Bandingkan AS lawan Ireland
Tahun cukai 2026
AS lawan Ireland: perbandingan gaji bersih 2026
Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: AS dan Ireland dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.
Butiran andaUS$62,608 setahun€55,905 setahun
Amerika Syarikat+US$1,871(+€1,671) bersih setahun+3.83%
- Amerika Syarikat
- US$48,824bersih setahun50.98%
- Ireland
- US$46,952bersih setahun49.02%
Amerika Syarikat+US$1,871 lebih bersih setahun
US$48,824Gaji bersih · 78.0% daripada kasarBersih 78.0%Cukai 11.0%Keselamatan sosial 11.0%
Ireland
US$46,952Gaji bersih · 75.0% daripada kasarBersih 75.0%Cukai 19.3%Keselamatan sosial 5.7%
Amerika Syarikat vs IrelandCaruman Majikan Amerika Syarikat US$12,851 · Ireland US$8,006
Perbandingan Negara
Semua jumlah ditunjukkan dalam USD (ditukar daripada EUR pada kadar 1 EUR = 1.1199 USD).
Cukai
IE +US$5,194 · +75.6%Amerika SyarikatIreland vs Amerika SyarikatIreland
US$6,87011.0% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan
US$10,70817.1% daripada gaji kasar
Cukai Pendapatan: Amerika Syarikat US$6,870 (11.0% daripada gaji kasar), Ireland US$10,708 (17.1% daripada gaji kasar). Ireland 56% lebih tinggi.—
Lain-lain
US$1,3552.2% daripada gaji kasar
Lain-lain: Amerika Syarikat tidak berkenaan, Ireland US$1,355 (2.2% daripada gaji kasar). Ireland lebih tinggi.Surcaj Solidariti / USC (US$1,355)
US$6,87011.0% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai
US$12,06419.3% daripada gaji kasar
Jumlah Cukai: Amerika Syarikat US$6,870 (11.0% daripada gaji kasar), Ireland US$12,064 (19.3% daripada gaji kasar). Ireland 76% lebih tinggi.Jaminan Sosial (Pekerja)
IE -US$3,323 · -48.1%Amerika SyarikatIreland vs Amerika SyarikatIreland
US$3,7926.1% daripada gaji kasar
Keselamatan sosial (Social Security / OASDI) / Insurans sosial (PRSI)
US$2,6534.2% daripada gaji kasar
Keselamatan sosial (Social Security / OASDI) / Insurans sosial (PRSI): Amerika Syarikat US$3,792 (6.1% daripada gaji kasar), Ireland US$2,653 (4.2% daripada gaji kasar). Ireland 30% lebih rendah.US$7951.3% daripada gaji kasar
Caruman gaji negeri / Pendaftaran pencen automatik (My Future Fund)
US$9391.5% daripada gaji kasar
Caruman gaji negeri / Pendaftaran pencen automatik (My Future Fund): Amerika Syarikat US$795 (1.3% daripada gaji kasar), Ireland US$939 (1.5% daripada gaji kasar). Ireland 18% lebih tinggi.US$2,3273.7% daripada gaji kasar
Lain-lain
—
Lain-lain: Amerika Syarikat US$2,327 (3.7% daripada gaji kasar), Ireland tidak berkenaan. Ireland 100% lebih rendah.Insurans kesihatan Medicare (Medicare) / Kesihatan (US$887)
Pelan kesihatan majikan (premium pekerja sebelum cukai) / Kadar Tambahan Insurans Kesihatan (Zusatzbeitrag) (US$1,440)
US$6,91511.0% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
US$3,5925.7% daripada gaji kasar
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Amerika Syarikat US$6,915 (11.0% daripada gaji kasar), Ireland US$3,592 (5.7% daripada gaji kasar). Ireland 48% lebih rendah.Ringkasan
Amerika SyarikatIreland vs Amerika SyarikatIreland
US$13,78422.0% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan
US$15,65625.0% daripada gaji kasar
Jumlah Potongan: Amerika Syarikat US$13,784 (22.0% daripada gaji kasar), Ireland US$15,656 (25.0% daripada gaji kasar). Ireland 14% lebih tinggi.US$48,82478.0% daripada gaji kasar
Gaji Bersih
US$46,95275.0% daripada gaji kasar
Gaji Bersih: Amerika Syarikat US$48,824 (78.0% daripada gaji kasar), Ireland US$46,952 (75.0% daripada gaji kasar). Ireland 4% lebih rendah.AS lawan Ireland
AS: gaji bersih lebih tinggi, 78% berbanding 75% daripada gaji kasar.
| Median gaji kasar | AS USD | Ireland EUR | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | Gaji Kasar | Gaji bersih | Beban cukai | |
| 50% median | US$31,304 | US$25,56881.7% | 18.3% | €27,953 | €24,37987.2% | 12.8% |
| 100% median | US$62,608 | US$48,82478% | 22% | €55,905 | €41,92675% | 25% |
| 200% median | US$125,216 | US$86,99269.5% | 30.5% | €111,810 | €68,97361.7% | 38.3% |
50% median
AS- Gaji Kasar
- US$31,304
- Gaji bersih
- US$25,56881.7%
- Beban cukai
- 18.3%
Ireland- Gaji Kasar
- €27,953
- Gaji bersih
- €24,37987.2%
- Beban cukai
- 12.8%
100% median
AS- Gaji Kasar
- US$62,608
- Gaji bersih
- US$48,82478%
- Beban cukai
- 22%
Ireland- Gaji Kasar
- €55,905
- Gaji bersih
- €41,92675%
- Beban cukai
- 25%
200% median
AS- Gaji Kasar
- US$125,216
- Gaji bersih
- US$86,99269.5%
- Beban cukai
- 30.5%
Ireland- Gaji Kasar
- €111,810
- Gaji bersih
- €68,97361.7%
- Beban cukai
- 38.3%
AS: gaji rujukan menyamai 50%, 100% dan 200% median gaji kasar tempatan, ditukar mengikut kadar pertukaran semasa. Diandaikan pekerja bujang tanpa anak di bawah peraturan standard.