Pilihan privasi anda

Pilih sama ada membenarkan analitik dan tawaran rakan kongsi. Anda boleh mengubah atau menarik balik pilihan pada bila-bila masa dalam tetapan kuki.

Langkau ke kandungan utama

Bandingkan AS lawan Ireland

Tahun cukai 2026

AS lawan Ireland: perbandingan gaji bersih 2026

Gaji kasar sama, gaji bersih berbeza: AS dan Ireland dibandingkan pada tiga gaji rujukan, peraturan 2026.

Butiran andaUS$62,608 setahun€55,905 setahun
Amerika Syarikat+US$1,871(+€1,671) bersih setahun+3.83%
Amerika Syarikat
US$48,824bersih setahun50.98%
Ireland
US$46,952bersih setahun49.02%
Amerika Syarikat+US$1,871 lebih bersih setahun
US$48,824Gaji bersih · 78.0% daripada kasar
Bersih 78.0%Cukai 11.0%Keselamatan sosial 11.0%
Ireland
US$46,952Gaji bersih · 75.0% daripada kasar
Bersih 75.0%Cukai 19.3%Keselamatan sosial 5.7%
Amerika Syarikat vs Ireland

Perbandingan Negara

Semua jumlah ditunjukkan dalam USD (ditukar daripada EUR pada kadar 1 EUR = 1.1199 USD).

Cukai

IE +US$5,194 · +75.6%
Amerika SyarikatIreland
US$6,870
Cukai Pendapatan
US$10,708
Cukai Pendapatan: Amerika Syarikat US$6,870 (11.0% daripada gaji kasar), Ireland US$10,708 (17.1% daripada gaji kasar). Ireland 56% lebih tinggi.
—
Lain-lain
US$1,355
Lain-lain: Amerika Syarikat tidak berkenaan, Ireland US$1,355 (2.2% daripada gaji kasar). Ireland lebih tinggi.
Surcaj Solidariti / USC (US$1,355)
US$6,870
Jumlah Cukai
US$12,064
Jumlah Cukai: Amerika Syarikat US$6,870 (11.0% daripada gaji kasar), Ireland US$12,064 (19.3% daripada gaji kasar). Ireland 76% lebih tinggi.

Jaminan Sosial (Pekerja)

IE -US$3,323 · -48.1%
Amerika SyarikatIreland
US$3,792
Keselamatan sosial (Social Security / OASDI) / Insurans sosial (PRSI)
US$2,653
Keselamatan sosial (Social Security / OASDI) / Insurans sosial (PRSI): Amerika Syarikat US$3,792 (6.1% daripada gaji kasar), Ireland US$2,653 (4.2% daripada gaji kasar). Ireland 30% lebih rendah.
US$795
Caruman gaji negeri / Pendaftaran pencen automatik (My Future Fund)
US$939
Caruman gaji negeri / Pendaftaran pencen automatik (My Future Fund): Amerika Syarikat US$795 (1.3% daripada gaji kasar), Ireland US$939 (1.5% daripada gaji kasar). Ireland 18% lebih tinggi.
US$2,327
Lain-lain
—
Lain-lain: Amerika Syarikat US$2,327 (3.7% daripada gaji kasar), Ireland tidak berkenaan. Ireland 100% lebih rendah.
Insurans kesihatan Medicare (Medicare) / Kesihatan (US$887)
Pelan kesihatan majikan (premium pekerja sebelum cukai) / Kadar Tambahan Insurans Kesihatan (Zusatzbeitrag) (US$1,440)
US$6,915
Jumlah Caruman Jaminan Sosial
US$3,592
Jumlah Caruman Jaminan Sosial: Amerika Syarikat US$6,915 (11.0% daripada gaji kasar), Ireland US$3,592 (5.7% daripada gaji kasar). Ireland 48% lebih rendah.
Caruman Majikan Amerika Syarikat US$12,851 · Ireland US$8,006

Ringkasan

Amerika SyarikatIreland
US$13,784
Jumlah Potongan
US$15,656
Jumlah Potongan: Amerika Syarikat US$13,784 (22.0% daripada gaji kasar), Ireland US$15,656 (25.0% daripada gaji kasar). Ireland 14% lebih tinggi.
US$48,824
Gaji Bersih
US$46,952
Gaji Bersih: Amerika Syarikat US$48,824 (78.0% daripada gaji kasar), Ireland US$46,952 (75.0% daripada gaji kasar). Ireland 4% lebih rendah.

AS lawan Ireland

AS: gaji bersih lebih tinggi, 78% berbanding 75% daripada gaji kasar.
  1. 50% median

    AS
    Gaji Kasar
    US$31,304
    Gaji bersih
    US$25,56881.7%
    Beban cukai
    18.3%
    Ireland
    Gaji Kasar
    €27,953
    Gaji bersih
    €24,37987.2%
    Beban cukai
    12.8%
  2. 100% median

    AS
    Gaji Kasar
    US$62,608
    Gaji bersih
    US$48,82478%
    Beban cukai
    22%
    Ireland
    Gaji Kasar
    €55,905
    Gaji bersih
    €41,92675%
    Beban cukai
    25%
  3. 200% median

    AS
    Gaji Kasar
    US$125,216
    Gaji bersih
    US$86,99269.5%
    Beban cukai
    30.5%
    Ireland
    Gaji Kasar
    €111,810
    Gaji bersih
    €68,97361.7%
    Beban cukai
    38.3%

AS: gaji rujukan menyamai 50%, 100% dan 200% median gaji kasar tempatan, ditukar mengikut kadar pertukaran semasa. Diandaikan pekerja bujang tanpa anak di bawah peraturan standard.