Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan Romania lawan Itali

Tahun cukai 2026

Romania lawan Itali: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Romania dan Itali dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran andaRON 54,000 setahun€10,116 setahun
Itali+RON 23,289(+€4,363) bersih setahun+41.42%
Romania
RON 32,932bersih setahun36.94%
Itali
RON 56,221bersih setahun63.06%
Romania
RON 32,932Gaji bersih · 61.0% daripada kasar
Bersih 61.0%Cukai 4.8%Keselamatan sosial 34.2%
Itali+RON 23,289 lebih bersih setahun
RON 56,221Gaji bersih · 100.0% daripada kasar
Bersih 100.0%Cukai 0.0%Keselamatan sosial 0.0%
Romania vs Itali

Perbandingan Negara

Semua jumlah ditunjukkan dalam RON (ditukar daripada EUR pada kadar 1 EUR = 5.3382 RON).

Cukai

IT -RON 9,934
RomaniaItali
RON 2,588
Cukai Pendapatan
RON 1,651
Cukai Pendapatan: Romania RON 2,588 (4.8% daripada gaji kasar), Itali RON 1,651 (3.1% daripada gaji kasar). Itali 36% lebih rendah.
—
Lain-lain
-RON 8,996
Lain-lain: Romania tidak berkenaan, Itali -RON 8,996 (-16.7% daripada gaji kasar). Itali lebih rendah.
Kredit cukai boleh bayar balik (-RON 8,996)
RON 2,588
Jumlah Cukai
-RON 7,346
Jumlah Cukai: Romania RON 2,588 (4.8% daripada gaji kasar), Itali -RON 7,346 (-13.6% daripada gaji kasar). Itali 384% lebih rendah.

Jaminan Sosial (Pekerja)

IT -RON 13,355 · -72.3%
RomaniaItali
RON 13,200
Pencen / INPS IVS Pencen
RON 4,963
Pencen / INPS IVS Pencen: Romania RON 13,200 (24.4% daripada gaji kasar), Itali RON 4,963 (9.2% daripada gaji kasar). Itali 62% lebih rendah.
RON 5,280
Lain-lain
RON 162
Lain-lain: Romania RON 5,280 (9.8% daripada gaji kasar), Itali RON 162 (0.3% daripada gaji kasar). Itali 97% lebih rendah.
Kesihatan (RON 5,280)
Caruman lain / Cassa Integrazione (dana pampasan gaji kerja separuh masa) (RON 162)
RON 18,480
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
RON 5,125
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Romania RON 18,480 (34.2% daripada gaji kasar), Itali RON 5,125 (9.5% daripada gaji kasar). Itali 72% lebih rendah.
Caruman Majikan Romania RON 1,188 · Itali RON 20,126

Ringkasan

RomaniaItali
RON 21,068
Jumlah Potongan
-RON 2,221
Jumlah Potongan: Romania RON 21,068 (39.0% daripada gaji kasar), Itali -RON 2,221 (-4.1% daripada gaji kasar). Itali 111% lebih rendah.
RON 32,932
Gaji Bersih
RON 56,221
Gaji Bersih: Romania RON 32,932 (61.0% daripada gaji kasar), Itali RON 56,221 (104.1% daripada gaji kasar). Itali 71% lebih tinggi.

Romania lawan Itali

Itali: gaji bersih lebih tinggi, 102% berbanding 61% daripada gaji kasar.
  1. 50% Anggaran gaji rujukan

    Romania
    Gaji Kasar
    RON 27,000
    Gaji bersih
    RON 16,80062.2%
    Beban cukai
    37.8%
    Itali
    Gaji Kasar
    €5,427
    Gaji bersih
    €5,26196.9%
    Beban cukai
    9.5%
  2. 100% Anggaran gaji rujukan

    Romania
    Gaji Kasar
    RON 54,000
    Gaji bersih
    RON 32,93261%
    Beban cukai
    39%
    Itali
    Gaji Kasar
    €10,854
    Gaji bersih
    €11,070102%
    Beban cukai
    9.5%
  3. 200% Anggaran gaji rujukan

    Romania
    Gaji Kasar
    RON 108,000
    Gaji bersih
    RON 63,18058.5%
    Beban cukai
    41.5%
    Itali
    Gaji Kasar
    €21,708
    Gaji bersih
    €18,39084.7%
    Beban cukai
    15.3%

Romania: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.