Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan Poland lawan Republik Czech

Tahun cukai 2026

Poland lawan Republik Czech: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Poland dan Republik Czech dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran andaPLN 103,000 setahunCZK 573,721 setahun
Republik Czech+PLN 6,962(+CZK 38,781) bersih setahun+8.58%
Poland
PLN 74,175bersih setahun47.76%
Republik Czech
PLN 81,137bersih setahun52.24%
Poland
PLN 74,175Gaji bersih · 72.0% daripada kasar
Bersih 72.0%Cukai 6.5%Keselamatan sosial 21.5%
Republik Czech+PLN 6,962 lebih bersih setahun
PLN 81,137Gaji bersih · 78.8% daripada kasar
Bersih 78.8%Cukai 9.6%Keselamatan sosial 11.6%
Poland vs Republik Czech

Perbandingan Negara

Semua jumlah ditunjukkan dalam PLN (ditukar daripada CZK pada kadar 1 CZK = 0.17953 PLN).

Cukai

CZ +PLN 3,208 · +47.8%
PolandRepublik Czech
PLN 6,705
Cukai Pendapatan
PLN 9,913
Cukai Pendapatan: Poland PLN 6,705 (6.5% daripada gaji kasar), Republik Czech PLN 9,913 (9.6% daripada gaji kasar). Republik Czech 48% lebih tinggi.
—
Cukai pendapatan sebelum kredit
PLN 15,449
Cukai pendapatan sebelum kredit: Poland tidak berkenaan, Republik Czech PLN 15,449 (15.0% daripada gaji kasar). Republik Czech lebih tinggi.
—
Kredit pembayar cukai asas
-PLN 5,537
Kredit pembayar cukai asas: Poland tidak berkenaan, Republik Czech -PLN 5,537 (-5.4% daripada gaji kasar). Republik Czech lebih rendah.
—
Cukai pendapatan selepas kredit
PLN 9,913
Cukai pendapatan selepas kredit: Poland tidak berkenaan, Republik Czech PLN 9,913 (9.6% daripada gaji kasar). Republik Czech lebih tinggi.
PLN 6,705
Jumlah Cukai
PLN 9,913
Jumlah Cukai: Poland PLN 6,705 (6.5% daripada gaji kasar), Republik Czech PLN 9,913 (9.6% daripada gaji kasar). Republik Czech 48% lebih tinggi.

Jaminan Sosial (Pekerja)

CZ -PLN 10,170 · -46.0%
PolandRepublik Czech
PLN 10,053
Pencen / Insurans pencen
PLN 6,696
Pencen / Insurans pencen: Poland PLN 10,053 (9.8% daripada gaji kasar), Republik Czech PLN 6,696 (6.5% daripada gaji kasar). Republik Czech 33% lebih rendah.
PLN 7,999
Insurans Kesihatan / Insurans kesihatan
PLN 4,636
Insurans Kesihatan / Insurans kesihatan: Poland PLN 7,999 (7.8% daripada gaji kasar), Republik Czech PLN 4,636 (4.5% daripada gaji kasar). Republik Czech 42% lebih rendah.
PLN 4,069
Lain-lain
PLN 618
Lain-lain: Poland PLN 4,069 (4.0% daripada gaji kasar), Republik Czech PLN 618 (0.6% daripada gaji kasar). Republik Czech 85% lebih rendah.
Insurans Sakit / Sumbangan kepada dasar pekerjaan negara (PLN 2,524)
Insurans Kehilangan Upaya / Penjagaan (PLN 1,545)
Caruman lain / Insurans penyakit (PLN 618)
PLN 22,120
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
PLN 11,950
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Poland PLN 22,120 (21.5% daripada gaji kasar), Republik Czech PLN 11,950 (11.6% daripada gaji kasar). Republik Czech 46% lebih rendah.
Caruman Majikan Poland PLN 21,094 · Republik Czech PLN 35,391

Ringkasan

PolandRepublik Czech
PLN 28,825
Jumlah Potongan
PLN 21,863
Jumlah Potongan: Poland PLN 28,825 (28.0% daripada gaji kasar), Republik Czech PLN 21,863 (21.2% daripada gaji kasar). Republik Czech 24% lebih rendah.
PLN 74,175
Gaji Bersih
PLN 81,137
Gaji Bersih: Poland PLN 74,175 (72.0% daripada gaji kasar), Republik Czech PLN 81,137 (78.8% daripada gaji kasar). Republik Czech 9% lebih tinggi.

Poland lawan Republik Czech

Republik Czech: gaji bersih lebih tinggi, 78.8% berbanding 72% daripada gaji kasar.
  1. 50% Anggaran gaji rujukan

    Poland
    Gaji Kasar
    PLN 51,500
    Gaji bersih
    PLN 39,06775.9%
    Beban cukai
    24.1%
    Republik Czech
    Gaji Kasar
    CZK 286,860
    Gaji bersih
    CZK 241,39284.1%
    Beban cukai
    15.9%
  2. 100% Anggaran gaji rujukan

    Poland
    Gaji Kasar
    PLN 103,000
    Gaji bersih
    PLN 74,17572%
    Beban cukai
    28%
    Republik Czech
    Gaji Kasar
    CZK 573,721
    Gaji bersih
    CZK 451,94278.8%
    Beban cukai
    21.2%
  3. 200% Anggaran gaji rujukan

    Poland
    Gaji Kasar
    PLN 206,000
    Gaji bersih
    PLN 133,43764.8%
    Beban cukai
    35.2%
    Republik Czech
    Gaji Kasar
    CZK 1,147,442
    Gaji bersih
    CZK 873,05676.1%
    Beban cukai
    23.9%

Poland: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.