beban cukai
- 22.4%
Jerman- Gaji bersih
- €6,50796.4%
- Beban cukai
- 3.6%
100% Anggaran gaji rujukan
€13,500 Gaji KasarBulgaria- Gaji bersih
- €10,47677.6%
- Beban cukai
- 22.4%
Jerman- Gaji bersih
- €11,52185.3%
- Beban cukai
- 14.7%
200% Anggaran gaji rujukan
€27,000 Gaji KasarBulgaria- Gaji bersih
- €21,07278%
- Beban cukai
- 22%
Jerman- Gaji bersih
- €19,46172.1%
- Beban cukai
- 27.9%
Bulgaria: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.