Porovnať Texas vs. Colorado
Daňový rok 2026
Texas vs. Colorado: čistá mzda 2026
Texas a Colorado pri rovnakej hrubej mzde: čistá mzda podľa pravidiel na rok 2026 a dane, ktoré tvoria rozdiel.
Vaše údaje62 608 USD ročne
Texas+2 258 USD čistého ročne+4,40 %
- Texas
- 51 328 USDčistého ročne51,12 %
- Colorado
- 49 070 USDčistého ročne48,88 %
Texaso +2 258 USD viac čistého ročne
51 328 USDČistá mzda · 82,0 % z hrubejČistá 82,0 %Dane 8,2 %Sociálne odvody 9,8 %
Colorado
49 070 USDČistá mzda · 78,4 % z hrubejČistá 78,4 %Dane 11,4 %Sociálne odvody 10,2 %
Texas vs ColoradoPríspevky zamestnávateľa Texas 12 849 USD · Colorado 13 075 USD
Porovnanie krajín
Dane
US +1 983 USD · +38.4%TexasColorado vs. TexasColorado
5 160 USD8.2% z hrubého
Daň z príjmov
7 143 USD11.4% z hrubého
Daň z príjmov: Texas 5 160 USD (8.2% z hrubého), Colorado 7 143 USD (11.4% z hrubého). Colorado 38% vyššie.5 160 USD8.2% z hrubého
Celkové dane
7 143 USD11.4% z hrubého
Celkové dane: Texas 5 160 USD (8.2% z hrubého), Colorado 7 143 USD (11.4% z hrubého). Colorado 38% vyššie.Sociálne poistenie (zamestnanec)
US +275 USD · +4.5%TexasColorado vs. TexasColorado
3 792 USD6.1% z hrubého
Sociálne zabezpečenie (Social Security / OASDI)
3 792 USD6.1% z hrubého
Sociálne zabezpečenie (Social Security / OASDI): Texas 3 792 USD (6.1% z hrubého), Colorado 3 792 USD (6.1% z hrubého).887 USD1.4% z hrubého
Zdravotné poistenie Medicare (Medicare)
887 USD1.4% z hrubého
Zdravotné poistenie Medicare (Medicare): Texas 887 USD (1.4% z hrubého), Colorado 887 USD (1.4% z hrubého).1 440 USD2.3% z hrubého
Zamestnanecký zdravotný plán (príspevok zamestnanca pred zdanením)
1 440 USD2.3% z hrubého
Zamestnanecký zdravotný plán (príspevok zamestnanca pred zdanením): Texas 1 440 USD (2.3% z hrubého), Colorado 1 440 USD (2.3% z hrubého).—
Ostatné
275 USD0.4% z hrubého
Ostatné: Texas nevzťahuje sa, Colorado 275 USD (0.4% z hrubého). Colorado vyššie.Odvody zo mzdy na úrovni štátu (275 USD)
6 119 USD9.8% z hrubého
Celkové sociálne poistenie
6 395 USD10.2% z hrubého
Celkové sociálne poistenie: Texas 6 119 USD (9.8% z hrubého), Colorado 6 395 USD (10.2% z hrubého). Colorado 5% vyššie.Súhrn
TexasColorado vs. TexasColorado
11 280 USD18.0% z hrubého
Celkové zrážky
13 538 USD21.6% z hrubého
Celkové zrážky: Texas 11 280 USD (18.0% z hrubého), Colorado 13 538 USD (21.6% z hrubého). Colorado 20% vyššie.51 328 USD82.0% z hrubého
Čistá mzda
49 070 USD78.4% z hrubého
Čistá mzda: Texas 51 328 USD (82.0% z hrubého), Colorado 49 070 USD (78.4% z hrubého). Colorado 4% nižšie.Texas a Colorado: čistá mzda pri troch výškach mzdy
Texas: o 2 258 USD vyššia čistá mzda ročne pri hrubej mzde 62 608 USD.
| Medián hrubej mzdy | Hrubá mzda | Texas | Colorado | Rozdiel za rok |
|---|---|---|---|---|
| 50 % mediánu | 31 304 USD | 26 176 USD | 25 432 USD | Texas +744 USD |
| 100 % mediánu | 62 608 USD | 51 328 USD | 49 070 USD | Texas +2 258 USD |
| 200 % mediánu | 125 216 USD | 95 867 USD | 90 578 USD | Texas +5 289 USD |
Čo sa líši pri hrubej mzde 62 608 USD
| Zrážky | Texas | Colorado |
|---|---|---|
| Štátna daň z príjmov | 0 USD | 1 983 USD |
| Odvody zo mzdy na úrovni štátu | 0 USD | 275 USD |
Medián hrubej mzdy · 62 608 USD · Daňový rok 2026
Referenčné mzdy zodpovedajú 50 %, 100 % a 200 % tejto sumy. Predpokladá sa slobodný zamestnanec bez detí, ktorý žije a pracuje v uvedenom regióne, a predvolené nastavenia kalkulačky.
Colorado: údaje nezahŕňajú miestne dane z príjmov, ktoré platia niektorí obyvatelia.