Vergelyk Manitoba teenoor Alberta
Belastingjaar 2026
Manitoba teenoor Alberta: netto salaris 2026
Manitoba en Alberta met dieselfde bruto salaris: netto salaris volgens die 2026-reëls en die belasting agter die verskil.
U besonderhedeCAD 63 500 per jaar
Alberta+CAD 2 042 netto per jaar+4,09%
- Manitoba
- CAD 47 912netto per jaar48,96%
- Alberta
- CAD 49 954netto per jaar51,04%
Manitoba
CAD 47 912Netto salaris · 75,5% van brutoNetto 75,5%Belasting 17,3%Maatskaplike versekering 7,3%
Alberta+CAD 2 042 meer netto per jaar
CAD 49 954Netto salaris · 78,7% van brutoNetto 78,7%Belasting 14,1%Maatskaplike versekering 7,3%
Manitoba vs AlbertaWerkgewerbydraes Manitoba CAD 5 019 · Alberta CAD 5 019
Landvergelyking
Belasting
CA -CAD 2 042 · -18.6%ManitobaAlberta teenoor ManitobaAlberta
CAD 10 98317.3% van bruto
Inkomstebelasting
CAD 8 94014.1% van bruto
Inkomstebelasting: Manitoba CAD 10 983 (17.3% van bruto), Alberta CAD 8 940 (14.1% van bruto). Alberta 19% laer.CAD 10 98317.3% van bruto
Totale belasting
CAD 8 94014.1% van bruto
Totale belasting: Manitoba CAD 10 983 (17.3% van bruto), Alberta CAD 8 940 (14.1% van bruto). Alberta 19% laer.Maatskaplike versekering (werknemer)
CA CAD 0 · 0.0%ManitobaAlberta teenoor ManitobaAlberta
CAD 3 5705.6% van bruto
Kanadese pensioenplan (CPP)
CAD 3 5705.6% van bruto
Kanadese pensioenplan (CPP): Manitoba CAD 3 570 (5.6% van bruto), Alberta CAD 3 570 (5.6% van bruto).CAD 1 0351.6% van bruto
Indiensnemingsversekering (EI)
CAD 1 0351.6% van bruto
Indiensnemingsversekering (EI): Manitoba CAD 1 035 (1.6% van bruto), Alberta CAD 1 035 (1.6% van bruto).CAD 4 6057.3% van bruto
Totale maatskaplike bydraes
CAD 4 6057.3% van bruto
Totale maatskaplike bydraes: Manitoba CAD 4 605 (7.3% van bruto), Alberta CAD 4 605 (7.3% van bruto).Oorsig
ManitobaAlberta teenoor ManitobaAlberta
CAD 15 58824.5% van bruto
Totale aftrekkings
CAD 13 54621.3% van bruto
Totale aftrekkings: Manitoba CAD 15 588 (24.5% van bruto), Alberta CAD 13 546 (21.3% van bruto). Alberta 13% laer.CAD 47 91275.5% van bruto
Netto salaris
CAD 49 95478.7% van bruto
Netto salaris: Manitoba CAD 47 912 (75.5% van bruto), Alberta CAD 49 954 (78.7% van bruto). Alberta 4% hoër.Manitoba en Alberta: netto salaris by drie salarisse
Alberta: CAD 2 042 meer netto salaris per jaar by ’n bruto salaris van CAD 63 500.
| Geskatte verwysingsalaris | Bruto salaris | Manitoba | Alberta | Verskil per jaar |
|---|---|---|---|---|
| 50% Geskatte verwysingsalaris | CAD 31 750 | CAD 26 440 | CAD 27 385 | Alberta +CAD 945 |
| 100% Geskatte verwysingsalaris | CAD 63 500 | CAD 47 912 | CAD 49 954 | Alberta +CAD 2 042 |
| 200% Geskatte verwysingsalaris | CAD 127 000 | CAD 87 779 | CAD 92 738 | Alberta +CAD 4 959 |
Wat verskil by ’n bruto salaris van CAD 63 500
| Aftrekkings | Manitoba | Alberta |
|---|---|---|
| Provinsiale inkomstebelasting | CAD 4 966 | CAD 2 924 |
Geskatte verwysingsalaris · CAD 63 500 · Belastingjaar 2026
Verwysingsalarisse is 50%, 100% en 200% van hierdie bedrag. Aanvaar ’n enkellopende werknemer sonder kinders wat in die getoonde streek woon en werk, met die sakrekenaar se verstekinstellings.