Vergelyk Ontario teenoor Alberta
Belastingjaar 2026
Ontario teenoor Alberta: netto salaris 2026
Ontario en Alberta met dieselfde bruto salaris: netto salaris volgens die 2026-reëls en die belasting agter die verskil.
U besonderhedeCAD 63 500 per jaar
Alberta+CAD 364 netto per jaar+0,73%
- Ontario
- CAD 49 591netto per jaar49,82%
- Alberta
- CAD 49 954netto per jaar50,18%
Ontario
CAD 49 591Netto salaris · 78,1% van brutoNetto 78,1%Belasting 14,7%Maatskaplike versekering 7,3%
Alberta+CAD 364 meer netto per jaar
CAD 49 954Netto salaris · 78,7% van brutoNetto 78,7%Belasting 14,1%Maatskaplike versekering 7,3%
Ontario vs AlbertaWerkgewerbydraes Ontario CAD 5 019 · Alberta CAD 5 019
Landvergelyking
Belasting
CA -CAD 364 · -3.9%OntarioAlberta teenoor OntarioAlberta
CAD 9 30414.7% van bruto
Inkomstebelasting
CAD 8 94014.1% van bruto
Inkomstebelasting: Ontario CAD 9 304 (14.7% van bruto), Alberta CAD 8 940 (14.1% van bruto). Alberta 4% laer.CAD 9 30414.7% van bruto
Totale belasting
CAD 8 94014.1% van bruto
Totale belasting: Ontario CAD 9 304 (14.7% van bruto), Alberta CAD 8 940 (14.1% van bruto). Alberta 4% laer.Maatskaplike versekering (werknemer)
CA CAD 0 · 0.0%OntarioAlberta teenoor OntarioAlberta
CAD 3 5705.6% van bruto
Kanadese pensioenplan (CPP)
CAD 3 5705.6% van bruto
Kanadese pensioenplan (CPP): Ontario CAD 3 570 (5.6% van bruto), Alberta CAD 3 570 (5.6% van bruto).CAD 1 0351.6% van bruto
Indiensnemingsversekering (EI)
CAD 1 0351.6% van bruto
Indiensnemingsversekering (EI): Ontario CAD 1 035 (1.6% van bruto), Alberta CAD 1 035 (1.6% van bruto).CAD 4 6057.3% van bruto
Totale maatskaplike bydraes
CAD 4 6057.3% van bruto
Totale maatskaplike bydraes: Ontario CAD 4 605 (7.3% van bruto), Alberta CAD 4 605 (7.3% van bruto).Oorsig
OntarioAlberta teenoor OntarioAlberta
CAD 13 90921.9% van bruto
Totale aftrekkings
CAD 13 54621.3% van bruto
Totale aftrekkings: Ontario CAD 13 909 (21.9% van bruto), Alberta CAD 13 546 (21.3% van bruto). Alberta 3% laer.CAD 49 59178.1% van bruto
Netto salaris
CAD 49 95478.7% van bruto
Netto salaris: Ontario CAD 49 591 (78.1% van bruto), Alberta CAD 49 954 (78.7% van bruto). Alberta 1% hoër.Ontario en Alberta: netto salaris by drie salarisse
Alberta: CAD 363 meer netto salaris per jaar by ’n bruto salaris van CAD 63 500.
| Geskatte verwysingsalaris | Bruto salaris | Ontario | Alberta | Verskil per jaar |
|---|---|---|---|---|
| 50% Geskatte verwysingsalaris | CAD 31 750 | CAD 26 791 | CAD 27 385 | Alberta +CAD 594 |
| 100% Geskatte verwysingsalaris | CAD 63 500 | CAD 49 591 | CAD 49 954 | Alberta +CAD 363 |
| 200% Geskatte verwysingsalaris | CAD 127 000 | CAD 91 304 | CAD 92 738 | Alberta +CAD 1 434 |
Wat verskil by ’n bruto salaris van CAD 63 500
| Aftrekkings | Ontario | Alberta |
|---|---|---|
| Provinsiale inkomstebelasting | CAD 3 288 | CAD 2 924 |
Geskatte verwysingsalaris · CAD 63 500 · Belastingjaar 2026
Verwysingsalarisse is 50%, 100% en 200% van hierdie bedrag. Aanvaar ’n enkellopende werknemer sonder kinders wat in die getoonde streek woon en werk, met die sakrekenaar se verstekinstellings.