Bandingkan Poland lawan UK
Tahun cukai 2026
Poland lawan UK: perbandingan gaji bersih 2026
Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Poland dan UK dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.
Butiran andaPLN 103,000 setahun£19,888 setahun
United Kingdom+PLN 18,213(+£3,517) bersih setahun+19.71%
- Poland
- PLN 74,175bersih setahun44.53%
- United Kingdom
- PLN 92,388bersih setahun55.47%
Poland
PLN 74,175Gaji bersih · 72.0% daripada kasarBersih 72.0%Cukai 6.5%Keselamatan sosial 21.5%
United Kingdom+PLN 18,213 lebih bersih setahun
PLN 92,388Gaji bersih · 89.7% daripada kasarBersih 89.7%Cukai 7.4%Keselamatan sosial 2.9%
Poland vs United KingdomCaruman Majikan Poland PLN 21,094 · United Kingdom PLN 11,566
Perbandingan Negara
Tahun cukai 2026 di United Kingdom berjalan 2026/27, bukan tahun kalendar.
Semua jumlah ditunjukkan dalam PLN (ditukar daripada GBP pada kadar 1 GBP = 5.178903 PLN).
Cukai
GB +PLN 875 · +13.1%PolandUnited Kingdom vs PolandUnited Kingdom
PLN 6,7056.5% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan
PLN 7,5807.4% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan: Poland PLN 6,705 (6.5% daripada gaji kasar), United Kingdom PLN 7,580 (7.4% daripada gaji kasar). United Kingdom 13% lebih tinggi.PLN 6,7056.5% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
PLN 7,5807.4% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: Poland PLN 6,705 (6.5% daripada gaji kasar), United Kingdom PLN 7,580 (7.4% daripada gaji kasar). United Kingdom 13% lebih tinggi.Jaminan Sosial (Pekerja)
GB -PLN 19,088 · -86.3%PolandUnited Kingdom vs PolandUnited Kingdom
PLN 10,0539.8% daripada gaji kasar
Pencen / Insurans Nasional (National Insurance)
PLN 3,0322.9% daripada gaji kasar
Pencen / Insurans Nasional (National Insurance): Poland PLN 10,053 (9.8% daripada gaji kasar), United Kingdom PLN 3,032 (2.9% daripada gaji kasar). United Kingdom 70% lebih rendah.PLN 12,06811.7% daripada gaji kasar
Lain-lain
—
Lain-lain: Poland PLN 12,068 (11.7% daripada gaji kasar), United Kingdom tidak berkenaan. United Kingdom 100% lebih rendah.Insurans Sakit / Kehilangan pekerjaan (PLN 2,524)
Insurans Kesihatan / Insurans Nasional melebihi had atas pendapatan (PLN 7,999)
Insurans Kehilangan Upaya / Penjagaan (PLN 1,545)
PLN 22,12021.5% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
PLN 3,0322.9% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Poland PLN 22,120 (21.5% daripada gaji kasar), United Kingdom PLN 3,032 (2.9% daripada gaji kasar). United Kingdom 86% lebih rendah.Ringkasan
PolandUnited Kingdom vs PolandUnited Kingdom
PLN 28,82528.0% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
PLN 10,61210.3% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: Poland PLN 28,825 (28.0% daripada gaji kasar), United Kingdom PLN 10,612 (10.3% daripada gaji kasar). United Kingdom 63% lebih rendah.PLN 74,17572.0% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
PLN 92,38889.7% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: Poland PLN 74,175 (72.0% daripada gaji kasar), United Kingdom PLN 92,388 (89.7% daripada gaji kasar). United Kingdom 25% lebih tinggi.Poland lawan UK
UK: gaji bersih lebih tinggi, 89.7% berbanding 72% daripada gaji kasar.
| Anggaran gaji rujukan | Poland PLN | UK GBP | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | |
| 50% Anggaran gaji rujukan | PLN | PLN | 24.1% | £9,944 | £9,944100% | 0% |
| 100% Anggaran gaji rujukan | PLN | PLN | 28% | £19,888 | £17,83989.7% | 10.3% |
| 200% Anggaran gaji rujukan | PLN | PLN | 35.2% | £39,777 | £32,15980.8% | 19.2% |
50% Anggaran gaji rujukan
Poland- Gaji Kasar
- PLN
51,500 - Gaji bersih
- PLN
39,06775.9% - Beban cukai
- 24.1%
UK- Gaji Kasar
- £9,944
- Gaji bersih
- £9,944100%
- Beban cukai
- 0%
100% Anggaran gaji rujukan
Poland- Gaji Kasar
- PLN
103,000 - Gaji bersih
- PLN
74,17572% - Beban cukai
- 28%
UK- Gaji Kasar
- £19,888
- Gaji bersih
- £17,83989.7%
- Beban cukai
- 10.3%
200% Anggaran gaji rujukan
Poland- Gaji Kasar
- PLN
206,000 - Gaji bersih
- PLN
133,43764.8% - Beban cukai
- 35.2%
UK- Gaji Kasar
- £39,777
- Gaji bersih
- £32,15980.8%
- Beban cukai
- 19.2%
Poland: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.