U privaatheidskeuses

Kies of u ontleding en geaffilieerde aanbiedinge wil toelaat. Verander u keuse enige tyd in koekie-instellings.

Slaan oor na hoofinhoud

Vergelyk Ontario teenoor Manitoba

Belastingjaar 2026

Ontario teenoor Manitoba: netto salaris 2026

Ontario en Manitoba met dieselfde bruto salaris: netto salaris volgens die 2026-reëls en die belasting agter die verskil.

U besonderhedeCAD 63 500 per jaar
Ontario+CAD 1 679 netto per jaar+3,39%
Ontario
CAD 49 591netto per jaar50,86%
Manitoba
CAD 47 912netto per jaar49,14%
Ontario+CAD 1 679 meer netto per jaar
CAD 49 591Netto salaris · 78,1% van bruto
Netto 78,1%Belasting 14,7%Maatskaplike versekering 7,3%
Manitoba
CAD 47 912Netto salaris · 75,5% van bruto
Netto 75,5%Belasting 17,3%Maatskaplike versekering 7,3%
Ontario vs Manitoba

Landvergelyking

Belasting

CA +CAD 1 679 · +18.0%
OntarioManitoba
CAD 9 304
Inkomstebelasting
CAD 10 983
Inkomstebelasting: Ontario CAD 9 304 (14.7% van bruto), Manitoba CAD 10 983 (17.3% van bruto). Manitoba 18% hoër.
CAD 9 304
Totale belasting
CAD 10 983
Totale belasting: Ontario CAD 9 304 (14.7% van bruto), Manitoba CAD 10 983 (17.3% van bruto). Manitoba 18% hoër.

Maatskaplike versekering (werknemer)

CA CAD 0 · 0.0%
OntarioManitoba
CAD 3 570
Kanadese pensioenplan (CPP)
CAD 3 570
Kanadese pensioenplan (CPP): Ontario CAD 3 570 (5.6% van bruto), Manitoba CAD 3 570 (5.6% van bruto).
CAD 1 035
Indiensnemingsversekering (EI)
CAD 1 035
Indiensnemingsversekering (EI): Ontario CAD 1 035 (1.6% van bruto), Manitoba CAD 1 035 (1.6% van bruto).
CAD 4 605
Totale maatskaplike bydraes
CAD 4 605
Totale maatskaplike bydraes: Ontario CAD 4 605 (7.3% van bruto), Manitoba CAD 4 605 (7.3% van bruto).
Werkgewerbydraes
Ontario CAD 5 019 · Manitoba CAD 5 019

Oorsig

OntarioManitoba
CAD 13 909
Totale aftrekkings
CAD 15 588
Totale aftrekkings: Ontario CAD 13 909 (21.9% van bruto), Manitoba CAD 15 588 (24.5% van bruto). Manitoba 12% hoër.
CAD 49 591
Netto salaris
CAD 47 912
Netto salaris: Ontario CAD 49 591 (78.1% van bruto), Manitoba CAD 47 912 (75.5% van bruto). Manitoba 3% laer.

Ontario en Manitoba: netto salaris by drie salarisse

Ontario: CAD 1 679 meer netto salaris per jaar by ’n bruto salaris van CAD 63 500.

Geskatte verwysingsalarisBruto salarisOntarioManitobaVerskil per jaar
50% Geskatte verwysingsalarisCAD 31 750CAD 26 791CAD 26 440Ontario +CAD 351
100% Geskatte verwysingsalarisCAD 63 500CAD 49 591CAD 47 912Ontario +CAD 1 679
200% Geskatte verwysingsalarisCAD 127 000CAD 91 304CAD 87 779Ontario +CAD 3 525

Wat verskil by ’n bruto salaris van CAD 63 500

AftrekkingsOntarioManitoba
Provinsiale inkomstebelastingCAD 3 288CAD 4 966

Geskatte verwysingsalaris · CAD 63 500 · Belastingjaar 2026

Verwysingsalarisse is 50%, 100% en 200% van hierdie bedrag. Aanvaar ’n enkellopende werknemer sonder kinders wat in die getoonde streek woon en werk, met die sakrekenaar se verstekinstellings.