Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan Republik Czech lawan Austria

Tahun cukai 2026

Republik Czech lawan Austria: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Republik Czech dan Austria dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran andaCZK 532,044 setahun€21,831 setahun
Austria+CZK 50,512(+€2,073) bersih setahun+10.70%
Republik Czech
CZK 421,368bersih setahun47.17%
Austria
CZK 471,880bersih setahun52.83%
Republik Czech
CZK 421,368Gaji bersih · 79.2% daripada kasar
Bersih 79.2%Cukai 9.2%Keselamatan sosial 11.6%
Austria+CZK 50,512 lebih bersih setahun
CZK 471,880Gaji bersih · 88.7% daripada kasar
Bersih 88.7%Cukai 0.0%Keselamatan sosial 11.3%
Republik Czech vs Austria

Perbandingan Negara

Semua jumlah ditunjukkan dalam CZK (ditukar daripada EUR pada kadar 1 EUR = 24.371 CZK).

Cukai

AT -CZK 68,481
Republik CzechAustria
CZK 48,960
Cukai Pendapatan
CZK 1,377
Cukai Pendapatan: Republik Czech CZK 48,960 (9.2% daripada gaji kasar), Austria CZK 1,377 (0.3% daripada gaji kasar). Austria 97% lebih rendah.
CZK 79,800
Cukai pendapatan sebelum kredit
—
Cukai pendapatan sebelum kredit: Republik Czech CZK 79,800 (15.0% daripada gaji kasar), Austria tidak berkenaan. Austria 100% lebih rendah.
-CZK 30,840
Kredit pembayar cukai asas
—
Kredit pembayar cukai asas: Republik Czech -CZK 30,840 (-5.8% daripada gaji kasar), Austria tidak berkenaan. Austria lebih tinggi.
CZK 48,960
Cukai pendapatan selepas kredit
—
Cukai pendapatan selepas kredit: Republik Czech CZK 48,960 (9.2% daripada gaji kasar), Austria tidak berkenaan. Austria 100% lebih rendah.
—
Lain-lain
-CZK 20,898
Lain-lain: Republik Czech tidak berkenaan, Austria -CZK 20,898 (-3.9% daripada gaji kasar). Austria lebih rendah.
Bayaran balik SV (cukai negatif) (-CZK 20,898)
CZK 48,960
Jumlah Cukai
-CZK 19,521
Jumlah Cukai: Republik Czech CZK 48,960 (9.2% daripada gaji kasar), Austria -CZK 19,521 (-3.7% daripada gaji kasar). Austria 140% lebih rendah.

Jaminan Sosial (Pekerja)

AT +CZK 17,969 · +29.1%
Republik CzechAustria
CZK 34,572
Insurans pencen / Pencen
CZK 54,535
Insurans pencen / Pencen: Republik Czech CZK 34,572 (6.5% daripada gaji kasar), Austria CZK 54,535 (10.2% daripada gaji kasar). Austria 58% lebih tinggi.
CZK 23,940
Insurans kesihatan / Kesihatan
CZK 20,590
Insurans kesihatan / Kesihatan: Republik Czech CZK 23,940 (4.5% daripada gaji kasar), Austria CZK 20,590 (3.9% daripada gaji kasar). Austria 14% lebih rendah.
CZK 3,204
Lain-lain
CZK 4,560
Lain-lain: Republik Czech CZK 3,204 (0.6% daripada gaji kasar), Austria CZK 4,560 (0.9% daripada gaji kasar). Austria 42% lebih tinggi.
Insurans penyakit / Caruman lain (CZK 3,204)
Dewan Buruh (CZK 2,280)
Levi Subsidi Perumahan (CZK 2,280)
CZK 61,716
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
CZK 79,685
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Republik Czech CZK 61,716 (11.6% daripada gaji kasar), Austria CZK 79,685 (15.0% daripada gaji kasar). Austria 29% lebih tinggi.
Caruman Majikan Republik Czech CZK 182,823 · Austria CZK 156,786

Ringkasan

Republik CzechAustria
CZK 110,676
Jumlah Potongan
CZK 60,164
Jumlah Potongan: Republik Czech CZK 110,676 (20.8% daripada gaji kasar), Austria CZK 60,164 (11.3% daripada gaji kasar). Austria 46% lebih rendah.
CZK 421,368
Gaji Bersih
CZK 471,880
Gaji Bersih: Republik Czech CZK 421,368 (79.2% daripada gaji kasar), Austria CZK 471,880 (88.7% daripada gaji kasar). Austria 12% lebih tinggi.

Republik Czech lawan Austria

Austria: gaji bersih lebih tinggi, 88.7% berbanding 79.2% daripada gaji kasar.
  1. 50% median

    Republik Czech
    Gaji Kasar
    CZK 266,022
    Gaji bersih
    CZK 225,73884.9%
    Beban cukai
    15.1%
    Austria
    Gaji Kasar
    €10,916
    Gaji bersih
    €10,05992.2%
    Beban cukai
    15%
  2. 100% median

    Republik Czech
    Gaji Kasar
    CZK 532,044
    Gaji bersih
    CZK 421,36879.2%
    Beban cukai
    20.8%
    Austria
    Gaji Kasar
    €21,831
    Gaji bersih
    €19,36288.7%
    Beban cukai
    15%
  3. 200% median

    Republik Czech
    Gaji Kasar
    CZK 1,064,088
    Gaji bersih
    CZK 811,89676.3%
    Beban cukai
    23.7%
    Austria
    Gaji Kasar
    €43,662
    Gaji bersih
    €31,80672.8%
    Beban cukai
    27.2%

Republik Czech: gaji rujukan menyamai 50%, 100% dan 200% median gaji kasar tempatan, ditukar mengikut kadar pertukaran semasa. Diandaikan pekerja bujang tanpa anak di bawah peraturan standard.