Vergelyk Ontario teenoor Québec
Belastingjaar 2026
Ontario teenoor Québec: netto salaris 2026
Ontario en Québec met dieselfde bruto salaris: netto salaris volgens die 2026-reëls en die belasting agter die verskil.
U besonderhedeCAD 63 500 per jaar
Ontario+CAD 2 266 netto per jaar+4,57%
- Ontario
- CAD 49 591netto per jaar51,17%
- Québec
- CAD 47 325netto per jaar48,83%
Ontario+CAD 2 266 meer netto per jaar
CAD 49 591Netto salaris · 78,1% van brutoNetto 78,1%Belasting 14,7%Maatskaplike versekering 7,3%
Québec
CAD 47 325Netto salaris · 74,5% van brutoNetto 74,5%Belasting 17,8%Maatskaplike versekering 7,7%
Ontario vs QuébecWerkgewerbydraes Ontario CAD 5 019 · Québec CAD 6 366
Landvergelyking
Belasting
CA +CAD 1 993 · +21.4%OntarioQuébec teenoor OntarioQuébec
CAD 9 30414.7% van bruto
Inkomstebelasting
CAD 11 29717.8% van bruto
Inkomstebelasting: Ontario CAD 9 304 (14.7% van bruto), Québec CAD 11 297 (17.8% van bruto). Québec 21% hoër.CAD 9 30414.7% van bruto
Totale belasting
CAD 11 29717.8% van bruto
Totale belasting: Ontario CAD 9 304 (14.7% van bruto), Québec CAD 11 297 (17.8% van bruto). Québec 21% hoër.Maatskaplike versekering (werknemer)
CA +CAD 274 · +5.9%OntarioQuébec teenoor OntarioQuébec
CAD 3 5705.6% van bruto
Kanadese pensioenplan (CPP)
CAD 3 7806.0% van bruto
Kanadese pensioenplan (CPP): Ontario CAD 3 570 (5.6% van bruto), Québec CAD 3 780 (6.0% van bruto). Québec 6% hoër.CAD 1 0351.6% van bruto
Indiensnemingsversekering (EI)
CAD 8261.3% van bruto
Indiensnemingsversekering (EI): Ontario CAD 1 035 (1.6% van bruto), Québec CAD 826 (1.3% van bruto). Québec 20% laer.—
Ander
CAD 2730.4% van bruto
Ander: Ontario nie van toepassing nie, Québec CAD 273 (0.4% van bruto). Québec hoër.Québec-ouerskapsversekering (QPIP) (CAD 273)
CAD 4 6057.3% van bruto
Totale maatskaplike bydraes
CAD 4 8797.7% van bruto
Totale maatskaplike bydraes: Ontario CAD 4 605 (7.3% van bruto), Québec CAD 4 879 (7.7% van bruto). Québec 6% hoër.Oorsig
OntarioQuébec teenoor OntarioQuébec
CAD 13 90921.9% van bruto
Totale aftrekkings
CAD 16 17525.5% van bruto
Totale aftrekkings: Ontario CAD 13 909 (21.9% van bruto), Québec CAD 16 175 (25.5% van bruto). Québec 16% hoër.CAD 49 59178.1% van bruto
Netto salaris
CAD 47 32574.5% van bruto
Netto salaris: Ontario CAD 49 591 (78.1% van bruto), Québec CAD 47 325 (74.5% van bruto). Québec 5% laer.Ontario en Québec: netto salaris by drie salarisse
Ontario: CAD 2 266 meer netto salaris per jaar by ’n bruto salaris van CAD 63 500.
| Geskatte verwysingsalaris | Bruto salaris | Ontario | Québec | Verskil per jaar |
|---|---|---|---|---|
| 50% Geskatte verwysingsalaris | CAD 31 750 | CAD 26 791 | CAD 26 531 | Ontario +CAD 260 |
| 100% Geskatte verwysingsalaris | CAD 63 500 | CAD 49 591 | CAD 47 325 | Ontario +CAD 2 266 |
| 200% Geskatte verwysingsalaris | CAD 127 000 | CAD 91 304 | CAD 85 629 | Ontario +CAD 5 675 |
Wat verskil by ’n bruto salaris van CAD 63 500
| Aftrekkings | Ontario | Québec |
|---|---|---|
| Federale inkomstebelasting | CAD 6 016 | CAD 4 992 |
| Provinsiale inkomstebelasting | CAD 3 288 | CAD 6 305 |
| Kanadese pensioenplan (CPP) | CAD 3 570 | CAD 0 |
| Indiensnemingsversekering (EI) | CAD 1 035 | CAD 826 |
| Québec-pensioenplan (QPP) | CAD 0 | CAD 3 780 |
| Québec-ouerskapsversekering (QPIP) | CAD 0 | CAD 273 |
Geskatte verwysingsalaris · CAD 63 500 · Belastingjaar 2026
Verwysingsalarisse is 50%, 100% en 200% van hierdie bedrag. Aanvaar ’n enkellopende werknemer sonder kinders wat in die getoonde streek woon en werk, met die sakrekenaar se verstekinstellings.