Bandingkan Romania lawan Itali
Tahun cukai 2026
Romania lawan Itali: perbandingan gaji bersih 2026
Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Romania dan Itali dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.
Butiran andaRON 54,000 setahun€10,116 setahun
Itali+RON 23,289(+€4,363) bersih setahun+41.42%
- Romania
- RON 32,932bersih setahun36.94%
- Itali
- RON 56,221bersih setahun63.06%
Romania
RON 32,932Gaji bersih · 61.0% daripada kasarBersih 61.0%Cukai 4.8%Keselamatan sosial 34.2%
Itali+RON 23,289 lebih bersih setahun
RON 56,221Gaji bersih · 100.0% daripada kasarBersih 100.0%Cukai 0.0%Keselamatan sosial 0.0%
Romania vs ItaliCaruman Majikan Romania RON 1,188 · Itali RON 20,126
Perbandingan Negara
Semua jumlah ditunjukkan dalam RON (ditukar daripada EUR pada kadar 1 EUR = 5.3382 RON).
Cukai
IT -RON 9,934RomaniaItali vs RomaniaItali
RON 2,5884.8% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan
RON 1,6513.1% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan: Romania RON 2,588 (4.8% daripada gaji kasar), Itali RON 1,651 (3.1% daripada gaji kasar). Itali 36% lebih rendah.—
Lain-lain
-RON 8,996-16.7% daripada gaji kasar
Lain-lain: Romania tidak berkenaan, Itali -RON 8,996 (-16.7% daripada gaji kasar). Itali lebih rendah.Kredit cukai boleh bayar balik (-RON 8,996)
RON 2,5884.8% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
-RON 7,346-13.6% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: Romania RON 2,588 (4.8% daripada gaji kasar), Itali -RON 7,346 (-13.6% daripada gaji kasar). Itali 384% lebih rendah.Jaminan Sosial (Pekerja)
IT -RON 13,355 · -72.3%RomaniaItali vs RomaniaItali
RON 13,20024.4% daripada gaji kasar
Pencen / INPS IVS Pencen
RON 4,9639.2% daripada gaji kasar
Pencen / INPS IVS Pencen: Romania RON 13,200 (24.4% daripada gaji kasar), Itali RON 4,963 (9.2% daripada gaji kasar). Itali 62% lebih rendah.RON 5,2809.8% daripada gaji kasar
Lain-lain
RON 1620.3% daripada gaji kasar
Lain-lain: Romania RON 5,280 (9.8% daripada gaji kasar), Itali RON 162 (0.3% daripada gaji kasar). Itali 97% lebih rendah.Kesihatan (RON 5,280)
Caruman lain / Cassa Integrazione (dana pampasan gaji kerja separuh masa) (RON 162)
RON 18,48034.2% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
RON 5,1259.5% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Romania RON 18,480 (34.2% daripada gaji kasar), Itali RON 5,125 (9.5% daripada gaji kasar). Itali 72% lebih rendah.Ringkasan
RomaniaItali vs RomaniaItali
RON 21,06839.0% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
-RON 2,221-4.1% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: Romania RON 21,068 (39.0% daripada gaji kasar), Itali -RON 2,221 (-4.1% daripada gaji kasar). Itali 111% lebih rendah.RON 32,93261.0% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
RON 56,221104.1% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: Romania RON 32,932 (61.0% daripada gaji kasar), Itali RON 56,221 (104.1% daripada gaji kasar). Itali 71% lebih tinggi.Romania lawan Itali
Itali: gaji bersih lebih tinggi, 102% berbanding 61% daripada gaji kasar.
| Anggaran gaji rujukan | Romania RON | Itali EUR | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | |
| 50% Anggaran gaji rujukan | RON | RON | 37.8% | €5,427 | €5,26196.9% | 9.5% |
| 100% Anggaran gaji rujukan | RON | RON | 39% | €10,854 | €11,070102% | 9.5% |
| 200% Anggaran gaji rujukan | RON | RON | 41.5% | €21,708 | €18,39084.7% | 15.3% |
50% Anggaran gaji rujukan
Romania- Gaji Kasar
- RON
27,000 - Gaji bersih
- RON
16,80062.2% - Beban cukai
- 37.8%
Itali- Gaji Kasar
- €5,427
- Gaji bersih
- €5,26196.9%
- Beban cukai
- 9.5%
100% Anggaran gaji rujukan
Romania- Gaji Kasar
- RON
54,000 - Gaji bersih
- RON
32,93261% - Beban cukai
- 39%
Itali- Gaji Kasar
- €10,854
- Gaji bersih
- €11,070102%
- Beban cukai
- 9.5%
200% Anggaran gaji rujukan
Romania- Gaji Kasar
- RON
108,000 - Gaji bersih
- RON
63,18058.5% - Beban cukai
- 41.5%
Itali- Gaji Kasar
- €21,708
- Gaji bersih
- €18,39084.7%
- Beban cukai
- 15.3%
Romania: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.