Vergelijken Japan vs Zuid-Korea
Japan vs Zuid-Korea: nettosalaris vergeleken 2026
Zelfde brutosalaris, ander nettosalaris: Japan en Zuid-Korea vergeleken bij drie referentiesalarissen, regels van 2026.
Uw gegevensJP¥ 5.000.000 per jaar₩ 42.366.346 per jaar
Zuid-Korea+JP¥ 342.767(+₩ 2.904.356) netto per jaar+8,02%
- Japan
- JP¥ 3.931.673netto per jaar47,91%
- Zuid-Korea
- JP¥ 4.274.439netto per jaar52,09%
Japan
JP¥ 3.931.673Nettosalaris · 78,6% van brutoNetto 78,6%Belastingen 6,7%Sociale premies 14,7%
Zuid-Korea+JP¥ 342.767 meer netto per jaar
JP¥ 4.274.439Nettosalaris · 85,5% van brutoNetto 85,5%Belastingen 4,8%Sociale premies 9,7%
Japan vs Zuid-KoreaWerkgeverslasten Japan JP¥ 785.854 · Zuid-Korea JP¥ 576.627
Landenvergelijking
Alle bedragen worden weergegeven in JPY (omgerekend vanuit KRW tegen 1 KRW = 0.118018 JPY).
Belastingen
KR JP¥ -93.240 · -28.0%JapanZuid-Korea vs JapanZuid-Korea
JP¥ 332.9736.7% van bruto
Inkomstenbelasting
JP¥ 239.7334.8% van bruto
Inkomstenbelasting: Japan JP¥ 332.973 (6.7% van bruto), Zuid-Korea JP¥ 239.733 (4.8% van bruto). Zuid-Korea 28% lager.JP¥ 332.9736.7% van bruto
Totale belastingen
JP¥ 239.7334.8% van bruto
Totale belastingen: Japan JP¥ 332.973 (6.7% van bruto), Zuid-Korea JP¥ 239.733 (4.8% van bruto). Zuid-Korea 28% lager.Sociale bijdragen (werknemer)
KR JP¥ -249.527 · -33.9%JapanZuid-Korea vs JapanZuid-Korea
JP¥ 457.5009.2% van bruto
Pensioen
JP¥ 237.4574.7% van bruto
Pensioen: Japan JP¥ 457.500 (9.2% van bruto), Zuid-Korea JP¥ 237.457 (4.7% van bruto). Zuid-Korea 48% lager.JP¥ 25.6250.5% van bruto
Werkloosheid
JP¥ 45.0000.9% van bruto
Werkloosheid: Japan JP¥ 25.625 (0.5% van bruto), Zuid-Korea JP¥ 45.000 (0.9% van bruto). Zuid-Korea 76% hoger.JP¥ 247.9175.0% van bruto
Zorg
JP¥ 203.3704.1% van bruto
Zorg: Japan JP¥ 247.917 (5.0% van bruto), Zuid-Korea JP¥ 203.370 (4.1% van bruto). Zuid-Korea 18% lager.JP¥ 4.3130.1% van bruto
Overig
—
Overig: Japan JP¥ 4.313 (0.1% van bruto), Zuid-Korea niet van toepassing. Zuid-Korea 100% lager.Bijdrage voor steun aan kinderen en gezinnen (子ども・子育て支援金) / Extra zorgpremie (JP¥ 4.313)
JP¥ 735.35414.7% van bruto
Totale sociale bijdragen
JP¥ 485.8279.7% van bruto
Totale sociale bijdragen: Japan JP¥ 735.354 (14.7% van bruto), Zuid-Korea JP¥ 485.827 (9.7% van bruto). Zuid-Korea 34% lager.Samenvatting
JapanZuid-Korea vs JapanZuid-Korea
JP¥ 1.068.32721.4% van bruto
Totale inhoudingen
JP¥ 725.56114.5% van bruto
Totale inhoudingen: Japan JP¥ 1.068.327 (21.4% van bruto), Zuid-Korea JP¥ 725.561 (14.5% van bruto). Zuid-Korea 32% lager.JP¥ 3.931.67378.6% van bruto
Nettosalaris
JP¥ 4.274.43985.5% van bruto
Nettosalaris: Japan JP¥ 3.931.673 (78.6% van bruto), Zuid-Korea JP¥ 4.274.439 (85.5% van bruto). Zuid-Korea 9% hoger.Japan vs Zuid-Korea
Zuid-Korea: meer nettosalaris, 85,9% in plaats van 78,6% van het bruto.
| Geschat referentieloon | Japan JPY | Zuid-Korea KRW | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | |
| 50% Geschat referentieloon | JP¥ | JP¥ | 18,8% | ₩ | ₩ | 10,4% |
| 100% Geschat referentieloon | JP¥ | JP¥ | 21,4% | ₩ | ₩ | 14,1% |
| 200% Geschat referentieloon | JP¥ | JP¥ | 27,3% | ₩ | ₩ | 19,9% |
50% Geschat referentieloon
Japan- Brutosalaris
- JP¥
2.500.000 - Nettosalaris
- JP¥
2.029.24881,2% - Belastingdruk
- 18,8%
Zuid-Korea- Brutosalaris
- ₩
20.287.313 - Nettosalaris
- ₩
18.176.25189,6% - Belastingdruk
- 10,4%
100% Geschat referentieloon
Japan- Brutosalaris
- JP¥
5.000.000 - Nettosalaris
- JP¥
3.931.67378,6% - Belastingdruk
- 21,4%
Zuid-Korea- Brutosalaris
- ₩
40.574.627 - Nettosalaris
- ₩
34.839.07185,9% - Belastingdruk
- 14,1%
200% Geschat referentieloon
Japan- Brutosalaris
- JP¥
10.000.000 - Nettosalaris
- JP¥
7.271.69772,7% - Belastingdruk
- 27,3%
Zuid-Korea- Brutosalaris
- ₩
81.149.254 - Nettosalaris
- ₩
64.967.75480,1% - Belastingdruk
- 19,9%
Japan: De referentielonen zijn 50%, 100% en 200% van een geschat brutoloon, omdat nog geen gepubliceerd mediaan- of gemiddeld loon bij het model past. Ze zijn omgerekend tegen actuele wisselkoersen. We gaan uit van een alleenstaande werknemer zonder kinderen onder de gebruikelijke regels.