Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan Itali lawan Romania

Tahun cukai 2026

Itali lawan Romania: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: Itali dan Romania dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran anda€24,500 setahunRON 130,786 setahun
Itali+€5,777(+RON 30,837) bersih setahun+28.73%
Itali
€20,109bersih setahun58.39%
Romania
€14,332bersih setahun41.61%
Itali+€5,777 lebih bersih setahun
€20,109Gaji bersih · 82.1% daripada kasar
Bersih 82.1%Cukai 8.4%Keselamatan sosial 9.5%
Romania
€14,332Gaji bersih · 58.5% daripada kasar
Bersih 58.5%Cukai 6.5%Keselamatan sosial 35.0%
Itali vs Romania

Perbandingan Negara

Semua jumlah ditunjukkan dalam EUR (ditukar daripada RON pada kadar 1 RON = 0.187329 EUR).

Cukai

RO -€473 · -22.9%
ItaliRomania
€2,066
Cukai Pendapatan
€1,592
Cukai Pendapatan: Itali €2,066 (8.4% daripada gaji kasar), Romania €1,592 (6.5% daripada gaji kasar). Romania 23% lebih rendah.
€2,066
Jumlah Cukai
€1,592
Jumlah Cukai: Itali €2,066 (8.4% daripada gaji kasar), Romania €1,592 (6.5% daripada gaji kasar). Romania 23% lebih rendah.

Jaminan Sosial (Pekerja)

RO +€6,250 · +268.8%
ItaliRomania
€2,252
INPS IVS Pencen / Pencen
€6,125
INPS IVS Pencen / Pencen: Itali €2,252 (9.2% daripada gaji kasar), Romania €6,125 (25.0% daripada gaji kasar). Romania 172% lebih tinggi.
€74
Lain-lain
€2,450
Lain-lain: Itali €74 (0.3% daripada gaji kasar), Romania €2,450 (10.0% daripada gaji kasar). Romania 3233% lebih tinggi.
Cassa Integrazione (dana pampasan gaji kerja separuh masa) / Caruman lain (€74)
Kesihatan (€2,450)
€2,325
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
€8,575
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Itali €2,325 (9.5% daripada gaji kasar), Romania €8,575 (35.0% daripada gaji kasar). Romania 269% lebih tinggi.
Caruman Majikan Itali €9,131 · Romania €551

Ringkasan

ItaliRomania
€4,391
Jumlah Potongan
€10,168
Jumlah Potongan: Itali €4,391 (17.9% daripada gaji kasar), Romania €10,168 (41.5% daripada gaji kasar). Romania 132% lebih tinggi.
€20,109
Gaji Bersih
€14,332
Gaji Bersih: Itali €20,109 (82.1% daripada gaji kasar), Romania €14,332 (58.5% daripada gaji kasar). Romania 29% lebih rendah.

Itali lawan Romania

Itali: gaji bersih lebih tinggi, 82.1% berbanding 58.5% daripada gaji kasar.
  1. 50% Anggaran gaji rujukan

    Itali
    Gaji Kasar
    €12,250
    Gaji bersih
    €12,08898.7%
    Beban cukai
    9.5%
    Romania
    Gaji Kasar
    RON 60,945
    Gaji bersih
    RON 36,19559.4%
    Beban cukai
    40.6%
  2. 100% Anggaran gaji rujukan

    Itali
    Gaji Kasar
    €24,500
    Gaji bersih
    €20,10982.1%
    Beban cukai
    17.9%
    Romania
    Gaji Kasar
    RON 121,891
    Gaji bersih
    RON 71,30658.5%
    Beban cukai
    41.5%
  3. 200% Anggaran gaji rujukan

    Itali
    Gaji Kasar
    €49,000
    Gaji bersih
    €32,11265.5%
    Beban cukai
    34.5%
    Romania
    Gaji Kasar
    RON 243,781
    Gaji bersih
    RON 142,61258.5%
    Beban cukai
    41.5%

Itali: Gaji rujukan bersamaan dengan 50%, 100% dan 200% anggaran gaji kasar, kerana belum ada median atau purata yang diterbitkan yang sepadan dengan model. Gaji ini ditukar pada kadar pertukaran semasa. Andaian ialah pekerja bujang tanpa anak mengikut peraturan biasa.