Bandingkan UK lawan Hong Kong
Tahun cukai 2026
UK lawan Hong Kong: perbandingan gaji bersih 2026
Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: UK dan Hong Kong dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.
Butiran anda£39,039 setahunHK$406,433 setahun
Hong Kong+£3,436(+HK$35,775) bersih setahun+9.80%
- United Kingdom
- £31,628bersih setahun47.42%
- Hong Kong
- £35,064bersih setahun52.58%
United Kingdom
£31,628Gaji bersih · 81.0% daripada kasarBersih 81.0%Cukai 13.6%Keselamatan sosial 5.4%
Hong Kong+£3,436 lebih bersih setahun
£35,064Gaji bersih · 89.8% daripada kasarBersih 89.8%Cukai 5.8%Keselamatan sosial 4.4%
United Kingdom vs Hong KongCaruman Majikan United Kingdom £5,106 · Hong Kong £1,729
Perbandingan Negara
Tahun cukai 2026 di United Kingdom berjalan 2026/27, bukan tahun kalendar.
Tahun cukai 2026 di Hong Kong berjalan 2026/27, bukan tahun kalendar.
Semua jumlah ditunjukkan dalam GBP (ditukar daripada HKD pada kadar 1 HKD = 0.096053 GBP).
Cukai
HK -£3,048 · -57.6%United KingdomHong Kong vs United KingdomHong Kong
£5,29413.6% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan
£2,2465.8% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan: United Kingdom £5,294 (13.6% daripada gaji kasar), Hong Kong £2,246 (5.8% daripada gaji kasar). Hong Kong 58% lebih rendah.£5,29413.6% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
£2,2465.8% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: United Kingdom £5,294 (13.6% daripada gaji kasar), Hong Kong £2,246 (5.8% daripada gaji kasar). Hong Kong 58% lebih rendah.Jaminan Sosial (Pekerja)
HK -£389 · -18.4%United KingdomHong Kong vs United KingdomHong Kong
£2,1185.4% daripada gaji kasar
Insurans Nasional (National Insurance) / Pencen
£1,7294.4% daripada gaji kasar
Insurans Nasional (National Insurance) / Pencen: United Kingdom £2,118 (5.4% daripada gaji kasar), Hong Kong £1,729 (4.4% daripada gaji kasar). Hong Kong 18% lebih rendah.£2,1185.4% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
£1,7294.4% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: United Kingdom £2,118 (5.4% daripada gaji kasar), Hong Kong £1,729 (4.4% daripada gaji kasar). Hong Kong 18% lebih rendah.Ringkasan
United KingdomHong Kong vs United KingdomHong Kong
£7,41119.0% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
£3,97510.2% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: United Kingdom £7,411 (19.0% daripada gaji kasar), Hong Kong £3,975 (10.2% daripada gaji kasar). Hong Kong 46% lebih rendah.£31,62881.0% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
£35,06489.8% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: United Kingdom £31,628 (81.0% daripada gaji kasar), Hong Kong £35,064 (89.8% daripada gaji kasar). Hong Kong 11% lebih tinggi.UK lawan Hong Kong
Hong Kong: gaji bersih lebih tinggi, 89.8% berbanding 81% daripada gaji kasar.
| Median gaji kasar | UK GBP | Hong Kong HKD | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | |
| 50% median | £19,520 | £17,57490% | 10% | HK$203,222 | HK$192,10094.5% | 5.5% |
| 100% median | £39,039 | £31,62881% | 19% | HK$406,433 | HK$365,05089.8% | 10.2% |
| 200% median | £78,078 | £55,84371.5% | 28.5% | HK$812,867 | HK$702,39086.4% | 13.6% |
50% median
UK- Gaji Kasar
- £19,520
- Gaji bersih
- £17,57490%
- Beban cukai
- 10%
Hong Kong- Gaji Kasar
- HK$203,222
- Gaji bersih
- HK$192,10094.5%
- Beban cukai
- 5.5%
100% median
UK- Gaji Kasar
- £39,039
- Gaji bersih
- £31,62881%
- Beban cukai
- 19%
Hong Kong- Gaji Kasar
- HK$406,433
- Gaji bersih
- HK$365,05089.8%
- Beban cukai
- 10.2%
200% median
UK- Gaji Kasar
- £78,078
- Gaji bersih
- £55,84371.5%
- Beban cukai
- 28.5%
Hong Kong- Gaji Kasar
- HK$812,867
- Gaji bersih
- HK$702,39086.4%
- Beban cukai
- 13.6%
UK: gaji rujukan menyamai 50%, 100% dan 200% median gaji kasar tempatan, ditukar mengikut kadar pertukaran semasa. Diandaikan pekerja bujang tanpa anak di bawah peraturan standard.