Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan UK lawan Hong Kong

Tahun cukai 2026

UK lawan Hong Kong: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: UK dan Hong Kong dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran anda£39,039 setahunHK$406,433 setahun
Hong Kong+£3,436(+HK$35,775) bersih setahun+9.80%
United Kingdom
£31,628bersih setahun47.42%
Hong Kong
£35,064bersih setahun52.58%
United Kingdom
£31,628Gaji bersih · 81.0% daripada kasar
Bersih 81.0%Cukai 13.6%Keselamatan sosial 5.4%
Hong Kong+£3,436 lebih bersih setahun
£35,064Gaji bersih · 89.8% daripada kasar
Bersih 89.8%Cukai 5.8%Keselamatan sosial 4.4%
United Kingdom vs Hong Kong

Perbandingan Negara

Tahun cukai 2026 di United Kingdom berjalan 2026/27, bukan tahun kalendar.

Tahun cukai 2026 di Hong Kong berjalan 2026/27, bukan tahun kalendar.

Semua jumlah ditunjukkan dalam GBP (ditukar daripada HKD pada kadar 1 HKD = 0.096053 GBP).

Cukai

HK -£3,048 · -57.6%
United KingdomHong Kong
£5,294
Cukai Pendapatan
£2,246
Cukai Pendapatan: United Kingdom £5,294 (13.6% daripada gaji kasar), Hong Kong £2,246 (5.8% daripada gaji kasar). Hong Kong 58% lebih rendah.
£5,294
Jumlah Cukai
£2,246
Jumlah Cukai: United Kingdom £5,294 (13.6% daripada gaji kasar), Hong Kong £2,246 (5.8% daripada gaji kasar). Hong Kong 58% lebih rendah.

Jaminan Sosial (Pekerja)

HK -£389 · -18.4%
United KingdomHong Kong
£2,118
Insurans Nasional (National Insurance) / Pencen
£1,729
Insurans Nasional (National Insurance) / Pencen: United Kingdom £2,118 (5.4% daripada gaji kasar), Hong Kong £1,729 (4.4% daripada gaji kasar). Hong Kong 18% lebih rendah.
£2,118
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
£1,729
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: United Kingdom £2,118 (5.4% daripada gaji kasar), Hong Kong £1,729 (4.4% daripada gaji kasar). Hong Kong 18% lebih rendah.
Caruman Majikan United Kingdom £5,106 · Hong Kong £1,729

Ringkasan

United KingdomHong Kong
£7,411
Jumlah Potongan
£3,975
Jumlah Potongan: United Kingdom £7,411 (19.0% daripada gaji kasar), Hong Kong £3,975 (10.2% daripada gaji kasar). Hong Kong 46% lebih rendah.
£31,628
Gaji Bersih
£35,064
Gaji Bersih: United Kingdom £31,628 (81.0% daripada gaji kasar), Hong Kong £35,064 (89.8% daripada gaji kasar). Hong Kong 11% lebih tinggi.

UK lawan Hong Kong

Hong Kong: gaji bersih lebih tinggi, 89.8% berbanding 81% daripada gaji kasar.
  1. 50% median

    UK
    Gaji Kasar
    £19,520
    Gaji bersih
    £17,57490%
    Beban cukai
    10%
    Hong Kong
    Gaji Kasar
    HK$203,222
    Gaji bersih
    HK$192,10094.5%
    Beban cukai
    5.5%
  2. 100% median

    UK
    Gaji Kasar
    £39,039
    Gaji bersih
    £31,62881%
    Beban cukai
    19%
    Hong Kong
    Gaji Kasar
    HK$406,433
    Gaji bersih
    HK$365,05089.8%
    Beban cukai
    10.2%
  3. 200% median

    UK
    Gaji Kasar
    £78,078
    Gaji bersih
    £55,84371.5%
    Beban cukai
    28.5%
    Hong Kong
    Gaji Kasar
    HK$812,867
    Gaji bersih
    HK$702,39086.4%
    Beban cukai
    13.6%

UK: gaji rujukan menyamai 50%, 100% dan 200% median gaji kasar tempatan, ditukar mengikut kadar pertukaran semasa. Diandaikan pekerja bujang tanpa anak di bawah peraturan standard.