Vergelijken Roemenië vs Italië
Belastingjaar 2026
Roemenië vs Italië: nettosalaris vergeleken 2026
Zelfde brutosalaris, ander nettosalaris: Roemenië en Italië vergeleken bij drie referentiesalarissen, regels van 2026.
Uw gegevensRON 54.000 per jaar€ 10.116 per jaar
Italië+RON 23.289(+€ 4.363) netto per jaar+41,42%
- Roemenië
- RON 32.932netto per jaar36,94%
- Italië
- RON 56.221netto per jaar63,06%
Roemenië
RON 32.932Nettosalaris · 61,0% van brutoNetto 61,0%Belastingen 4,8%Sociale premies 34,2%
Italië+RON 23.289 meer netto per jaar
RON 56.221Nettosalaris · 100,0% van brutoNetto 100,0%Belastingen 0,0%Sociale premies 0,0%
Roemenië vs ItaliëWerkgeverslasten Roemenië RON 1.188 · Italië RON 20.126
Landenvergelijking
Alle bedragen worden weergegeven in RON (omgerekend vanuit EUR tegen 1 EUR = 5.3382 RON).
Belastingen
IT RON -9.934RoemeniëItalië vs RoemeniëItalië
RON 2.5884.8% van bruto
Inkomstenbelasting
RON 1.6513.1% van bruto
Inkomstenbelasting: Roemenië RON 2.588 (4.8% van bruto), Italië RON 1.651 (3.1% van bruto). Italië 36% lager.—
Overig
RON -8.996-16.7% van bruto
Overig: Roemenië niet van toepassing, Italië RON -8.996 (-16.7% van bruto). Italië lager.Terugbetaalbare belastingkortingen (RON -8.996)
RON 2.5884.8% van bruto
Totale belastingen
RON -7.346-13.6% van bruto
Totale belastingen: Roemenië RON 2.588 (4.8% van bruto), Italië RON -7.346 (-13.6% van bruto). Italië 384% lager.Sociale bijdragen (werknemer)
IT RON -13.355 · -72.3%RoemeniëItalië vs RoemeniëItalië
RON 13.20024.4% van bruto
Pensioen / INPS IVS Pensioen
RON 4.9639.2% van bruto
Pensioen / INPS IVS Pensioen: Roemenië RON 13.200 (24.4% van bruto), Italië RON 4.963 (9.2% van bruto). Italië 62% lager.RON 5.2809.8% van bruto
Overig
RON 1620.3% van bruto
Overig: Roemenië RON 5.280 (9.8% van bruto), Italië RON 162 (0.3% van bruto). Italië 97% lager.Zorg (RON 5.280)
Overige bijdragen / INPS CIG (kortarbeid, cassa integrazione guadagni) (RON 162)
RON 18.48034.2% van bruto
Totale sociale bijdragen
RON 5.1259.5% van bruto
Totale sociale bijdragen: Roemenië RON 18.480 (34.2% van bruto), Italië RON 5.125 (9.5% van bruto). Italië 72% lager.Samenvatting
RoemeniëItalië vs RoemeniëItalië
RON 21.06839.0% van bruto
Totale inhoudingen
RON -2.221-4.1% van bruto
Totale inhoudingen: Roemenië RON 21.068 (39.0% van bruto), Italië RON -2.221 (-4.1% van bruto). Italië 111% lager.RON 32.93261.0% van bruto
Nettosalaris
RON 56.221104.1% van bruto
Nettosalaris: Roemenië RON 32.932 (61.0% van bruto), Italië RON 56.221 (104.1% van bruto). Italië 71% hoger.Roemenië vs Italië
Italië: meer nettosalaris, 102% in plaats van 61% van het bruto.
| Geschat referentieloon | Roemenië RON | Italië EUR | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | |
| 50% Geschat referentieloon | RON | RON | 37,8% | € | € | 9,5% |
| 100% Geschat referentieloon | RON | RON | 39% | € | € | 9,5% |
| 200% Geschat referentieloon | RON | RON | 41,5% | € | € | 15,3% |
50% Geschat referentieloon
Roemenië- Brutosalaris
- RON
27.000 - Nettosalaris
- RON
16.80062,2% - Belastingdruk
- 37,8%
Italië- Brutosalaris
- €
5.427 - Nettosalaris
- €
5.26196,9% - Belastingdruk
- 9,5%
100% Geschat referentieloon
Roemenië- Brutosalaris
- RON
54.000 - Nettosalaris
- RON
32.93261% - Belastingdruk
- 39%
Italië- Brutosalaris
- €
10.854 - Nettosalaris
- €
11.070102% - Belastingdruk
- 9,5%
200% Geschat referentieloon
Roemenië- Brutosalaris
- RON
108.000 - Nettosalaris
- RON
63.18058,5% - Belastingdruk
- 41,5%
Italië- Brutosalaris
- €
21.708 - Nettosalaris
- €
18.39084,7% - Belastingdruk
- 15,3%
Roemenië: De referentielonen zijn 50%, 100% en 200% van een geschat brutoloon, omdat nog geen gepubliceerd mediaan- of gemiddeld loon bij het model past. Ze zijn omgerekend tegen actuele wisselkoersen. We gaan uit van een alleenstaande werknemer zonder kinderen onder de gebruikelijke regels.