Vergelijken Italië vs Roemenië
Belastingjaar 2026
Italië vs Roemenië: nettosalaris vergeleken 2026
Zelfde brutosalaris, ander nettosalaris: Italië en Roemenië vergeleken bij drie referentiesalarissen, regels van 2026.
Uw gegevens€ 24.500 per jaarRON 130.786 per jaar
Italië+€ 5.777(+RON 30.837) netto per jaar+28,73%
- Italië
- € 20.109netto per jaar58,39%
- Roemenië
- € 14.332netto per jaar41,61%
Italië+€ 5.777 meer netto per jaar
€ 20.109Nettosalaris · 82,1% van brutoNetto 82,1%Belastingen 8,4%Sociale premies 9,5%
Roemenië
€ 14.332Nettosalaris · 58,5% van brutoNetto 58,5%Belastingen 6,5%Sociale premies 35,0%
Italië vs RoemeniëWerkgeverslasten Italië € 9.131 · Roemenië € 551
Landenvergelijking
Alle bedragen worden weergegeven in EUR (omgerekend vanuit RON tegen 1 RON = 0.187329 EUR).
Belastingen
RO € -473 · -22.9%ItaliëRoemenië vs ItaliëRoemenië
€ 2.0668.4% van bruto
Inkomstenbelasting
€ 1.5926.5% van bruto
Inkomstenbelasting: Italië € 2.066 (8.4% van bruto), Roemenië € 1.592 (6.5% van bruto). Roemenië 23% lager.€ 2.0668.4% van bruto
Totale belastingen
€ 1.5926.5% van bruto
Totale belastingen: Italië € 2.066 (8.4% van bruto), Roemenië € 1.592 (6.5% van bruto). Roemenië 23% lager.Sociale bijdragen (werknemer)
RO +€ 6.250 · +268.8%ItaliëRoemenië vs ItaliëRoemenië
€ 2.2529.2% van bruto
INPS IVS Pensioen / Pensioen
€ 6.12525.0% van bruto
INPS IVS Pensioen / Pensioen: Italië € 2.252 (9.2% van bruto), Roemenië € 6.125 (25.0% van bruto). Roemenië 172% hoger.€ 740.3% van bruto
Overig
€ 2.45010.0% van bruto
Overig: Italië € 74 (0.3% van bruto), Roemenië € 2.450 (10.0% van bruto). Roemenië 3233% hoger.INPS CIG (kortarbeid, cassa integrazione guadagni) / Overige bijdragen (€ 74)
Zorg (€ 2.450)
€ 2.3259.5% van bruto
Totale sociale bijdragen
€ 8.57535.0% van bruto
Totale sociale bijdragen: Italië € 2.325 (9.5% van bruto), Roemenië € 8.575 (35.0% van bruto). Roemenië 269% hoger.Samenvatting
ItaliëRoemenië vs ItaliëRoemenië
€ 4.39117.9% van bruto
Totale inhoudingen
€ 10.16841.5% van bruto
Totale inhoudingen: Italië € 4.391 (17.9% van bruto), Roemenië € 10.168 (41.5% van bruto). Roemenië 132% hoger.€ 20.10982.1% van bruto
Nettosalaris
€ 14.33258.5% van bruto
Nettosalaris: Italië € 20.109 (82.1% van bruto), Roemenië € 14.332 (58.5% van bruto). Roemenië 29% lager.Italië vs Roemenië
Italië: meer nettosalaris, 82,1% in plaats van 58,5% van het bruto.
| Geschat referentieloon | Italië EUR | Roemenië RON | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | Brutosalaris | Nettosalaris | Belastingdruk | |
| 50% Geschat referentieloon | € | € | 9,5% | RON | RON | 40,6% |
| 100% Geschat referentieloon | € | € | 17,9% | RON | RON | 41,5% |
| 200% Geschat referentieloon | € | € | 34,5% | RON | RON | 41,5% |
50% Geschat referentieloon
Italië- Brutosalaris
- €
12.250 - Nettosalaris
- €
12.08898,7% - Belastingdruk
- 9,5%
Roemenië- Brutosalaris
- RON
60.945 - Nettosalaris
- RON
36.19559,4% - Belastingdruk
- 40,6%
100% Geschat referentieloon
Italië- Brutosalaris
- €
24.500 - Nettosalaris
- €
20.10982,1% - Belastingdruk
- 17,9%
Roemenië- Brutosalaris
- RON
121.891 - Nettosalaris
- RON
71.30658,5% - Belastingdruk
- 41,5%
200% Geschat referentieloon
Italië- Brutosalaris
- €
49.000 - Nettosalaris
- €
32.11265,5% - Belastingdruk
- 34,5%
Roemenië- Brutosalaris
- RON
243.781 - Nettosalaris
- RON
142.61258,5% - Belastingdruk
- 41,5%
Italië: De referentielonen zijn 50%, 100% en 200% van een geschat brutoloon, omdat nog geen gepubliceerd mediaan- of gemiddeld loon bij het model past. Ze zijn omgerekend tegen actuele wisselkoersen. We gaan uit van een alleenstaande werknemer zonder kinderen onder de gebruikelijke regels.