Bandingkan Ontario lawan Manitoba
Tahun cukai 2026
Ontario lawan Manitoba: gaji bersih 2026
Ontario dan Manitoba dengan gaji kasar yang sama: gaji bersih mengikut peraturan 2026 dan cukai di sebalik perbezaannya.
Butiran andaCA$63,500 setahun
Ontario+CA$1,679 bersih setahun+3.39%
- Ontario
- CA$49,591bersih setahun50.86%
- Manitoba
- CA$47,912bersih setahun49.14%
Ontario+CA$1,679 lebih bersih setahun
CA$49,591Gaji bersih · 78.1% daripada kasarBersih 78.1%Cukai 14.7%Keselamatan sosial 7.3%
Manitoba
CA$47,912Gaji bersih · 75.5% daripada kasarBersih 75.5%Cukai 17.3%Keselamatan sosial 7.3%
Ontario vs ManitobaCaruman Majikan Ontario CA$5,019 · Manitoba CA$5,019
Perbandingan Negara
Cukai
CA +CA$1,679 · +18.0%OntarioManitoba vs OntarioManitoba
CA$9,30414.7% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan
CA$10,98317.3% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan: Ontario CA$9,304 (14.7% daripada gaji kasar), Manitoba CA$10,983 (17.3% daripada gaji kasar). Manitoba 18% lebih tinggi.CA$9,30414.7% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
CA$10,98317.3% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: Ontario CA$9,304 (14.7% daripada gaji kasar), Manitoba CA$10,983 (17.3% daripada gaji kasar). Manitoba 18% lebih tinggi.Jaminan Sosial (Pekerja)
CA CA$0 · 0.0%OntarioManitoba vs OntarioManitoba
CA$3,5705.6% daripada gaji kasar
Pelan Pencen Kanada (CPP)
CA$3,5705.6% daripada gaji kasar
Pelan Pencen Kanada (CPP): Ontario CA$3,570 (5.6% daripada gaji kasar), Manitoba CA$3,570 (5.6% daripada gaji kasar).CA$1,0351.6% daripada gaji kasar
Insurans Pengangguran (EI)
CA$1,0351.6% daripada gaji kasar
Insurans Pengangguran (EI): Ontario CA$1,035 (1.6% daripada gaji kasar), Manitoba CA$1,035 (1.6% daripada gaji kasar).CA$4,6057.3% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
CA$4,6057.3% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Ontario CA$4,605 (7.3% daripada gaji kasar), Manitoba CA$4,605 (7.3% daripada gaji kasar).Ringkasan
OntarioManitoba vs OntarioManitoba
CA$13,90921.9% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
CA$15,58824.5% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: Ontario CA$13,909 (21.9% daripada gaji kasar), Manitoba CA$15,588 (24.5% daripada gaji kasar). Manitoba 12% lebih tinggi.CA$49,59178.1% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
CA$47,91275.5% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: Ontario CA$49,591 (78.1% daripada gaji kasar), Manitoba CA$47,912 (75.5% daripada gaji kasar). Manitoba 3% lebih rendah.Ontario dan Manitoba: gaji bersih pada tiga tahap gaji
Ontario: gaji bersih CA$1,679 lebih tinggi setahun dengan gaji kasar CA$63,500.
| Anggaran gaji rujukan | Gaji Kasar | Ontario | Manitoba | Perbezaan setahun |
|---|---|---|---|---|
| 50% Anggaran gaji rujukan | CA$31,750 | CA$26,791 | CA$26,440 | Ontario +CA$351 |
| 100% Anggaran gaji rujukan | CA$63,500 | CA$49,591 | CA$47,912 | Ontario +CA$1,679 |
| 200% Anggaran gaji rujukan | CA$127,000 | CA$91,304 | CA$87,779 | Ontario +CA$3,525 |
Perkara yang berbeza pada gaji kasar CA$63,500
| Potongan | Ontario | Manitoba |
|---|---|---|
| Cukai Pendapatan Wilayah | CA$3,288 | CA$4,966 |
Anggaran gaji rujukan · CA$63,500 · Tahun cukai 2026
Gaji rujukan ialah 50%, 100% dan 200% daripada jumlah ini. Andaian: pekerja bujang tanpa anak yang tinggal dan bekerja di wilayah yang ditunjukkan, dengan tetapan lalai kalkulator.