Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan Poland lawan UK

Tahun cukai 2026

Poland lawan UK: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Poland dan UK dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran andaPLN 103,000 setahun£19,888 setahun
United Kingdom+PLN 18,213(+£3,517) bersih setahun+19.71%
Poland
PLN 74,175bersih setahun44.53%
United Kingdom
PLN 92,388bersih setahun55.47%
Poland
PLN 74,175Gaji bersih · 72.0% daripada kasar
Bersih 72.0%Cukai 6.5%Keselamatan sosial 21.5%
United Kingdom+PLN 18,213 lebih bersih setahun
PLN 92,388Gaji bersih · 89.7% daripada kasar
Bersih 89.7%Cukai 7.4%Keselamatan sosial 2.9%
Poland vs United Kingdom

Perbandingan Negara

Tahun cukai 2026 di United Kingdom berjalan 2026/27, bukan tahun kalendar.

Semua jumlah ditunjukkan dalam PLN (ditukar daripada GBP pada kadar 1 GBP = 5.178903 PLN).

Cukai

GB +PLN 875 · +13.1%
PolandUnited Kingdom
PLN 6,705
Cukai Pendapatan
PLN 7,580
Cukai Pendapatan: Poland PLN 6,705 (6.5% daripada gaji kasar), United Kingdom PLN 7,580 (7.4% daripada gaji kasar). United Kingdom 13% lebih tinggi.
PLN 6,705
Jumlah Cukai
PLN 7,580
Jumlah Cukai: Poland PLN 6,705 (6.5% daripada gaji kasar), United Kingdom PLN 7,580 (7.4% daripada gaji kasar). United Kingdom 13% lebih tinggi.

Jaminan Sosial (Pekerja)

GB -PLN 19,088 · -86.3%
PolandUnited Kingdom
PLN 10,053
Pencen / Insurans Nasional (National Insurance)
PLN 3,032
Pencen / Insurans Nasional (National Insurance): Poland PLN 10,053 (9.8% daripada gaji kasar), United Kingdom PLN 3,032 (2.9% daripada gaji kasar). United Kingdom 70% lebih rendah.
PLN 12,068
Lain-lain
—
Lain-lain: Poland PLN 12,068 (11.7% daripada gaji kasar), United Kingdom tidak berkenaan. United Kingdom 100% lebih rendah.
Insurans Sakit / Kehilangan pekerjaan (PLN 2,524)
Insurans Kesihatan / Insurans Nasional melebihi had atas pendapatan (PLN 7,999)
Insurans Kehilangan Upaya / Penjagaan (PLN 1,545)
PLN 22,120
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
PLN 3,032
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Poland PLN 22,120 (21.5% daripada gaji kasar), United Kingdom PLN 3,032 (2.9% daripada gaji kasar). United Kingdom 86% lebih rendah.
Caruman Majikan Poland PLN 21,094 · United Kingdom PLN 11,566

Ringkasan

PolandUnited Kingdom
PLN 28,825
Jumlah Potongan
PLN 10,612
Jumlah Potongan: Poland PLN 28,825 (28.0% daripada gaji kasar), United Kingdom PLN 10,612 (10.3% daripada gaji kasar). United Kingdom 63% lebih rendah.
PLN 74,175
Gaji Bersih
PLN 92,388
Gaji Bersih: Poland PLN 74,175 (72.0% daripada gaji kasar), United Kingdom PLN 92,388 (89.7% daripada gaji kasar). United Kingdom 25% lebih tinggi.

Poland lawan UK

UK: gaji bersih lebih tinggi, 89.7% berbanding 72% daripada gaji kasar.
  1. 50% Anggaran gaji rujukan

    Poland
    Gaji Kasar
    PLN 51,500
    Gaji bersih
    PLN 39,06775.9%
    Beban cukai
    24.1%
    UK
    Gaji Kasar
    £9,944
    Gaji bersih
    £9,944100%
    Beban cukai
    0%
  2. 100% Anggaran gaji rujukan

    Poland
    Gaji Kasar
    PLN 103,000
    Gaji bersih
    PLN 74,17572%
    Beban cukai
    28%
    UK
    Gaji Kasar
    £19,888
    Gaji bersih
    £17,83989.7%
    Beban cukai
    10.3%
  3. 200% Anggaran gaji rujukan

    Poland
    Gaji Kasar
    PLN 206,000
    Gaji bersih
    PLN 133,43764.8%
    Beban cukai
    35.2%
    UK
    Gaji Kasar
    £39,777
    Gaji bersih
    £32,15980.8%
    Beban cukai
    19.2%

Poland: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.