Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan pengiklanan (Google AdSense dan tawaran rakan kongsi). Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan Perancis lawan Switzerland

Perancis lawan Switzerland: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Perancis dan Switzerland dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran anda€39,500 setahunCHF 36,674 setahun
Perancis+€580(+CHF 538) bersih setahun+1.99%
Perancis
€29,100bersih setahun50.50%
Switzerland
€28,520bersih setahun49.50%
Perancis+€580 lebih bersih setahun
€29,100Gaji bersih · 73.7% daripada kasar
Bersih 73.7%Cukai 4.8%Keselamatan sosial 21.5%
Switzerland
€28,520Gaji bersih · 72.2% daripada kasar
Bersih 72.2%Cukai 4.8%Keselamatan sosial 23.0%
Perancis vs Switzerland

Perbandingan Negara

Semua jumlah ditunjukkan dalam EUR (ditukar daripada CHF pada kadar 1 CHF = 1.077052 EUR).

Cukai

CH -€10 · -0.5%
PerancisSwitzerland
€1,905
Cukai Pendapatan
€1,895
Cukai Pendapatan: Perancis €1,905 (4.8% daripada gaji kasar), Switzerland €1,895 (4.8% daripada gaji kasar). Switzerland 1% lebih rendah.
€1,905
Jumlah Cukai
€1,895
Jumlah Cukai: Perancis €1,905 (4.8% daripada gaji kasar), Switzerland €1,895 (4.8% daripada gaji kasar). Switzerland 1% lebih rendah.

Jaminan Sosial (Pekerja)

CH +€590 · +6.9%
PerancisSwitzerland
€4,467
Pencen / AHV/IV/EO (tonggak pertama)
€2,094
Pencen / AHV/IV/EO (tonggak pertama): Perancis €4,467 (11.3% daripada gaji kasar), Switzerland €2,094 (5.3% daripada gaji kasar). Switzerland 53% lebih rendah.
€240
Kadar Tambahan Insurans Kesihatan (Zusatzbeitrag)
€6,014
Kadar Tambahan Insurans Kesihatan (Zusatzbeitrag): Perancis €240 (0.6% daripada gaji kasar), Switzerland €6,014 (15.2% daripada gaji kasar). Switzerland 2406% lebih tinggi.
€3,788
Lain-lain
€978
Lain-lain: Perancis €3,788 (9.6% daripada gaji kasar), Switzerland €978 (2.5% daripada gaji kasar). Switzerland 74% lebih rendah.
Caruman lain / FAK Tabung Elaun Keluarga (€3,788)
Kehilangan pekerjaan / ALV (insurans pengangguran) (€435)
BVG Pencen Pekerjaan (€385)
Insurans Kemalangan / NBU (kemalangan bukan pekerjaan) (€158)
€8,495
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
€9,085
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Perancis €8,495 (21.5% daripada gaji kasar), Switzerland €9,085 (23.0% daripada gaji kasar). Switzerland 7% lebih tinggi.
Caruman Majikan Perancis €14,241 · Switzerland €3,673

Ringkasan

PerancisSwitzerland
€10,400
Jumlah Potongan
€10,980
Jumlah Potongan: Perancis €10,400 (26.3% daripada gaji kasar), Switzerland €10,980 (27.8% daripada gaji kasar). Switzerland 6% lebih tinggi.
€29,100
Gaji Bersih
€28,520
Gaji Bersih: Perancis €29,100 (73.7% daripada gaji kasar), Switzerland €28,520 (72.2% daripada gaji kasar). Switzerland 2% lebih rendah.

Perancis lawan Switzerland

Perancis: gaji bersih lebih tinggi, 73.7% berbanding 72.2% daripada gaji kasar.
  1. 50% Anggaran gaji rujukan

    Perancis
    Gaji Kasar
    €19,750
    Gaji bersih
    €15,37177.8%
    Beban cukai
    22.2%
    Switzerland
    Gaji Kasar
    CHF 18,196
    Gaji bersih
    CHF 11,22161.7%
    Beban cukai
    38.3%
  2. 100% Anggaran gaji rujukan

    Perancis
    Gaji Kasar
    €39,500
    Gaji bersih
    €29,10073.7%
    Beban cukai
    26.3%
    Switzerland
    Gaji Kasar
    CHF 36,391
    Gaji bersih
    CHF 26,26072.2%
    Beban cukai
    27.8%
  3. 200% Anggaran gaji rujukan

    Perancis
    Gaji Kasar
    €79,000
    Gaji bersih
    €51,86965.7%
    Beban cukai
    34.3%
    Switzerland
    Gaji Kasar
    CHF 72,783
    Gaji bersih
    CHF 53,81373.9%
    Beban cukai
    26.1%

Perancis: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.