Bandingkan Republik Czech lawan Poland
Tahun cukai 2026
Republik Czech lawan Poland: perbandingan gaji bersih 2026
Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Republik Czech dan Poland dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.
Butiran andaCZK 532,044 setahunPLN 95,509 setahun
Republik Czech+CZK 36,620(+PLN 6,574) bersih setahun+8.69%
- Republik Czech
- CZK 421,368bersih setahun52.27%
- Poland
- CZK 384,748bersih setahun47.73%
Republik Czech+CZK 36,620 lebih bersih setahun
CZK 421,368Gaji bersih · 79.2% daripada kasarBersih 79.2%Cukai 9.2%Keselamatan sosial 11.6%
Poland
CZK 384,748Gaji bersih · 72.3% daripada kasarBersih 72.3%Cukai 6.2%Keselamatan sosial 21.5%
Republik Czech vs PolandCaruman Majikan Republik Czech CZK 182,823 · Poland CZK 108,963
Perbandingan Negara
Semua jumlah ditunjukkan dalam CZK (ditukar daripada PLN pada kadar 1 PLN = 5.570616 CZK).
Cukai
PL -CZK 15,926 · -32.5%Republik CzechPoland vs Republik CzechPoland
CZK 48,9609.2% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan
CZK 33,0346.2% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan: Republik Czech CZK 48,960 (9.2% daripada gaji kasar), Poland CZK 33,034 (6.2% daripada gaji kasar). Poland 33% lebih rendah.CZK 79,80015.0% daripada gaji kasar
Cukai pendapatan sebelum kredit
—
Cukai pendapatan sebelum kredit: Republik Czech CZK 79,800 (15.0% daripada gaji kasar), Poland tidak berkenaan. Poland 100% lebih rendah.-CZK 30,840-5.8% daripada gaji kasar
Kredit pembayar cukai asas
—
Kredit pembayar cukai asas: Republik Czech -CZK 30,840 (-5.8% daripada gaji kasar), Poland tidak berkenaan. Poland lebih tinggi.CZK 48,9609.2% daripada gaji kasar
Cukai pendapatan selepas kredit
—
Cukai pendapatan selepas kredit: Republik Czech CZK 48,960 (9.2% daripada gaji kasar), Poland tidak berkenaan. Poland 100% lebih rendah.CZK 48,9609.2% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
CZK 33,0346.2% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: Republik Czech CZK 48,960 (9.2% daripada gaji kasar), Poland CZK 33,034 (6.2% daripada gaji kasar). Poland 33% lebih rendah.Jaminan Sosial (Pekerja)
PL +CZK 52,546 · +85.1%Republik CzechPoland vs Republik CzechPoland
CZK 34,5726.5% daripada gaji kasar
Insurans pencen / Pencen
CZK 51,9279.8% daripada gaji kasar
Insurans pencen / Pencen: Republik Czech CZK 34,572 (6.5% daripada gaji kasar), Poland CZK 51,927 (9.8% daripada gaji kasar). Poland 50% lebih tinggi.CZK 23,9404.5% daripada gaji kasar
Insurans kesihatan / Insurans Kesihatan
CZK 41,3197.8% daripada gaji kasar
Insurans kesihatan / Insurans Kesihatan: Republik Czech CZK 23,940 (4.5% daripada gaji kasar), Poland CZK 41,319 (7.8% daripada gaji kasar). Poland 73% lebih tinggi.CZK 3,2040.6% daripada gaji kasar
Lain-lain
CZK 21,0164.0% daripada gaji kasar
Lain-lain: Republik Czech CZK 3,204 (0.6% daripada gaji kasar), Poland CZK 21,016 (4.0% daripada gaji kasar). Poland 556% lebih tinggi.Insurans penyakit / Caruman lain (CZK 3,204)
Sumbangan kepada dasar pekerjaan negara / Insurans Sakit (CZK 13,035)
Penjagaan / Insurans Kehilangan Upaya (CZK 7,981)
CZK 61,71611.6% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
CZK 114,26221.5% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Republik Czech CZK 61,716 (11.6% daripada gaji kasar), Poland CZK 114,262 (21.5% daripada gaji kasar). Poland 85% lebih tinggi.Ringkasan
Republik CzechPoland vs Republik CzechPoland
CZK 110,67620.8% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
CZK 147,29627.7% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: Republik Czech CZK 110,676 (20.8% daripada gaji kasar), Poland CZK 147,296 (27.7% daripada gaji kasar). Poland 33% lebih tinggi.CZK 421,36879.2% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
CZK 384,74872.3% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: Republik Czech CZK 421,368 (79.2% daripada gaji kasar), Poland CZK 384,748 (72.3% daripada gaji kasar). Poland 9% lebih rendah.Republik Czech lawan Poland
Republik Czech: gaji bersih lebih tinggi, 79.2% berbanding 72.3% daripada gaji kasar.
| Median gaji kasar | Republik Czech CZK | Poland PLN | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | |
| 50% median | CZK | CZK | 15.1% | PLN | PLN | 23.5% |
| 100% median | CZK | CZK | 20.8% | PLN | PLN | 27.7% |
| 200% median | CZK | CZK | 23.7% | PLN | PLN | 34.1% |
50% median
Republik Czech- Gaji Kasar
- CZK
266,022 - Gaji bersih
- CZK
225,73884.9% - Beban cukai
- 15.1%
Poland- Gaji Kasar
- PLN
47,755 - Gaji bersih
- PLN
36,51476.5% - Beban cukai
- 23.5%
100% median
Republik Czech- Gaji Kasar
- CZK
532,044 - Gaji bersih
- CZK
421,36879.2% - Beban cukai
- 20.8%
Poland- Gaji Kasar
- PLN
95,509 - Gaji bersih
- PLN
69,06772.3% - Beban cukai
- 27.7%
200% median
Republik Czech- Gaji Kasar
- CZK
1,064,088 - Gaji bersih
- CZK
811,89676.3% - Beban cukai
- 23.7%
Poland- Gaji Kasar
- PLN
191,018 - Gaji bersih
- PLN
125,81065.9% - Beban cukai
- 34.1%
Republik Czech: gaji rujukan menyamai 50%, 100% dan 200% median gaji kasar tempatan, ditukar mengikut kadar pertukaran semasa. Diandaikan pekerja bujang tanpa anak di bawah peraturan standard.