Bandingkan Jerman lawan Bulgaria
Tahun cukai 2026
Jerman lawan Bulgaria: perbandingan gaji bersih 2026
Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Jerman dan Bulgaria dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.
Butiran anda€50,604 setahun
Bulgaria+€9,665 bersih setahun+22.86%
- Jerman
- €32,620bersih setahun43.55%
- Bulgaria
- €42,284bersih setahun56.45%
Jerman
€32,620Gaji bersih · 64.5% daripada kasarBersih 64.5%Cukai 13.7%Keselamatan sosial 21.9%
Bulgaria+€9,665 lebih bersih setahun
€42,284Gaji bersih · 83.6% daripada kasarBersih 83.6%Cukai 9.3%Keselamatan sosial 7.2%
Jerman vs BulgariaCaruman Majikan Jerman €12,046 · Bulgaria €4,972
Perbandingan Negara
Cukai
BG -€2,222 · -32.1%JermanBulgaria vs JermanBulgaria
€6,92013.7% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan
€4,6989.3% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan: Jerman €6,920 (13.7% daripada gaji kasar), Bulgaria €4,698 (9.3% daripada gaji kasar). Bulgaria 32% lebih rendah.€6,92013.7% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
€4,6989.3% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: Jerman €6,920 (13.7% daripada gaji kasar), Bulgaria €4,698 (9.3% daripada gaji kasar). Bulgaria 32% lebih rendah.Jaminan Sosial (Pekerja)
BG -€7,443 · -67.3%JermanBulgaria vs JermanBulgaria
€4,7069.3% daripada gaji kasar
Pencen
€2,6755.3% daripada gaji kasar
Pencen: Jerman €4,706 (9.3% daripada gaji kasar), Bulgaria €2,675 (5.3% daripada gaji kasar). Bulgaria 43% lebih rendah.€6581.3% daripada gaji kasar
Kehilangan pekerjaan
€1050.2% daripada gaji kasar
Kehilangan pekerjaan: Jerman €658 (1.3% daripada gaji kasar), Bulgaria €105 (0.2% daripada gaji kasar). Bulgaria 84% lebih rendah.€4,4868.9% daripada gaji kasar
Kesihatan
€8411.7% daripada gaji kasar
Kesihatan: Jerman €4,486 (8.9% daripada gaji kasar), Bulgaria €841 (1.7% daripada gaji kasar). Bulgaria 81% lebih rendah.€1,2142.4% daripada gaji kasar
Lain-lain
—
Lain-lain: Jerman €1,214 (2.4% daripada gaji kasar), Bulgaria tidak berkenaan. Bulgaria 100% lebih rendah.Penjagaan (€1,214)
€11,06521.9% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
€3,6227.2% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Jerman €11,065 (21.9% daripada gaji kasar), Bulgaria €3,622 (7.2% daripada gaji kasar). Bulgaria 67% lebih rendah.Ringkasan
JermanBulgaria vs JermanBulgaria
€17,98435.5% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
€8,32016.4% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: Jerman €17,984 (35.5% daripada gaji kasar), Bulgaria €8,320 (16.4% daripada gaji kasar). Bulgaria 54% lebih rendah.€32,62064.5% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
€42,28483.6% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: Jerman €32,620 (64.5% daripada gaji kasar), Bulgaria €42,284 (83.6% daripada gaji kasar). Bulgaria 30% lebih tinggi.Jerman lawan Bulgaria
Bulgaria: gaji bersih lebih tinggi, 83.6% berbanding 64.5% daripada gaji kasar.
| Median gaji kasar | Gaji Kasar | Jerman EUR | Bulgaria EUR | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Gaji bersih | Beban cukai | Gaji bersih | Beban cukai | ||
| 50% median | €25,302 | €18,46873% | 27% | €19,63477.6% | 22.4% |
| 100% median | €50,604 | €32,62064.5% | 35.5% | €42,28483.6% | 16.4% |
| 200% median | €101,208 | €58,55357.9% | 42.1% | €87,82886.8% | 13.2% |
50% median
€25,302 Gaji KasarJerman- Gaji bersih
- €18,46873%
- Beban cukai
- 27%
Bulgaria- Gaji bersih
- €19,63477.6%
- Beban cukai
- 22.4%
100% median
€50,604 Gaji KasarJerman- Gaji bersih
- €32,62064.5%
- Beban cukai
- 35.5%
Bulgaria- Gaji bersih
- €42,28483.6%
- Beban cukai
- 16.4%
200% median
€101,208 Gaji KasarJerman- Gaji bersih
- €58,55357.9%
- Beban cukai
- 42.1%
Bulgaria- Gaji bersih
- €87,82886.8%
- Beban cukai
- 13.2%
Jerman: gaji rujukan menyamai 50%, 100% dan 200% median gaji kasar tempatan, ditukar mengikut kadar pertukaran semasa. Diandaikan pekerja bujang tanpa anak di bawah peraturan standard.