Bandingkan Perancis lawan Switzerland
Perancis lawan Switzerland: perbandingan gaji bersih 2026
Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Perancis dan Switzerland dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.
Butiran anda€39,500 setahunCHF 36,674 setahun
Perancis+€580(+CHF 538) bersih setahun+1.99%
- Perancis
- €29,100bersih setahun50.50%
- Switzerland
- €28,520bersih setahun49.50%
Perancis+€580 lebih bersih setahun
€29,100Gaji bersih · 73.7% daripada kasarBersih 73.7%Cukai 4.8%Keselamatan sosial 21.5%
Switzerland
€28,520Gaji bersih · 72.2% daripada kasarBersih 72.2%Cukai 4.8%Keselamatan sosial 23.0%
Perancis vs SwitzerlandCaruman Majikan Perancis €14,241 · Switzerland €3,673
Perbandingan Negara
Semua jumlah ditunjukkan dalam EUR (ditukar daripada CHF pada kadar 1 CHF = 1.077052 EUR).
Cukai
CH -€10 · -0.5%PerancisSwitzerland vs PerancisSwitzerland
€1,9054.8% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan
€1,8954.8% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan: Perancis €1,905 (4.8% daripada gaji kasar), Switzerland €1,895 (4.8% daripada gaji kasar). Switzerland 1% lebih rendah.€1,9054.8% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
€1,8954.8% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: Perancis €1,905 (4.8% daripada gaji kasar), Switzerland €1,895 (4.8% daripada gaji kasar). Switzerland 1% lebih rendah.Jaminan Sosial (Pekerja)
CH +€590 · +6.9%PerancisSwitzerland vs PerancisSwitzerland
€4,46711.3% daripada gaji kasar
Pencen / AHV/IV/EO (tonggak pertama)
€2,0945.3% daripada gaji kasar
Pencen / AHV/IV/EO (tonggak pertama): Perancis €4,467 (11.3% daripada gaji kasar), Switzerland €2,094 (5.3% daripada gaji kasar). Switzerland 53% lebih rendah.€2400.6% daripada gaji kasar
Kadar Tambahan Insurans Kesihatan (Zusatzbeitrag)
€6,01415.2% daripada gaji kasar
Kadar Tambahan Insurans Kesihatan (Zusatzbeitrag): Perancis €240 (0.6% daripada gaji kasar), Switzerland €6,014 (15.2% daripada gaji kasar). Switzerland 2406% lebih tinggi.€3,7889.6% daripada gaji kasar
Lain-lain
€9782.5% daripada gaji kasar
Lain-lain: Perancis €3,788 (9.6% daripada gaji kasar), Switzerland €978 (2.5% daripada gaji kasar). Switzerland 74% lebih rendah.Caruman lain / FAK Tabung Elaun Keluarga (€3,788)
Kehilangan pekerjaan / ALV (insurans pengangguran) (€435)
BVG Pencen Pekerjaan (€385)
Insurans Kemalangan / NBU (kemalangan bukan pekerjaan) (€158)
€8,49521.5% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
€9,08523.0% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Perancis €8,495 (21.5% daripada gaji kasar), Switzerland €9,085 (23.0% daripada gaji kasar). Switzerland 7% lebih tinggi.Ringkasan
PerancisSwitzerland vs PerancisSwitzerland
€10,40026.3% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
€10,98027.8% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: Perancis €10,400 (26.3% daripada gaji kasar), Switzerland €10,980 (27.8% daripada gaji kasar). Switzerland 6% lebih tinggi.€29,10073.7% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
€28,52072.2% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: Perancis €29,100 (73.7% daripada gaji kasar), Switzerland €28,520 (72.2% daripada gaji kasar). Switzerland 2% lebih rendah.Perancis lawan Switzerland
Perancis: gaji bersih lebih tinggi, 73.7% berbanding 72.2% daripada gaji kasar.
| Anggaran gaji rujukan | Perancis EUR | Switzerland CHF | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | |
| 50% Anggaran gaji rujukan | €19,750 | €15,37177.8% | 22.2% | CHF | CHF | 38.3% |
| 100% Anggaran gaji rujukan | €39,500 | €29,10073.7% | 26.3% | CHF | CHF | 27.8% |
| 200% Anggaran gaji rujukan | €79,000 | €51,86965.7% | 34.3% | CHF | CHF | 26.1% |
50% Anggaran gaji rujukan
Perancis- Gaji Kasar
- €19,750
- Gaji bersih
- €15,37177.8%
- Beban cukai
- 22.2%
Switzerland- Gaji Kasar
- CHF
18,196 - Gaji bersih
- CHF
11,22161.7% - Beban cukai
- 38.3%
100% Anggaran gaji rujukan
Perancis- Gaji Kasar
- €39,500
- Gaji bersih
- €29,10073.7%
- Beban cukai
- 26.3%
Switzerland- Gaji Kasar
- CHF
36,391 - Gaji bersih
- CHF
26,26072.2% - Beban cukai
- 27.8%
200% Anggaran gaji rujukan
Perancis- Gaji Kasar
- €79,000
- Gaji bersih
- €51,86965.7%
- Beban cukai
- 34.3%
Switzerland- Gaji Kasar
- CHF
72,783 - Gaji bersih
- CHF
53,81373.9% - Beban cukai
- 26.1%
Perancis: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.