Bandingkan Republik Czech lawan Austria
Tahun cukai 2026
Republik Czech lawan Austria: perbandingan gaji bersih 2026
Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Republik Czech dan Austria dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.
Butiran andaCZK 532,044 setahun€21,831 setahun
Austria+CZK 50,512(+€2,073) bersih setahun+10.70%
- Republik Czech
- CZK 421,368bersih setahun47.17%
- Austria
- CZK 471,880bersih setahun52.83%
Republik Czech
CZK 421,368Gaji bersih · 79.2% daripada kasarBersih 79.2%Cukai 9.2%Keselamatan sosial 11.6%
Austria+CZK 50,512 lebih bersih setahun
CZK 471,880Gaji bersih · 88.7% daripada kasarBersih 88.7%Cukai 0.0%Keselamatan sosial 11.3%
Republik Czech vs AustriaCaruman Majikan Republik Czech CZK 182,823 · Austria CZK 156,786
Perbandingan Negara
Semua jumlah ditunjukkan dalam CZK (ditukar daripada EUR pada kadar 1 EUR = 24.371 CZK).
Cukai
AT -CZK 68,481Republik CzechAustria vs Republik CzechAustria
CZK 48,9609.2% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan
CZK 1,3770.3% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan: Republik Czech CZK 48,960 (9.2% daripada gaji kasar), Austria CZK 1,377 (0.3% daripada gaji kasar). Austria 97% lebih rendah.CZK 79,80015.0% daripada gaji kasar
Cukai pendapatan sebelum kredit
—
Cukai pendapatan sebelum kredit: Republik Czech CZK 79,800 (15.0% daripada gaji kasar), Austria tidak berkenaan. Austria 100% lebih rendah.-CZK 30,840-5.8% daripada gaji kasar
Kredit pembayar cukai asas
—
Kredit pembayar cukai asas: Republik Czech -CZK 30,840 (-5.8% daripada gaji kasar), Austria tidak berkenaan. Austria lebih tinggi.CZK 48,9609.2% daripada gaji kasar
Cukai pendapatan selepas kredit
—
Cukai pendapatan selepas kredit: Republik Czech CZK 48,960 (9.2% daripada gaji kasar), Austria tidak berkenaan. Austria 100% lebih rendah.—
Lain-lain
-CZK 20,898-3.9% daripada gaji kasar
Lain-lain: Republik Czech tidak berkenaan, Austria -CZK 20,898 (-3.9% daripada gaji kasar). Austria lebih rendah.Bayaran balik SV (cukai negatif) (-CZK 20,898)
CZK 48,9609.2% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
-CZK 19,521-3.7% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: Republik Czech CZK 48,960 (9.2% daripada gaji kasar), Austria -CZK 19,521 (-3.7% daripada gaji kasar). Austria 140% lebih rendah.Jaminan Sosial (Pekerja)
AT +CZK 17,969 · +29.1%Republik CzechAustria vs Republik CzechAustria
CZK 34,5726.5% daripada gaji kasar
Insurans pencen / Pencen
CZK 54,53510.2% daripada gaji kasar
Insurans pencen / Pencen: Republik Czech CZK 34,572 (6.5% daripada gaji kasar), Austria CZK 54,535 (10.2% daripada gaji kasar). Austria 58% lebih tinggi.CZK 23,9404.5% daripada gaji kasar
Insurans kesihatan / Kesihatan
CZK 20,5903.9% daripada gaji kasar
Insurans kesihatan / Kesihatan: Republik Czech CZK 23,940 (4.5% daripada gaji kasar), Austria CZK 20,590 (3.9% daripada gaji kasar). Austria 14% lebih rendah.CZK 3,2040.6% daripada gaji kasar
Lain-lain
CZK 4,5600.9% daripada gaji kasar
Lain-lain: Republik Czech CZK 3,204 (0.6% daripada gaji kasar), Austria CZK 4,560 (0.9% daripada gaji kasar). Austria 42% lebih tinggi.Insurans penyakit / Caruman lain (CZK 3,204)
Dewan Buruh (CZK 2,280)
Levi Subsidi Perumahan (CZK 2,280)
CZK 61,71611.6% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
CZK 79,68515.0% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Republik Czech CZK 61,716 (11.6% daripada gaji kasar), Austria CZK 79,685 (15.0% daripada gaji kasar). Austria 29% lebih tinggi.Ringkasan
Republik CzechAustria vs Republik CzechAustria
CZK 110,67620.8% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
CZK 60,16411.3% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: Republik Czech CZK 110,676 (20.8% daripada gaji kasar), Austria CZK 60,164 (11.3% daripada gaji kasar). Austria 46% lebih rendah.CZK 421,36879.2% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
CZK 471,88088.7% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: Republik Czech CZK 421,368 (79.2% daripada gaji kasar), Austria CZK 471,880 (88.7% daripada gaji kasar). Austria 12% lebih tinggi.Republik Czech lawan Austria
Austria: gaji bersih lebih tinggi, 88.7% berbanding 79.2% daripada gaji kasar.
| Median gaji kasar | Republik Czech CZK | Austria EUR | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | |
| 50% median | CZK | CZK | 15.1% | €10,916 | €10,05992.2% | 15% |
| 100% median | CZK | CZK | 20.8% | €21,831 | €19,36288.7% | 15% |
| 200% median | CZK | CZK | 23.7% | €43,662 | €31,80672.8% | 27.2% |
50% median
Republik Czech- Gaji Kasar
- CZK
266,022 - Gaji bersih
- CZK
225,73884.9% - Beban cukai
- 15.1%
Austria- Gaji Kasar
- €10,916
- Gaji bersih
- €10,05992.2%
- Beban cukai
- 15%
100% median
Republik Czech- Gaji Kasar
- CZK
532,044 - Gaji bersih
- CZK
421,36879.2% - Beban cukai
- 20.8%
Austria- Gaji Kasar
- €21,831
- Gaji bersih
- €19,36288.7%
- Beban cukai
- 15%
200% median
Republik Czech- Gaji Kasar
- CZK
1,064,088 - Gaji bersih
- CZK
811,89676.3% - Beban cukai
- 23.7%
Austria- Gaji Kasar
- €43,662
- Gaji bersih
- €31,80672.8%
- Beban cukai
- 27.2%
Republik Czech: gaji rujukan menyamai 50%, 100% dan 200% median gaji kasar tempatan, ditukar mengikut kadar pertukaran semasa. Diandaikan pekerja bujang tanpa anak di bawah peraturan standard.