Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan Republik Czech lawan Poland

Tahun cukai 2026

Republik Czech lawan Poland: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Republik Czech dan Poland dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran andaCZK 532,044 setahunPLN 95,509 setahun
Republik Czech+CZK 36,620(+PLN 6,574) bersih setahun+8.69%
Republik Czech
CZK 421,368bersih setahun52.27%
Poland
CZK 384,748bersih setahun47.73%
Republik Czech+CZK 36,620 lebih bersih setahun
CZK 421,368Gaji bersih · 79.2% daripada kasar
Bersih 79.2%Cukai 9.2%Keselamatan sosial 11.6%
Poland
CZK 384,748Gaji bersih · 72.3% daripada kasar
Bersih 72.3%Cukai 6.2%Keselamatan sosial 21.5%
Republik Czech vs Poland

Perbandingan Negara

Semua jumlah ditunjukkan dalam CZK (ditukar daripada PLN pada kadar 1 PLN = 5.570616 CZK).

Cukai

PL -CZK 15,926 · -32.5%
Republik CzechPoland
CZK 48,960
Cukai Pendapatan
CZK 33,034
Cukai Pendapatan: Republik Czech CZK 48,960 (9.2% daripada gaji kasar), Poland CZK 33,034 (6.2% daripada gaji kasar). Poland 33% lebih rendah.
CZK 79,800
Cukai pendapatan sebelum kredit
—
Cukai pendapatan sebelum kredit: Republik Czech CZK 79,800 (15.0% daripada gaji kasar), Poland tidak berkenaan. Poland 100% lebih rendah.
-CZK 30,840
Kredit pembayar cukai asas
—
Kredit pembayar cukai asas: Republik Czech -CZK 30,840 (-5.8% daripada gaji kasar), Poland tidak berkenaan. Poland lebih tinggi.
CZK 48,960
Cukai pendapatan selepas kredit
—
Cukai pendapatan selepas kredit: Republik Czech CZK 48,960 (9.2% daripada gaji kasar), Poland tidak berkenaan. Poland 100% lebih rendah.
CZK 48,960
Jumlah Cukai
CZK 33,034
Jumlah Cukai: Republik Czech CZK 48,960 (9.2% daripada gaji kasar), Poland CZK 33,034 (6.2% daripada gaji kasar). Poland 33% lebih rendah.

Jaminan Sosial (Pekerja)

PL +CZK 52,546 · +85.1%
Republik CzechPoland
CZK 34,572
Insurans pencen / Pencen
CZK 51,927
Insurans pencen / Pencen: Republik Czech CZK 34,572 (6.5% daripada gaji kasar), Poland CZK 51,927 (9.8% daripada gaji kasar). Poland 50% lebih tinggi.
CZK 23,940
Insurans kesihatan / Insurans Kesihatan
CZK 41,319
Insurans kesihatan / Insurans Kesihatan: Republik Czech CZK 23,940 (4.5% daripada gaji kasar), Poland CZK 41,319 (7.8% daripada gaji kasar). Poland 73% lebih tinggi.
CZK 3,204
Lain-lain
CZK 21,016
Lain-lain: Republik Czech CZK 3,204 (0.6% daripada gaji kasar), Poland CZK 21,016 (4.0% daripada gaji kasar). Poland 556% lebih tinggi.
Insurans penyakit / Caruman lain (CZK 3,204)
Sumbangan kepada dasar pekerjaan negara / Insurans Sakit (CZK 13,035)
Penjagaan / Insurans Kehilangan Upaya (CZK 7,981)
CZK 61,716
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
CZK 114,262
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Republik Czech CZK 61,716 (11.6% daripada gaji kasar), Poland CZK 114,262 (21.5% daripada gaji kasar). Poland 85% lebih tinggi.
Caruman Majikan Republik Czech CZK 182,823 · Poland CZK 108,963

Ringkasan

Republik CzechPoland
CZK 110,676
Jumlah Potongan
CZK 147,296
Jumlah Potongan: Republik Czech CZK 110,676 (20.8% daripada gaji kasar), Poland CZK 147,296 (27.7% daripada gaji kasar). Poland 33% lebih tinggi.
CZK 421,368
Gaji Bersih
CZK 384,748
Gaji Bersih: Republik Czech CZK 421,368 (79.2% daripada gaji kasar), Poland CZK 384,748 (72.3% daripada gaji kasar). Poland 9% lebih rendah.

Republik Czech lawan Poland

Republik Czech: gaji bersih lebih tinggi, 79.2% berbanding 72.3% daripada gaji kasar.
  1. 50% median

    Republik Czech
    Gaji Kasar
    CZK 266,022
    Gaji bersih
    CZK 225,73884.9%
    Beban cukai
    15.1%
    Poland
    Gaji Kasar
    PLN 47,755
    Gaji bersih
    PLN 36,51476.5%
    Beban cukai
    23.5%
  2. 100% median

    Republik Czech
    Gaji Kasar
    CZK 532,044
    Gaji bersih
    CZK 421,36879.2%
    Beban cukai
    20.8%
    Poland
    Gaji Kasar
    PLN 95,509
    Gaji bersih
    PLN 69,06772.3%
    Beban cukai
    27.7%
  3. 200% median

    Republik Czech
    Gaji Kasar
    CZK 1,064,088
    Gaji bersih
    CZK 811,89676.3%
    Beban cukai
    23.7%
    Poland
    Gaji Kasar
    PLN 191,018
    Gaji bersih
    PLN 125,81065.9%
    Beban cukai
    34.1%

Republik Czech: gaji rujukan menyamai 50%, 100% dan 200% median gaji kasar tempatan, ditukar mengikut kadar pertukaran semasa. Diandaikan pekerja bujang tanpa anak di bawah peraturan standard.