Bandingkan UK lawan Singapura
Tahun cukai 2026
UK lawan Singapura: perbandingan gaji bersih 2026
Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: UK dan Singapura dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.
Butiran anda£39,039 setahunSGD 66,286 setahun
United Kingdom+£1,211(+SGD 2,057) bersih setahun+3.83%
- United Kingdom
- £31,628bersih setahun50.98%
- Singapura
- £30,416bersih setahun49.02%
United Kingdom+£1,211 lebih bersih setahun
£31,628Gaji bersih · 81.0% daripada kasarBersih 81.0%Cukai 13.6%Keselamatan sosial 5.4%
Singapura
£30,416Gaji bersih · 77.9% daripada kasarBersih 77.9%Cukai 2.1%Keselamatan sosial 20.0%
United Kingdom vs SingapuraCaruman Majikan United Kingdom £5,106 · Singapura £6,723
Perbandingan Negara
Tahun cukai 2026 di United Kingdom berjalan 2026/27, bukan tahun kalendar.
Semua jumlah ditunjukkan dalam GBP (ditukar daripada SGD pada kadar 1 SGD = 0.588944 GBP).
Cukai
SG -£4,474 · -84.5%United KingdomSingapura vs United KingdomSingapura
£5,29413.6% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan
£8202.1% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan: United Kingdom £5,294 (13.6% daripada gaji kasar), Singapura £820 (2.1% daripada gaji kasar). Singapura 85% lebih rendah.£5,29413.6% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
£8202.1% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: United Kingdom £5,294 (13.6% daripada gaji kasar), Singapura £820 (2.1% daripada gaji kasar). Singapura 85% lebih rendah.Jaminan Sosial (Pekerja)
SG +£5,685 · +268.5%United KingdomSingapura vs United KingdomSingapura
£2,1185.4% daripada gaji kasar
Insurans Nasional (National Insurance) / Kumpulan Wang Simpanan Pusat (CPF)
£7,80220.0% daripada gaji kasar
Insurans Nasional (National Insurance) / Kumpulan Wang Simpanan Pusat (CPF): United Kingdom £2,118 (5.4% daripada gaji kasar), Singapura £7,802 (20.0% daripada gaji kasar). Singapura 268% lebih tinggi.£2,1185.4% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
£7,80220.0% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: United Kingdom £2,118 (5.4% daripada gaji kasar), Singapura £7,802 (20.0% daripada gaji kasar). Singapura 268% lebih tinggi.Ringkasan
United KingdomSingapura vs United KingdomSingapura
£7,41119.0% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
£8,62322.1% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: United Kingdom £7,411 (19.0% daripada gaji kasar), Singapura £8,623 (22.1% daripada gaji kasar). Singapura 16% lebih tinggi.£31,62881.0% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
£30,41677.9% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: United Kingdom £31,628 (81.0% daripada gaji kasar), Singapura £30,416 (77.9% daripada gaji kasar). Singapura 4% lebih rendah.UK lawan Singapura
UK: gaji bersih lebih tinggi, 81% berbanding 77.9% daripada gaji kasar.
| Median gaji kasar | UK GBP | Singapura SGD | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | |
| 50% median | £19,520 | £17,57490% | 10% | SGD | SGD | 20.3% |
| 100% median | £39,039 | £31,62881% | 19% | SGD | SGD | 22.1% |
| 200% median | £78,078 | £55,84371.5% | 28.5% | SGD | SGD | 19.8% |
50% median
UK- Gaji Kasar
- £19,520
- Gaji bersih
- £17,57490%
- Beban cukai
- 10%
Singapura- Gaji Kasar
- SGD
33,144 - Gaji bersih
- SGD
26,41079.7% - Beban cukai
- 20.3%
100% median
UK- Gaji Kasar
- £39,039
- Gaji bersih
- £31,62881%
- Beban cukai
- 19%
Singapura- Gaji Kasar
- SGD
66,286 - Gaji bersih
- SGD
51,64677.9% - Beban cukai
- 22.1%
200% median
UK- Gaji Kasar
- £78,078
- Gaji bersih
- £55,84371.5%
- Beban cukai
- 28.5%
Singapura- Gaji Kasar
- SGD
132,573 - Gaji bersih
- SGD
106,30080.2% - Beban cukai
- 19.8%
UK: gaji rujukan menyamai 50%, 100% dan 200% median gaji kasar tempatan, ditukar mengikut kadar pertukaran semasa. Diandaikan pekerja bujang tanpa anak di bawah peraturan standard.