Vergelijken Duitsland vs Luxemburg
Belastingjaar 2026
Duitsland vs Luxemburg: nettosalaris vergeleken 2026
Zelfde brutosalaris, ander nettosalaris: Duitsland en Luxemburg vergeleken bij drie referentiesalarissen, regels van 2026.
Uw gegevens€ 50.604 per jaar
Luxemburg+€ 6.500 netto per jaar+16,62%
- Duitsland
- € 32.620netto per jaar45,47%
- Luxemburg
- € 39.120netto per jaar54,53%
Duitsland
€ 32.620Nettosalaris · 64,5% van brutoNetto 64,5%Belastingen 13,7%Sociale premies 21,9%
Luxemburg+€ 6.500 meer netto per jaar
€ 39.120Nettosalaris · 77,3% van brutoNetto 77,3%Belastingen 10,0%Sociale premies 12,7%
Duitsland vs LuxemburgWerkgeverslasten Duitsland € 12.046 · Luxemburg € 6.725
Landenvergelijking
Belastingen
LU € -1.874 · -27.1%DuitslandLuxemburg vs DuitslandLuxemburg
€ 6.92013.7% van bruto
Inkomstenbelasting
€ 4.6789.2% van bruto
Inkomstenbelasting: Duitsland € 6.920 (13.7% van bruto), Luxemburg € 4.678 (9.2% van bruto). Luxemburg 32% lager.—
Overig
€ 3680.7% van bruto
Overig: Duitsland niet van toepassing, Luxemburg € 368 (0.7% van bruto). Luxemburg hoger.Solidariteitstoeslag / Werkgelegenheidsfondstoeslag (fonds pour l'emploi) (€ 368)
€ 6.92013.7% van bruto
Totale belastingen
€ 5.04610.0% van bruto
Totale belastingen: Duitsland € 6.920 (13.7% van bruto), Luxemburg € 5.046 (10.0% van bruto). Luxemburg 27% lager.Sociale bijdragen (werknemer)
LU € -4.626 · -41.8%DuitslandLuxemburg vs DuitslandLuxemburg
€ 4.7069.3% van bruto
Pensioen
€ 4.3018.5% van bruto
Pensioen: Duitsland € 4.706 (9.3% van bruto), Luxemburg € 4.301 (8.5% van bruto). Luxemburg 9% lager.€ 4.4868.9% van bruto
Zorg
€ 1.5433.1% van bruto
Zorg: Duitsland € 4.486 (8.9% van bruto), Luxemburg € 1.543 (3.1% van bruto). Luxemburg 66% lager.€ 1.2142.4% van bruto
Langdurige zorg
€ 5931.2% van bruto
Langdurige zorg: Duitsland € 1.214 (2.4% van bruto), Luxemburg € 593 (1.2% van bruto). Luxemburg 51% lager.€ 6581.3% van bruto
Overig
—
Overig: Duitsland € 658 (1.3% van bruto), Luxemburg niet van toepassing. Luxemburg 100% lager.Werkloosheid (€ 658)
€ 11.06521.9% van bruto
Totale sociale bijdragen
€ 6.43812.7% van bruto
Totale sociale bijdragen: Duitsland € 11.065 (21.9% van bruto), Luxemburg € 6.438 (12.7% van bruto). Luxemburg 42% lager.Samenvatting
DuitslandLuxemburg vs DuitslandLuxemburg
€ 17.98435.5% van bruto
Totale inhoudingen
€ 11.48422.7% van bruto
Totale inhoudingen: Duitsland € 17.984 (35.5% van bruto), Luxemburg € 11.484 (22.7% van bruto). Luxemburg 36% lager.€ 32.62064.5% van bruto
Nettosalaris
€ 39.12077.3% van bruto
Nettosalaris: Duitsland € 32.620 (64.5% van bruto), Luxemburg € 39.120 (77.3% van bruto). Luxemburg 20% hoger.Duitsland vs Luxemburg
Luxemburg: meer nettosalaris, 77,3% in plaats van 64,5% van het bruto.
| Mediaan brutoloon | Brutosalaris | Duitsland EUR | Luxemburg EUR | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Nettosalaris | Belastingdruk | Nettosalaris | Belastingdruk | ||
| 50% van de mediaan | € | € | 27% | € | 12,5% |
| 100% van de mediaan | € | € | 35,5% | € | 22,7% |
| 200% van de mediaan | € | € | 42,1% | € | 36,4% |
50% van de mediaan
€25.302 Brutosalaris Duitsland- Nettosalaris
- €
18.46873% - Belastingdruk
- 27%
Luxemburg- Nettosalaris
- €
23.12191,4% - Belastingdruk
- 12,5%
100% van de mediaan
€50.604 Brutosalaris Duitsland- Nettosalaris
- €
32.62064,5% - Belastingdruk
- 35,5%
Luxemburg- Nettosalaris
- €
39.12077,3% - Belastingdruk
- 22,7%
200% van de mediaan
€101.208 Brutosalaris Duitsland- Nettosalaris
- €
58.55357,9% - Belastingdruk
- 42,1%
Luxemburg- Nettosalaris
- €
64.40463,6% - Belastingdruk
- 36,4%
Duitsland: referentiesalarissen komen overeen met 50%, 100% en 200% van het lokale mediane brutosalaris, omgerekend tegen de actuele wisselkoers. Uitgangspunt is een alleenstaande werknemer zonder kinderen volgens standaardregels.