Porovnať Kalifornia vs. Colorado
Daňový rok 2026
Kalifornia vs. Colorado: čistá mzda 2026
Kalifornia a Colorado pri rovnakej hrubej mzde: čistá mzda podľa pravidiel na rok 2026 a dane, ktoré tvoria rozdiel.
Vaše údaje62 608 USD ročne
Colorado+246 USD čistého ročne+0,50 %
- Kalifornia
- 48 824 USDčistého ročne49,87 %
- Colorado
- 49 070 USDčistého ročne50,13 %
Kalifornia
48 824 USDČistá mzda · 78,0 % z hrubejČistá 78,0 %Dane 11,0 %Sociálne odvody 11,0 %
Coloradoo +246 USD viac čistého ročne
49 070 USDČistá mzda · 78,4 % z hrubejČistá 78,4 %Dane 11,4 %Sociálne odvody 10,2 %
Kalifornia vs ColoradoPríspevky zamestnávateľa Kalifornia 12 851 USD · Colorado 13 075 USD
Porovnanie krajín
Dane
US +273 USD · +4.0%KaliforniaColorado vs. KaliforniaColorado
6 870 USD11.0% z hrubého
Daň z príjmov
7 143 USD11.4% z hrubého
Daň z príjmov: Kalifornia 6 870 USD (11.0% z hrubého), Colorado 7 143 USD (11.4% z hrubého). Colorado 4% vyššie.6 870 USD11.0% z hrubého
Celkové dane
7 143 USD11.4% z hrubého
Celkové dane: Kalifornia 6 870 USD (11.0% z hrubého), Colorado 7 143 USD (11.4% z hrubého). Colorado 4% vyššie.Sociálne poistenie (zamestnanec)
US -520 USD · -7.5%KaliforniaColorado vs. KaliforniaColorado
3 792 USD6.1% z hrubého
Sociálne zabezpečenie (Social Security / OASDI)
3 792 USD6.1% z hrubého
Sociálne zabezpečenie (Social Security / OASDI): Kalifornia 3 792 USD (6.1% z hrubého), Colorado 3 792 USD (6.1% z hrubého).887 USD1.4% z hrubého
Zdravotné poistenie Medicare (Medicare)
887 USD1.4% z hrubého
Zdravotné poistenie Medicare (Medicare): Kalifornia 887 USD (1.4% z hrubého), Colorado 887 USD (1.4% z hrubého).1 440 USD2.3% z hrubého
Zamestnanecký zdravotný plán (príspevok zamestnanca pred zdanením)
1 440 USD2.3% z hrubého
Zamestnanecký zdravotný plán (príspevok zamestnanca pred zdanením): Kalifornia 1 440 USD (2.3% z hrubého), Colorado 1 440 USD (2.3% z hrubého).795 USD1.3% z hrubého
Odvody zo mzdy na úrovni štátu
275 USD0.4% z hrubého
Odvody zo mzdy na úrovni štátu: Kalifornia 795 USD (1.3% z hrubého), Colorado 275 USD (0.4% z hrubého). Colorado 65% nižšie.6 915 USD11.0% z hrubého
Celkové sociálne poistenie
6 395 USD10.2% z hrubého
Celkové sociálne poistenie: Kalifornia 6 915 USD (11.0% z hrubého), Colorado 6 395 USD (10.2% z hrubého). Colorado 8% nižšie.Súhrn
KaliforniaColorado vs. KaliforniaColorado
13 784 USD22.0% z hrubého
Celkové zrážky
13 538 USD21.6% z hrubého
Celkové zrážky: Kalifornia 13 784 USD (22.0% z hrubého), Colorado 13 538 USD (21.6% z hrubého). Colorado 2% nižšie.48 824 USD78.0% z hrubého
Čistá mzda
49 070 USD78.4% z hrubého
Čistá mzda: Kalifornia 48 824 USD (78.0% z hrubého), Colorado 49 070 USD (78.4% z hrubého). Colorado 1% vyššie.Kalifornia a Colorado: čistá mzda pri troch výškach mzdy
Colorado: o 246 USD vyššia čistá mzda ročne pri hrubej mzde 62 608 USD.
| Medián hrubej mzdy | Hrubá mzda | Kalifornia | Colorado | Rozdiel za rok |
|---|---|---|---|---|
| 50 % mediánu | 31 304 USD | 25 568 USD | 25 432 USD | Kalifornia +136 USD |
| 100 % mediánu | 62 608 USD | 48 824 USD | 49 070 USD | Colorado +246 USD |
| 200 % mediánu | 125 216 USD | 86 992 USD | 90 578 USD | Colorado +3 586 USD |
Čo sa líši pri hrubej mzde 62 608 USD
| Zrážky | Kalifornia | Colorado |
|---|---|---|
| Štátna daň z príjmov | 1 710 USD | 1 983 USD |
| Odvody zo mzdy na úrovni štátu | 795 USD | 275 USD |
Medián hrubej mzdy · 62 608 USD · Daňový rok 2026
Referenčné mzdy zodpovedajú 50 %, 100 % a 200 % tejto sumy. Predpokladá sa slobodný zamestnanec bez detí, ktorý žije a pracuje v uvedenom regióne, a predvolené nastavenia kalkulačky.
Colorado: údaje nezahŕňajú miestne dane z príjmov, ktoré platia niektorí obyvatelia.