Uw privacykeuzes

Kies of u analyse en advertenties (Google AdSense en partneraanbiedingen) toestaat. U kunt uw keuze altijd wijzigen of intrekken via de cookie-instellingen.

Ga naar hoofdinhoud

Vergelijken Roemenië vs Italië

Belastingjaar 2026

Roemenië vs Italië: nettosalaris vergeleken 2026

Zelfde brutosalaris, ander nettosalaris: Roemenië en Italië vergeleken bij drie referentiesalarissen, regels van 2026.

Uw gegevensRON 54.000 per jaar€ 10.116 per jaar
Italië+RON 23.289(+€ 4.363) netto per jaar+41,42%
Roemenië
RON 32.932netto per jaar36,94%
Italië
RON 56.221netto per jaar63,06%
Roemenië
RON 32.932Nettosalaris · 61,0% van bruto
Netto 61,0%Belastingen 4,8%Sociale premies 34,2%
Italië+RON 23.289 meer netto per jaar
RON 56.221Nettosalaris · 100,0% van bruto
Netto 100,0%Belastingen 0,0%Sociale premies 0,0%
Roemenië vs Italië

Landenvergelijking

Alle bedragen worden weergegeven in RON (omgerekend vanuit EUR tegen 1 EUR = 5.3382 RON).

Belastingen

IT RON -9.934
RoemeniëItalië
RON 2.588
Inkomstenbelasting
RON 1.651
Inkomstenbelasting: Roemenië RON 2.588 (4.8% van bruto), Italië RON 1.651 (3.1% van bruto). Italië 36% lager.
—
Overig
RON -8.996
Overig: Roemenië niet van toepassing, Italië RON -8.996 (-16.7% van bruto). Italië lager.
Terugbetaalbare belastingkortingen (RON -8.996)
RON 2.588
Totale belastingen
RON -7.346
Totale belastingen: Roemenië RON 2.588 (4.8% van bruto), Italië RON -7.346 (-13.6% van bruto). Italië 384% lager.

Sociale bijdragen (werknemer)

IT RON -13.355 · -72.3%
RoemeniëItalië
RON 13.200
Pensioen / INPS IVS Pensioen
RON 4.963
Pensioen / INPS IVS Pensioen: Roemenië RON 13.200 (24.4% van bruto), Italië RON 4.963 (9.2% van bruto). Italië 62% lager.
RON 5.280
Overig
RON 162
Overig: Roemenië RON 5.280 (9.8% van bruto), Italië RON 162 (0.3% van bruto). Italië 97% lager.
Zorg (RON 5.280)
Overige bijdragen / INPS CIG (kortarbeid, cassa integrazione guadagni) (RON 162)
RON 18.480
Totale sociale bijdragen
RON 5.125
Totale sociale bijdragen: Roemenië RON 18.480 (34.2% van bruto), Italië RON 5.125 (9.5% van bruto). Italië 72% lager.
Werkgeverslasten Roemenië RON 1.188 · Italië RON 20.126

Samenvatting

RoemeniëItalië
RON 21.068
Totale inhoudingen
RON -2.221
Totale inhoudingen: Roemenië RON 21.068 (39.0% van bruto), Italië RON -2.221 (-4.1% van bruto). Italië 111% lager.
RON 32.932
Nettosalaris
RON 56.221
Nettosalaris: Roemenië RON 32.932 (61.0% van bruto), Italië RON 56.221 (104.1% van bruto). Italië 71% hoger.

Roemenië vs Italië

Italië: meer nettosalaris, 102% in plaats van 61% van het bruto.
  1. 50% Geschat referentieloon

    Roemenië
    Brutosalaris
    RON 27.000
    Nettosalaris
    RON 16.80062,2%
    Belastingdruk
    37,8%
    Italië
    Brutosalaris
    € 5.427
    Nettosalaris
    € 5.26196,9%
    Belastingdruk
    9,5%
  2. 100% Geschat referentieloon

    Roemenië
    Brutosalaris
    RON 54.000
    Nettosalaris
    RON 32.93261%
    Belastingdruk
    39%
    Italië
    Brutosalaris
    € 10.854
    Nettosalaris
    € 11.070102%
    Belastingdruk
    9,5%
  3. 200% Geschat referentieloon

    Roemenië
    Brutosalaris
    RON 108.000
    Nettosalaris
    RON 63.18058,5%
    Belastingdruk
    41,5%
    Italië
    Brutosalaris
    € 21.708
    Nettosalaris
    € 18.39084,7%
    Belastingdruk
    15,3%

Roemenië: De referentielonen zijn 50%, 100% en 200% van een geschat brutoloon, omdat nog geen gepubliceerd mediaan- of gemiddeld loon bij het model past. Ze zijn omgerekend tegen actuele wisselkoersen. We gaan uit van een alleenstaande werknemer zonder kinderen onder de gebruikelijke regels.