Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan Romania lawan Jerman

Tahun cukai 2026

Romania lawan Jerman: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Romania dan Jerman dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran andaRON 54,000 setahun€10,116 setahun
Jerman+RON 16,129(+€3,021) bersih setahun+32.88%
Romania
RON 32,932bersih setahun40.16%
Jerman
RON 49,061bersih setahun59.84%
Romania
RON 32,932Gaji bersih · 61.0% daripada kasar
Bersih 61.0%Cukai 4.8%Keselamatan sosial 34.2%
Jerman+RON 16,129 lebih bersih setahun
RON 49,061Gaji bersih · 90.9% daripada kasar
Bersih 90.9%Cukai 0.0%Keselamatan sosial 9.1%
Romania vs Jerman

Perbandingan Negara

Semua jumlah ditunjukkan dalam RON (ditukar daripada EUR pada kadar 1 EUR = 5.3382 RON).

Cukai

DE -RON 2,588 · -100.0%
RomaniaJerman
RON 2,588
Lain-lain
—
Lain-lain: Romania RON 2,588 (4.8% daripada gaji kasar), Jerman tidak berkenaan. Jerman 100% lebih rendah.
Cukai Pendapatan (RON 2,588)
RON 2,588
Jumlah Cukai
RON 0
Jumlah Cukai: Romania RON 2,588 (4.8% daripada gaji kasar), Jerman RON 0 (0.0% daripada gaji kasar). Jerman 100% lebih rendah.

Jaminan Sosial (Pekerja)

DE -RON 13,541 · -73.3%
RomaniaJerman
RON 13,200
Pencen
RON 2,047
Pencen: Romania RON 13,200 (24.4% daripada gaji kasar), Jerman RON 2,047 (3.8% daripada gaji kasar). Jerman 84% lebih rendah.
RON 5,280
Kesihatan
RON 1,951
Kesihatan: Romania RON 5,280 (9.8% daripada gaji kasar), Jerman RON 1,951 (3.6% daripada gaji kasar). Jerman 63% lebih rendah.
—
Lain-lain
RON 941
Lain-lain: Romania tidak berkenaan, Jerman RON 941 (1.7% daripada gaji kasar). Jerman lebih tinggi.
Kehilangan pekerjaan (RON 286)
Penjagaan (RON 655)
RON 18,480
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
RON 4,939
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Romania RON 18,480 (34.2% daripada gaji kasar), Jerman RON 4,939 (9.1% daripada gaji kasar). Jerman 73% lebih rendah.
Caruman Majikan Romania RON 1,188 · Jerman RON 15,058

Ringkasan

RomaniaJerman
RON 21,068
Jumlah Potongan
RON 4,939
Jumlah Potongan: Romania RON 21,068 (39.0% daripada gaji kasar), Jerman RON 4,939 (9.1% daripada gaji kasar). Jerman 77% lebih rendah.
RON 32,932
Gaji Bersih
RON 49,061
Gaji Bersih: Romania RON 32,932 (61.0% daripada gaji kasar), Jerman RON 49,061 (90.9% daripada gaji kasar). Jerman 49% lebih tinggi.

Romania lawan Jerman

Jerman: gaji bersih lebih tinggi, 89.4% berbanding 61% daripada gaji kasar.
  1. 50% Anggaran gaji rujukan

    Romania
    Gaji Kasar
    RON 27,000
    Gaji bersih
    RON 16,80062.2%
    Beban cukai
    37.8%
    Jerman
    Gaji Kasar
    €5,427
    Gaji bersih
    €5,23296.4%
    Beban cukai
    3.6%
  2. 100% Anggaran gaji rujukan

    Romania
    Gaji Kasar
    RON 54,000
    Gaji bersih
    RON 32,93261%
    Beban cukai
    39%
    Jerman
    Gaji Kasar
    €10,854
    Gaji bersih
    €9,69989.4%
    Beban cukai
    10.6%
  3. 200% Anggaran gaji rujukan

    Romania
    Gaji Kasar
    RON 108,000
    Gaji bersih
    RON 63,18058.5%
    Beban cukai
    41.5%
    Jerman
    Gaji Kasar
    €21,708
    Gaji bersih
    €16,53376.2%
    Beban cukai
    23.8%

Romania: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.