Vergelyk Saskatchewan teenoor Alberta
Belastingjaar 2026
Saskatchewan teenoor Alberta: netto salaris 2026
Saskatchewan en Alberta met dieselfde bruto salaris: netto salaris volgens die 2026-reëls en die belasting agter die verskil.
U besonderhedeCAD 63 500 per jaar
Alberta+CAD 1 287 netto per jaar+2,58%
- Saskatchewan
- CAD 48 667netto per jaar49,35%
- Alberta
- CAD 49 954netto per jaar50,65%
Saskatchewan
CAD 48 667Netto salaris · 76,6% van brutoNetto 76,6%Belasting 16,1%Maatskaplike versekering 7,3%
Alberta+CAD 1 287 meer netto per jaar
CAD 49 954Netto salaris · 78,7% van brutoNetto 78,7%Belasting 14,1%Maatskaplike versekering 7,3%
Saskatchewan vs AlbertaWerkgewerbydraes Saskatchewan CAD 5 019 · Alberta CAD 5 019
Landvergelyking
Belasting
CA -CAD 1 287 · -12.6%SaskatchewanAlberta teenoor SaskatchewanAlberta
CAD 10 22816.1% van bruto
Inkomstebelasting
CAD 8 94014.1% van bruto
Inkomstebelasting: Saskatchewan CAD 10 228 (16.1% van bruto), Alberta CAD 8 940 (14.1% van bruto). Alberta 13% laer.CAD 10 22816.1% van bruto
Totale belasting
CAD 8 94014.1% van bruto
Totale belasting: Saskatchewan CAD 10 228 (16.1% van bruto), Alberta CAD 8 940 (14.1% van bruto). Alberta 13% laer.Maatskaplike versekering (werknemer)
CA CAD 0 · 0.0%SaskatchewanAlberta teenoor SaskatchewanAlberta
CAD 3 5705.6% van bruto
Kanadese pensioenplan (CPP)
CAD 3 5705.6% van bruto
Kanadese pensioenplan (CPP): Saskatchewan CAD 3 570 (5.6% van bruto), Alberta CAD 3 570 (5.6% van bruto).CAD 1 0351.6% van bruto
Indiensnemingsversekering (EI)
CAD 1 0351.6% van bruto
Indiensnemingsversekering (EI): Saskatchewan CAD 1 035 (1.6% van bruto), Alberta CAD 1 035 (1.6% van bruto).CAD 4 6057.3% van bruto
Totale maatskaplike bydraes
CAD 4 6057.3% van bruto
Totale maatskaplike bydraes: Saskatchewan CAD 4 605 (7.3% van bruto), Alberta CAD 4 605 (7.3% van bruto).Oorsig
SaskatchewanAlberta teenoor SaskatchewanAlberta
CAD 14 83323.4% van bruto
Totale aftrekkings
CAD 13 54621.3% van bruto
Totale aftrekkings: Saskatchewan CAD 14 833 (23.4% van bruto), Alberta CAD 13 546 (21.3% van bruto). Alberta 9% laer.CAD 48 66776.6% van bruto
Netto salaris
CAD 49 95478.7% van bruto
Netto salaris: Saskatchewan CAD 48 667 (76.6% van bruto), Alberta CAD 49 954 (78.7% van bruto). Alberta 3% hoër.Saskatchewan en Alberta: netto salaris by drie salarisse
Alberta: CAD 1 287 meer netto salaris per jaar by ’n bruto salaris van CAD 63 500.
| Geskatte verwysingsalaris | Bruto salaris | Saskatchewan | Alberta | Verskil per jaar |
|---|---|---|---|---|
| 50% Geskatte verwysingsalaris | CAD 31 750 | CAD 26 965 | CAD 27 385 | Alberta +CAD 420 |
| 100% Geskatte verwysingsalaris | CAD 63 500 | CAD 48 667 | CAD 49 954 | Alberta +CAD 1 287 |
| 200% Geskatte verwysingsalaris | CAD 127 000 | CAD 89 892 | CAD 92 738 | Alberta +CAD 2 846 |
Wat verskil by ’n bruto salaris van CAD 63 500
| Aftrekkings | Saskatchewan | Alberta |
|---|---|---|
| Provinsiale inkomstebelasting | CAD 4 211 | CAD 2 924 |
Geskatte verwysingsalaris · CAD 63 500 · Belastingjaar 2026
Verwysingsalarisse is 50%, 100% en 200% van hierdie bedrag. Aanvaar ’n enkellopende werknemer sonder kinders wat in die getoonde streek woon en werk, met die sakrekenaar se verstekinstellings.