Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan Jerman lawan Bulgaria

Tahun cukai 2026

Jerman lawan Bulgaria: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Jerman dan Bulgaria dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran anda€50,604 setahun
Bulgaria+€9,665 bersih setahun+22.86%
Jerman
€32,620bersih setahun43.55%
Bulgaria
€42,284bersih setahun56.45%
Jerman
€32,620Gaji bersih · 64.5% daripada kasar
Bersih 64.5%Cukai 13.7%Keselamatan sosial 21.9%
Bulgaria+€9,665 lebih bersih setahun
€42,284Gaji bersih · 83.6% daripada kasar
Bersih 83.6%Cukai 9.3%Keselamatan sosial 7.2%
Jerman vs Bulgaria

Perbandingan Negara

Cukai

BG -€2,222 · -32.1%
JermanBulgaria
€6,920
Cukai Pendapatan
€4,698
Cukai Pendapatan: Jerman €6,920 (13.7% daripada gaji kasar), Bulgaria €4,698 (9.3% daripada gaji kasar). Bulgaria 32% lebih rendah.
€6,920
Jumlah Cukai
€4,698
Jumlah Cukai: Jerman €6,920 (13.7% daripada gaji kasar), Bulgaria €4,698 (9.3% daripada gaji kasar). Bulgaria 32% lebih rendah.

Jaminan Sosial (Pekerja)

BG -€7,443 · -67.3%
JermanBulgaria
€4,706
Pencen
€2,675
Pencen: Jerman €4,706 (9.3% daripada gaji kasar), Bulgaria €2,675 (5.3% daripada gaji kasar). Bulgaria 43% lebih rendah.
€658
Kehilangan pekerjaan
€105
Kehilangan pekerjaan: Jerman €658 (1.3% daripada gaji kasar), Bulgaria €105 (0.2% daripada gaji kasar). Bulgaria 84% lebih rendah.
€4,486
Kesihatan
€841
Kesihatan: Jerman €4,486 (8.9% daripada gaji kasar), Bulgaria €841 (1.7% daripada gaji kasar). Bulgaria 81% lebih rendah.
€1,214
Lain-lain
—
Lain-lain: Jerman €1,214 (2.4% daripada gaji kasar), Bulgaria tidak berkenaan. Bulgaria 100% lebih rendah.
Penjagaan (€1,214)
€11,065
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
€3,622
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Jerman €11,065 (21.9% daripada gaji kasar), Bulgaria €3,622 (7.2% daripada gaji kasar). Bulgaria 67% lebih rendah.
Caruman Majikan Jerman €12,046 · Bulgaria €4,972

Ringkasan

JermanBulgaria
€17,984
Jumlah Potongan
€8,320
Jumlah Potongan: Jerman €17,984 (35.5% daripada gaji kasar), Bulgaria €8,320 (16.4% daripada gaji kasar). Bulgaria 54% lebih rendah.
€32,620
Gaji Bersih
€42,284
Gaji Bersih: Jerman €32,620 (64.5% daripada gaji kasar), Bulgaria €42,284 (83.6% daripada gaji kasar). Bulgaria 30% lebih tinggi.

Jerman lawan Bulgaria

Bulgaria: gaji bersih lebih tinggi, 83.6% berbanding 64.5% daripada gaji kasar.
  1. 50% median

    €25,302 Gaji Kasar
    Jerman
    Gaji bersih
    €18,46873%
    Beban cukai
    27%
    Bulgaria
    Gaji bersih
    €19,63477.6%
    Beban cukai
    22.4%
  2. 100% median

    €50,604 Gaji Kasar
    Jerman
    Gaji bersih
    €32,62064.5%
    Beban cukai
    35.5%
    Bulgaria
    Gaji bersih
    €42,28483.6%
    Beban cukai
    16.4%
  3. 200% median

    €101,208 Gaji Kasar
    Jerman
    Gaji bersih
    €58,55357.9%
    Beban cukai
    42.1%
    Bulgaria
    Gaji bersih
    €87,82886.8%
    Beban cukai
    13.2%

Jerman: gaji rujukan menyamai 50%, 100% dan 200% median gaji kasar tempatan, ditukar mengikut kadar pertukaran semasa. Diandaikan pekerja bujang tanpa anak di bawah peraturan standard.