Porovnať Illinois vs. Indiana
Daňový rok 2026
Illinois vs. Indiana: čistá mzda 2026
Illinois a Indiana pri rovnakej hrubej mzde: čistá mzda podľa pravidiel na rok 2026 a dane, ktoré tvoria rozdiel.
Vaše údaje62 608 USD ročne
Illinois+107 USD čistého ročne+0,22 %
- Illinois
- 48 445 USDčistého ročne50,06 %
- Indiana
- 48 338 USDčistého ročne49,94 %
Illinoiso +107 USD viac čistého ročne
48 445 USDČistá mzda · 77,4 % z hrubejČistá 77,4 %Dane 12,8 %Sociálne odvody 9,8 %
Indiana
48 338 USDČistá mzda · 77,2 % z hrubejČistá 77,2 %Dane 13,0 %Sociálne odvody 9,8 %
Illinois vs IndianaPríspevky zamestnávateľa Illinois 13 084 USD · Indiana 12 844 USD
Porovnanie krajín
Dane
US +107 USD · +1.3%IllinoisIndiana vs. IllinoisIndiana
8 043 USD12.8% z hrubého
Daň z príjmov
8 151 USD13.0% z hrubého
Daň z príjmov: Illinois 8 043 USD (12.8% z hrubého), Indiana 8 151 USD (13.0% z hrubého). Indiana 1% vyššie.8 043 USD12.8% z hrubého
Celkové dane
8 151 USD13.0% z hrubého
Celkové dane: Illinois 8 043 USD (12.8% z hrubého), Indiana 8 151 USD (13.0% z hrubého). Indiana 1% vyššie.Sociálne poistenie (zamestnanec)
US 0 USD · 0.0%IllinoisIndiana vs. IllinoisIndiana
3 792 USD6.1% z hrubého
Sociálne zabezpečenie (Social Security / OASDI)
3 792 USD6.1% z hrubého
Sociálne zabezpečenie (Social Security / OASDI): Illinois 3 792 USD (6.1% z hrubého), Indiana 3 792 USD (6.1% z hrubého).887 USD1.4% z hrubého
Zdravotné poistenie Medicare (Medicare)
887 USD1.4% z hrubého
Zdravotné poistenie Medicare (Medicare): Illinois 887 USD (1.4% z hrubého), Indiana 887 USD (1.4% z hrubého).1 440 USD2.3% z hrubého
Zamestnanecký zdravotný plán (príspevok zamestnanca pred zdanením)
1 440 USD2.3% z hrubého
Zamestnanecký zdravotný plán (príspevok zamestnanca pred zdanením): Illinois 1 440 USD (2.3% z hrubého), Indiana 1 440 USD (2.3% z hrubého).6 119 USD9.8% z hrubého
Celkové sociálne poistenie
6 119 USD9.8% z hrubého
Celkové sociálne poistenie: Illinois 6 119 USD (9.8% z hrubého), Indiana 6 119 USD (9.8% z hrubého).Súhrn
IllinoisIndiana vs. IllinoisIndiana
14 163 USD22.6% z hrubého
Celkové zrážky
14 270 USD22.8% z hrubého
Celkové zrážky: Illinois 14 163 USD (22.6% z hrubého), Indiana 14 270 USD (22.8% z hrubého). Indiana 1% vyššie.48 445 USD77.4% z hrubého
Čistá mzda
48 338 USD77.2% z hrubého
Čistá mzda: Illinois 48 445 USD (77.4% z hrubého), Indiana 48 338 USD (77.2% z hrubého). Indiana nižšie.Illinois a Indiana: čistá mzda pri troch výškach mzdy
Illinois: o 107 USD vyššia čistá mzda ročne pri hrubej mzde 62 608 USD.
| Medián hrubej mzdy | Hrubá mzda | Illinois | Indiana | Rozdiel za rok |
|---|---|---|---|---|
| 50 % mediánu | 31 304 USD | 24 842 USD | 24 741 USD | Illinois +101 USD |
| 100 % mediánu | 62 608 USD | 48 445 USD | 48 338 USD | Illinois +107 USD |
| 200 % mediánu | 125 216 USD | 89 885 USD | 89 765 USD | Illinois +120 USD |
Čo sa líši pri hrubej mzde 62 608 USD
| Zrážky | Illinois | Indiana |
|---|---|---|
| Štátna daň z príjmov | 2 883 USD | 1 775 USD |
| Miestna daň z príjmu | 0 USD | 1 215 USD |
Medián hrubej mzdy · 62 608 USD · Daňový rok 2026
Referenčné mzdy zodpovedajú 50 %, 100 % a 200 % tejto sumy. Predpokladá sa slobodný zamestnanec bez detí, ktorý žije a pracuje v uvedenom regióne, a predvolené nastavenia kalkulačky.
Indiana: údaje zahŕňajú okresnú daň z príjmov najľudnatejšieho okresu (Okres Marion). Tabuľka používa tieto predvolené nastavenia; nástroj na porovnanie na tejto stránke vám umožní vybrať okres alebo mesto pre každú stranu.