Bandingkan Itali lawan Romania
Tahun cukai 2026
Itali lawan Romania: perbandingan gaji bersih 2026
Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Itali dan Romania dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.
Butiran anda€24,500 setahunRON 130,786 setahun
Itali+€5,777(+RON 30,837) bersih setahun+28.73%
- Itali
- €20,109bersih setahun58.39%
- Romania
- €14,332bersih setahun41.61%
Itali+€5,777 lebih bersih setahun
€20,109Gaji bersih · 82.1% daripada kasarBersih 82.1%Cukai 8.4%Keselamatan sosial 9.5%
Romania
€14,332Gaji bersih · 58.5% daripada kasarBersih 58.5%Cukai 6.5%Keselamatan sosial 35.0%
Itali vs RomaniaCaruman Majikan Itali €9,131 · Romania €551
Perbandingan Negara
Semua jumlah ditunjukkan dalam EUR (ditukar daripada RON pada kadar 1 RON = 0.187329 EUR).
Cukai
RO -€473 · -22.9%ItaliRomania vs ItaliRomania
€2,0668.4% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan
€1,5926.5% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan: Itali €2,066 (8.4% daripada gaji kasar), Romania €1,592 (6.5% daripada gaji kasar). Romania 23% lebih rendah.€2,0668.4% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
€1,5926.5% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: Itali €2,066 (8.4% daripada gaji kasar), Romania €1,592 (6.5% daripada gaji kasar). Romania 23% lebih rendah.Jaminan Sosial (Pekerja)
RO +€6,250 · +268.8%ItaliRomania vs ItaliRomania
€2,2529.2% daripada gaji kasar
INPS IVS Pencen / Pencen
€6,12525.0% daripada gaji kasar
INPS IVS Pencen / Pencen: Itali €2,252 (9.2% daripada gaji kasar), Romania €6,125 (25.0% daripada gaji kasar). Romania 172% lebih tinggi.€740.3% daripada gaji kasar
Lain-lain
€2,45010.0% daripada gaji kasar
Lain-lain: Itali €74 (0.3% daripada gaji kasar), Romania €2,450 (10.0% daripada gaji kasar). Romania 3233% lebih tinggi.Cassa Integrazione (dana pampasan gaji kerja separuh masa) / Caruman lain (€74)
Kesihatan (€2,450)
€2,3259.5% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
€8,57535.0% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Itali €2,325 (9.5% daripada gaji kasar), Romania €8,575 (35.0% daripada gaji kasar). Romania 269% lebih tinggi.Ringkasan
ItaliRomania vs ItaliRomania
€4,39117.9% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
€10,16841.5% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: Itali €4,391 (17.9% daripada gaji kasar), Romania €10,168 (41.5% daripada gaji kasar). Romania 132% lebih tinggi.€20,10982.1% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
€14,33258.5% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: Itali €20,109 (82.1% daripada gaji kasar), Romania €14,332 (58.5% daripada gaji kasar). Romania 29% lebih rendah.Itali lawan Romania
Itali: gaji bersih lebih tinggi, 82.1% berbanding 58.5% daripada gaji kasar.
| Anggaran gaji rujukan | Itali EUR | Romania RON | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | |
| 50% Anggaran gaji rujukan | €12,250 | €12,08898.7% | 9.5% | RON | RON | 40.6% |
| 100% Anggaran gaji rujukan | €24,500 | €20,10982.1% | 17.9% | RON | RON | 41.5% |
| 200% Anggaran gaji rujukan | €49,000 | €32,11265.5% | 34.5% | RON | RON | 41.5% |
50% Anggaran gaji rujukan
Itali- Gaji Kasar
- €12,250
- Gaji bersih
- €12,08898.7%
- Beban cukai
- 9.5%
Romania- Gaji Kasar
- RON
60,945 - Gaji bersih
- RON
36,19559.4% - Beban cukai
- 40.6%
100% Anggaran gaji rujukan
Itali- Gaji Kasar
- €24,500
- Gaji bersih
- €20,10982.1%
- Beban cukai
- 17.9%
Romania- Gaji Kasar
- RON
121,891 - Gaji bersih
- RON
71,30658.5% - Beban cukai
- 41.5%
200% Anggaran gaji rujukan
Itali- Gaji Kasar
- €49,000
- Gaji bersih
- €32,11265.5%
- Beban cukai
- 34.5%
Romania- Gaji Kasar
- RON
243,781 - Gaji bersih
- RON
142,61258.5% - Beban cukai
- 41.5%
Itali: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.