Bandingkan Poland lawan Republik Czech
Tahun cukai 2026
Poland lawan Republik Czech: perbandingan gaji bersih 2026
Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Poland dan Republik Czech dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.
Butiran andaPLN 103,000 setahunCZK 573,721 setahun
Republik Czech+PLN 6,962(+CZK 38,781) bersih setahun+8.58%
- Poland
- PLN 74,175bersih setahun47.76%
- Republik Czech
- PLN 81,137bersih setahun52.24%
Poland
PLN 74,175Gaji bersih · 72.0% daripada kasarBersih 72.0%Cukai 6.5%Keselamatan sosial 21.5%
Republik Czech+PLN 6,962 lebih bersih setahun
PLN 81,137Gaji bersih · 78.8% daripada kasarBersih 78.8%Cukai 9.6%Keselamatan sosial 11.6%
Poland vs Republik CzechCaruman Majikan Poland PLN 21,094 · Republik Czech PLN 35,391
Perbandingan Negara
Semua jumlah ditunjukkan dalam PLN (ditukar daripada CZK pada kadar 1 CZK = 0.17953 PLN).
Cukai
CZ +PLN 3,208 · +47.8%PolandRepublik Czech vs PolandRepublik Czech
PLN 6,7056.5% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan
PLN 9,9139.6% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan: Poland PLN 6,705 (6.5% daripada gaji kasar), Republik Czech PLN 9,913 (9.6% daripada gaji kasar). Republik Czech 48% lebih tinggi.—
Cukai pendapatan sebelum kredit
PLN 15,44915.0% daripada gaji kasar
Cukai pendapatan sebelum kredit: Poland tidak berkenaan, Republik Czech PLN 15,449 (15.0% daripada gaji kasar). Republik Czech lebih tinggi.—
Kredit pembayar cukai asas
-PLN 5,537-5.4% daripada gaji kasar
Kredit pembayar cukai asas: Poland tidak berkenaan, Republik Czech -PLN 5,537 (-5.4% daripada gaji kasar). Republik Czech lebih rendah.—
Cukai pendapatan selepas kredit
PLN 9,9139.6% daripada gaji kasar
Cukai pendapatan selepas kredit: Poland tidak berkenaan, Republik Czech PLN 9,913 (9.6% daripada gaji kasar). Republik Czech lebih tinggi.PLN 6,7056.5% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
PLN 9,9139.6% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: Poland PLN 6,705 (6.5% daripada gaji kasar), Republik Czech PLN 9,913 (9.6% daripada gaji kasar). Republik Czech 48% lebih tinggi.Jaminan Sosial (Pekerja)
CZ -PLN 10,170 · -46.0%PolandRepublik Czech vs PolandRepublik Czech
PLN 10,0539.8% daripada gaji kasar
Pencen / Insurans pencen
PLN 6,6966.5% daripada gaji kasar
Pencen / Insurans pencen: Poland PLN 10,053 (9.8% daripada gaji kasar), Republik Czech PLN 6,696 (6.5% daripada gaji kasar). Republik Czech 33% lebih rendah.PLN 7,9997.8% daripada gaji kasar
Insurans Kesihatan / Insurans kesihatan
PLN 4,6364.5% daripada gaji kasar
Insurans Kesihatan / Insurans kesihatan: Poland PLN 7,999 (7.8% daripada gaji kasar), Republik Czech PLN 4,636 (4.5% daripada gaji kasar). Republik Czech 42% lebih rendah.PLN 4,0694.0% daripada gaji kasar
Lain-lain
PLN 6180.6% daripada gaji kasar
Lain-lain: Poland PLN 4,069 (4.0% daripada gaji kasar), Republik Czech PLN 618 (0.6% daripada gaji kasar). Republik Czech 85% lebih rendah.Insurans Sakit / Sumbangan kepada dasar pekerjaan negara (PLN 2,524)
Insurans Kehilangan Upaya / Penjagaan (PLN 1,545)
Caruman lain / Insurans penyakit (PLN 618)
PLN 22,12021.5% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
PLN 11,95011.6% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Poland PLN 22,120 (21.5% daripada gaji kasar), Republik Czech PLN 11,950 (11.6% daripada gaji kasar). Republik Czech 46% lebih rendah.Ringkasan
PolandRepublik Czech vs PolandRepublik Czech
PLN 28,82528.0% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
PLN 21,86321.2% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: Poland PLN 28,825 (28.0% daripada gaji kasar), Republik Czech PLN 21,863 (21.2% daripada gaji kasar). Republik Czech 24% lebih rendah.PLN 74,17572.0% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
PLN 81,13778.8% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: Poland PLN 74,175 (72.0% daripada gaji kasar), Republik Czech PLN 81,137 (78.8% daripada gaji kasar). Republik Czech 9% lebih tinggi.Poland lawan Republik Czech
Republik Czech: gaji bersih lebih tinggi, 78.8% berbanding 72% daripada gaji kasar.
| Anggaran gaji rujukan | Poland PLN | Republik Czech CZK | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | |
| 50% Anggaran gaji rujukan | PLN | PLN | 24.1% | CZK | CZK | 15.9% |
| 100% Anggaran gaji rujukan | PLN | PLN | 28% | CZK | CZK | 21.2% |
| 200% Anggaran gaji rujukan | PLN | PLN | 35.2% | CZK | CZK | 23.9% |
50% Anggaran gaji rujukan
Poland- Gaji Kasar
- PLN
51,500 - Gaji bersih
- PLN
39,06775.9% - Beban cukai
- 24.1%
Republik Czech- Gaji Kasar
- CZK
286,860 - Gaji bersih
- CZK
241,39284.1% - Beban cukai
- 15.9%
100% Anggaran gaji rujukan
Poland- Gaji Kasar
- PLN
103,000 - Gaji bersih
- PLN
74,17572% - Beban cukai
- 28%
Republik Czech- Gaji Kasar
- CZK
573,721 - Gaji bersih
- CZK
451,94278.8% - Beban cukai
- 21.2%
200% Anggaran gaji rujukan
Poland- Gaji Kasar
- PLN
206,000 - Gaji bersih
- PLN
133,43764.8% - Beban cukai
- 35.2%
Republik Czech- Gaji Kasar
- CZK
1,147,442 - Gaji bersih
- CZK
873,05676.1% - Beban cukai
- 23.9%
Poland: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.