Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan UK lawan Singapura

Tahun cukai 2026

UK lawan Singapura: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: UK dan Singapura dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran anda£39,039 setahunSGD 66,286 setahun
United Kingdom+£1,211(+SGD 2,057) bersih setahun+3.83%
United Kingdom
£31,628bersih setahun50.98%
Singapura
£30,416bersih setahun49.02%
United Kingdom+£1,211 lebih bersih setahun
£31,628Gaji bersih · 81.0% daripada kasar
Bersih 81.0%Cukai 13.6%Keselamatan sosial 5.4%
Singapura
£30,416Gaji bersih · 77.9% daripada kasar
Bersih 77.9%Cukai 2.1%Keselamatan sosial 20.0%
United Kingdom vs Singapura

Perbandingan Negara

Tahun cukai 2026 di United Kingdom berjalan 2026/27, bukan tahun kalendar.

Semua jumlah ditunjukkan dalam GBP (ditukar daripada SGD pada kadar 1 SGD = 0.588944 GBP).

Cukai

SG -£4,474 · -84.5%
United KingdomSingapura
£5,294
Cukai Pendapatan
£820
Cukai Pendapatan: United Kingdom £5,294 (13.6% daripada gaji kasar), Singapura £820 (2.1% daripada gaji kasar). Singapura 85% lebih rendah.
£5,294
Jumlah Cukai
£820
Jumlah Cukai: United Kingdom £5,294 (13.6% daripada gaji kasar), Singapura £820 (2.1% daripada gaji kasar). Singapura 85% lebih rendah.

Jaminan Sosial (Pekerja)

SG +£5,685 · +268.5%
United KingdomSingapura
£2,118
Insurans Nasional (National Insurance) / Kumpulan Wang Simpanan Pusat (CPF)
£7,802
Insurans Nasional (National Insurance) / Kumpulan Wang Simpanan Pusat (CPF): United Kingdom £2,118 (5.4% daripada gaji kasar), Singapura £7,802 (20.0% daripada gaji kasar). Singapura 268% lebih tinggi.
£2,118
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
£7,802
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: United Kingdom £2,118 (5.4% daripada gaji kasar), Singapura £7,802 (20.0% daripada gaji kasar). Singapura 268% lebih tinggi.
Caruman Majikan United Kingdom £5,106 · Singapura £6,723

Ringkasan

United KingdomSingapura
£7,411
Jumlah Potongan
£8,623
Jumlah Potongan: United Kingdom £7,411 (19.0% daripada gaji kasar), Singapura £8,623 (22.1% daripada gaji kasar). Singapura 16% lebih tinggi.
£31,628
Gaji Bersih
£30,416
Gaji Bersih: United Kingdom £31,628 (81.0% daripada gaji kasar), Singapura £30,416 (77.9% daripada gaji kasar). Singapura 4% lebih rendah.

UK lawan Singapura

UK: gaji bersih lebih tinggi, 81% berbanding 77.9% daripada gaji kasar.
  1. 50% median

    UK
    Gaji Kasar
    £19,520
    Gaji bersih
    £17,57490%
    Beban cukai
    10%
    Singapura
    Gaji Kasar
    SGD 33,144
    Gaji bersih
    SGD 26,41079.7%
    Beban cukai
    20.3%
  2. 100% median

    UK
    Gaji Kasar
    £39,039
    Gaji bersih
    £31,62881%
    Beban cukai
    19%
    Singapura
    Gaji Kasar
    SGD 66,286
    Gaji bersih
    SGD 51,64677.9%
    Beban cukai
    22.1%
  3. 200% median

    UK
    Gaji Kasar
    £78,078
    Gaji bersih
    £55,84371.5%
    Beban cukai
    28.5%
    Singapura
    Gaji Kasar
    SGD 132,573
    Gaji bersih
    SGD 106,30080.2%
    Beban cukai
    19.8%

UK: gaji rujukan menyamai 50%, 100% dan 200% median gaji kasar tempatan, ditukar mengikut kadar pertukaran semasa. Diandaikan pekerja bujang tanpa anak di bawah peraturan standard.